Rokenrolo džentelmenai grupė „Makchu Pikchu“ pristato naujausią savo albumą

„Makchu Pikchu“ / M. Vitėno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-21 09:48
Rokenrolo džentelmenai, 2015 M.A.M.A „Metų proveržio“ laureatai, grupė „Makchu Pikchu“ praneša ilgai lauktą, džiugią žinią apie savo naujausio albumo „Home“ išleidimą, kartu pateikdama rimtą pareiškimą kitų metų geriausios roko grupės nominacijai. Albumo „Home“ kompaktinį diską jau galima rasti šiandien startavusios Vilniaus knygų mugės „Muzikos salėje“, kur vasario 21-24 dienomis grupės nariai lauks susitikimų su klausytojais bei visais, norinčiais artimiau susipažinti.

Šeštadienio vakarui (vasario 23 d.) „Makchu Pikchu“ ruošia ypatingą albumo pristatymo koncertą Vilniuje, muzikiniame klube „Tamsta“. Artimiausi grupės koncertai taip pat skambės kovo 2 d. Ukmergėje, gastro pub’e „Aš būsiu čia“, kovo 8 d. Palangoje, klube „Vandenis“ bei kovo 9 d. Klaipėdoje, klube „JazzPilis”.

2018 metų balandį prie muzikos profesionalų Ryčio Tarailos (gitara), Gedimino Andriškevičiaus (bosine gitara), Vyčio Smolsko (klavišiniai) bei Vyčio Vainilaičio (būgnai) prisijungęs išskirtinio balso vokalistas Edgaras Petrulis tobulai užpildė grupės sudėties formulę. Ne tik puikus atlikėjas, bet ir dainų autorius Edgaras Petrulis įnešė naujų muzikinių spalvų į grupės kūrybą, o užlipęs ant scenos šis „Makchu Pikchu“ penketas jau ne kartą besąlygiškai pavergė klausytojų širdis.

„Makchu Pikchu“ / M. Vitėno nuotr.
„Makchu Pikchu“ / M. Vitėno nuotr.

Su „Makchu Pikchu“ muzikantais kalbėjomės apie albumo „Home“ gimimo kelią bei tolimesnes grupės ambicijas.

Albumas vadinasi „Home“ – apie kokius namus jis pasakoja?

Gediminas: Namai, tai – vieta, kur visada gera ir miela sugrįžti, ten kur tavęs visada laukia. Tai – saugumo simbolis. Mūsų namai – su tvirtomis sienomis. Vidiniai namai su visais gyvenimo atspalviais, grįžimas į save ir meilė sau.

Rytis: Tai tam tikra metafora. Anksčiau ar vėliau visi keliai veda į namus. Namuose yra geriausia. Kaip sakoma: „namai - žmogaus tvirtovė“. Čia gali apsvarstyti ir įvertinti savo nuveiktus darbus, kurti naujus planus bei mėgautis ramybe, ypatingai šiais nutrūktgalviškais bei visuotinio skubėjimo laikais.

Klausytojams pristatote galutinį kūrybinio darbo rezultatą – 12 dainų albumą „Home“. Ar galite išduoti, kaip atrodė „Makchu Pikchu“ kūrybinio proceso užkulisiai?

Gediminas: Su Edgaru susipažinome 2017 metų lapkritį ir nieko nelaukdami pradėjome darbuotis. Įrašai truko metus, visi įdėjome daug energijos bei pastangų, kad albumas išvystų dienos šviesą. Buvo daug linksmų, stebuklingų vakarų bei savaitgalių, praleistų mano studijoje „SoundID“ (www.soundid.lt), esančioje Užupio Meno Inkubatoriuje. Visko nepapasakosi, bet drauge su klausytojais jau galime mėgautis šių darbų rezultatu, kuriuo didžiuojamės.

„Makchu Pikchu“ / M. Vitėno nuotr.
„Makchu Pikchu“ / M. Vitėno nuotr.

Rytis: Kūrybinis procesas visada yra malonus ir įdomus meniškai sielai. Labai džiaugiuosi, kad Edgarą parekomendavo geras draugas gitaristas Kęstutis Vaitkevičius, kuris karts nuo karto grodavo tame pačiame bare, kur Edgaras darbavosi. Kūrybinio proceso metu stengiamės rasti vadinamą „aukso viduriuką“ tarp visų grupės narių pasiūlymų, idėjų. Mano manymu, mums pavyko, kadangi albumas išėjo išties brandus ir geras.

