Rokas Petrauskas su grupe „Neteisėtai padaryti“ pristato emocingą video: „Tai iššūkis ir žiūrovui“

Rokas Petrauskas / Pauliaus Butkaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-29 15:02
Tęstinis muzikos projektas „Sapiens Music“ ketvirtadienį siūlo praleistiu vis su nauju lietuvių kūriniu bei jam skirtu atviru, jautriu vaizdo klipu. Portale Žmonės.lt – aktoriaus Roko Petrausko ir jo grupės „Neteisėtai padaryti“ dainos premjera.
Aktoriui Rokui Petrauskui įkurti muzikinę grupę idėja kilo dar 2013 metais. 
 
„Lankiau magistro studijas, spektaklių daug nebuvo, o į sceną labai norėjosi. Turėjau net dainų prikaupęs, bet vienam buvo baisu kažką daryti, tai pasiūliau prisijungti Šarūnui Gedvilai, taip po truputį atsirado koncertų, vėliau prisijungė ir daugiau grupės narių.
 
Pavadinimą „Neteisėtai padaryti“ pasiėmiau iš vaikystės, kai kažkada kvailiodami su draugu magnetofonu į kasetę įrašinėjome radijo laidą ir vadinomės šiuo pavadinimu. Šitas pavadinimas labai prilipo mūsų dainuojančių mimų konceptui“, – Žmonės.lt savo grupės atsiradimo istoriją pasakoja Rokas Petraukas. 
Rokas Petrauskas / Pauliaus Butkaus nuotr.
Rokas Petrauskas / Pauliaus Butkaus nuotr.
Pagrindinė grupės įkūrėjo idėja ir pavadinimas – puikiai susisieja tarpusavyje. 
 
„Mimai negali kalbėti, o čia net dainuoja, mūsų pavadinime slypi gili filosofija. Be to, tokie esame vieninteliai pasaulyje“, – sako Rokas.
 
Šiandien grupės „Neteisėtai padaryti“ pristatoma daina „Žvaigždė“ gimė beveik prieš dvejus metus, bet ilgai nebuvo liečiama, jai tik neseniai buvo sukurta aranžuotė.
 

„Ruošdami naują albumą, mes aranžuotę sukonstravome tokią, kokią žiūrovas pamatys, išgirs. Pradžioje gimė priedainis ir tai buvo it švelnus pašiepimas influencerių ir pigių žvaigždžių, net įkvėpė vieno mokinio ištarta frazė: „aš noriu būt žvaigždė, nesvarbu, ką darysiu, bet noriu būt žvaigždė“. Pagalvojau, kaip liūdna.

Dainoje pinasi scenos, aktoriaus, savęs pažinimo – naikinimo, beprotybės motyvai, didžiulė ironija sau. Būtent beprotybė, iki kurios atveda perfekcionizmas, svajonių neišsipildymas bei nepripažinimas, tapo pagrindiniu klipo raktu, kuris, mano manymu, tik dar labiau pastiprino šitą dainą“, – pasakoja Rokas.

Rokas Petrauskas / Pauliaus Butkaus nuotr.
Rokas Petrauskas / Pauliaus Butkaus nuotr.
Anot Roko, savęs ieškojimas yra pagrindinis žmogaus užsiėmimas visą gyvenimą ir tik nedaugeliui pavyksta tą padaryti.
 
„Mes dažnai bėgame nuo savęs, ieškome kažko kituose žmonėse, baruose, užsiėmimuose, darbuose ir labai mažai būname su pačiais savimi. Tai labai sunku, tikrai, tam reikia didžiulių pastangų. Todėl norisi palinkėti žmonėms atsigręžti į save, įsiklausyti į save, duoti laiko sau“, – kalba aktorius.

Nedaug kas taip daro, kad visas klipas būtų tik atlikėjo veidas, tai iššūkis ir žiūrovui, nes mes pripratinti, jog ekrane viskas keičiasi kas sekundę.

Išskirtinis grimas, kurį žiūrovas pamatys video, gimė per 20 minučių.
 
„Stengiausi atlikti namų darbus, susidėlioti galvoje, kaip ištransliuoti šia dainą, tekstą, mintį. Nedaug kas taip daro, kad visas klipas būtų tik atlikėjo veidas, tai iššūkis ir žiūrovui, nes mes pripratinti, jog ekrane viskas keičiasi kas sekundę, dabar yra vaizdų greičio laikas.
 
O aš kaip tik mėgstu filmus, kuriuose kadras tęsiasi ilgai, kur matosi aktoriaus išgyvenimas nuo pradžios iki galo, be karpymų, visas procesas. Ši patirtis leido prie to prisiliesti.“
 
„Neteisėtai padaryti“ – „Žvaigždė“:

Naujausi straipsniai