Kokios, manote, grupės „Makchu Pikchu“ pagrindinės stipriosios savybės?

Gediminas: Mūsų stiprybė yra tai, jog mes vienas kitą puikiai papildom, kartu diskutuojam, ieškom. Visi įneša savo indėlį į kūrybinį procesą, kitaip tariant, esame gerai sukomplektuotas starto penketas (šypsosi).

Rytis: Skirtingos, eklektiškos ir stiprios asmenybės, geri muzikantai. Tai yra grupės variklis, kuris nenumaldomai verčia traukinį judėti į priekį.

Kaip įvardintumėte albumo skambesį tiems, kurie nėra dar Jūsų negirdėję ir dabar skaito šį interviu?

Gediminas: Šio albumo skambesys yra gan įvairus: yra ir griežtesnių kūrinių, ir melodingų, tikrai – gana platus spektras. Iš principo, tai – roko muzikos žanras su džiazo, funk‘o, R&B, Hip hop’o prieskoniais.

Vytis Vainilaitis: Mano manymu, muzika yra viena, o stiliai tai – tik žmonių sugalvota koncepcija, skirta klasifikuoti informacijai. Ji nėra reikalinga iš esmės. Mes grojame muziką, kuri yra rezonansas visko, ką darėme iki šiol.

„Makchu Pikchu“ / M. Vitėno nuotr.
„Makchu Pikchu“ / M. Vitėno nuotr.

Kokios emocijos, istorijos yra užfiksuotos albumo „Home“ kūriniuose?

Gedminas: Visos dainos yra apie mūsų patirtį, bet tikiuosi, kad kiekvienas atras kažką ir sau. Man tai – labai brangus albumas, kuriame sudėta labai daug emocijų ir išgyvenimų, yra visko: ir romantikos, ir džiaugsmo, ir liūdesio, ir pašėlusio rokenrolo.

Rytis: Tai yra emocijų visuma, kuriomis mes alsuojame ir gyvename.

Praeitų metų balandį pristatėte muzikinį kūrinį su Šorena „Dreaming“, spalį – singlą „Popieriniais takais“ su grupės „G&G Sindikatas“ lyderiu Gabrieliumi Liaudansku-Svaru. Ar ateityje galime tikėtis ir daugiau bendrų muzikinių projektų su kitais atlikėjais?

Gediminas: Albume yra dar viena daina su Marijumi Bereniu (buvęs grupės ŽAS narys, dar žinomas sceniniu pseudonimu Tru Sabaka). Pažadame, kad ateityje tikrai dar bus ne vienas bendras darbas kartu su kitais atlikėjais.

„Makchu Pikchu“ / M. Vitėno nuotr.
„Makchu Pikchu“ / M. Vitėno nuotr.

Albumo įrašai baigti bei jo pristatymo koncertai jau suplanuoti. Kokios dar grupės „Makchu Pikchu“ ambicijos 2019-tiems metams?

Gediminas: Dabar mūsų tikslas yra kuo plačiau dalintis savo muzika, surengti daugiau koncertų ir pasiekti naujų klausytojų ratą. Jau ruošiamės įrašinėti ir trečiąjį albumą, kuriame, greičiausiai, bus kūriniai lietuvių kalba. Planuojame filmuoti muzikinius klipus, rengsime pasirodymus muzikos festivaliuose bei bandysime užkariauti užsienio rinkas. Darbų nusimato sočiai. Po truputį aplink save buriame vis platesnę profesionalų komandą, tad klausytojai tikrai gali tikėtis dar įspūdingesnių pasirodymų, kalbant apie garsą, vaizdą bei scenografiją.

Rytis: Ambicijos – didelės. Dabar laukia intensyvus ir nuoseklus darbas, juk mūsų veiklą gerus metus stabdė klaidžiojimas vokalisto (-ės) paieškų labirintuose. Čia panašiai kaip versle – darbo vaisiai ir pelnas ateina vėliau, tai užima laiko ir reikia apsiginkluoti geležine kantrybe, kurios mums tikrai nestygsta. Labai tikiuosi, kad 2019 metai mums bus tikrai sėkmingi.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai