Roboto Albino šeimininkas: „Vejai prižiūrėti nebeaukoju savaitgalių“

Robotas Albinas prižiūri 20 arų veją
Robotas Albinas prižiūri 20 arų veją
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2014-05-09 15:51
AA

Žalia veja privataus namo kieme – tarsi nuostabaus laisvalaikio simbolis. Tačiau privačių namų rajonuose dažniau galima išvysti namo šeimininką, dirbantį su žoliapjove, nei žaidžiantį su vaikais ant vejos. Gražios kiemo vejos kaina – tai jai prižiūrėti paaukoti savaitgaliai. Su tokia kasdienybe susiduria kiekvienas privataus namo savininkas.

„Kiemo vejai prižiūrėti tekdavo skirti beveik visą savaitgalio dieną, kol vejapjove prie namų nupjaudavau beveik 20 arų pievelę, paskui žirklėmis sutvarkydavau takų ir gėlynų pakraščius“, – pasakoja UAB „Biotecha“ vadovas Arūnas Sinkevičius.

„Prieš penkerius metus vieni pirmųjų Lietuvoje įsigijome Automower robotą vejapjovę su saulės baterijomis. Dabar vejos priežiūra, kuri atimdavo daug laiko, rūpinasi automatizuotas sodininkas. Šiam darbui skiriu vos 1–1,5 val. per mėnesį – tenka šiek tiek žirklėmis apkarpyti žolę tose vietose, kurių robotas nepasiekia“, – pasakoja A. Sinkevičius.

Pirmieji Automower robotai vajapjovės, kuriuos sukūrė kompanija Husqvarna, rinkoje pasirodė dar 1995 metais.

„Kai tik kieme instaliavome robotą vejapjovę, sulaukėme didelio kaimynų susidomėjimo, mat visiems įdomu buvo pažiūrėti, koks prietaisas, lyg „Žvaigždžių karų“ personažas, važinėja po mūsų veją“, – prisimena A. Sinkevičus.

Roboto šeimininkas kasdien džiaugiasi išpuoselėta veja.

Robotui davė vardą

Jau šeštąjį sezoną A. Sinkevičiaus veją prižiūrintis Automower robotas veikia be priekaištų. Jam prižiūrėti nereikia skirti daug dėmesio ir išlaidų: roboto elektros sąnaudos ypač mažos, nes turi integruotas saulės baterijas. Kai saulės energijos nepakanka, Automower grįžta pasikrauti baterijų į elektros įkrovimo stotelę.

„Šeimos nariai mūsų pavadino Albinu, ir jo kol kas nesiruošiame keisti į naują modelį. Per šiuos metus prisirišome prie jo tarsi prie namų augintinio, kuris gyvena mūsų kieme ir net turi savo specialų namelį su langu stoge. Grįžę namo, pasižiūrime, ar mūsų robotas taip pat po darbo jau yra sugrįžęs į savo namelį, kur yra ir jo pakrovimo stotelė“, – pasakoja A.Sinkevičius.

Pasibaigus vejos pjovimo sezonui, p. Arūnas robotą vejapjovę laiko šildomame namo garaže. „Jis turi specialų kablį, tad per žiemą robotą laikome pakabintą garaže ant sienos. Taip jis neužima vietos ir kaip įspūdinga instaliacija puošia garažą“, – pasakoja Automower roboto šeimininkas.

Vejapjovė, siunčianti SMS žinutes šeimininkui

Husqvarnos Automower robotai vejapjovės gali prižiūrėti veją bet kokiu oru, paros metu ir net tuomet, kai namuose nėra šeimininkų. Prietaisas turi signalizaciją, PIN kodą, kurie saugo nuo vagysčių, o taip pat ir GSM kortelę, todėl, sutrikus darbui, Automower robotas į šeimininko mobilųjį telefoną gali išsiųsti SMS žinutę.

Roboto šeimininkas kasdien džiaugiasi išpuoselėta veja.

„Kartą buvau išvykęs į komandiruotę ir iš mūsų roboto Albino gavau trumpąją žinutę, kad jam kažkas nutiko. Kai paskambinau kaimynui, paaiškėjo, kad robotas saugiai stovi kieme. Matyt, bežaisdami vaikai stumtelėjo jį ir netyčia sutrikdė jo darbą. Dėl savo roboto visuomet esu ramus, nes jeigu jam kas nors nutiks, iškart apie tai būsiu informuotas“, – pasakoja A. Sinkevičius.

Roboto vejapjovės instaliavimas

Kartą užprogramuotas Automower robotas vejapjovė dirba nustatytu režimu, atsitiktine tvarka judėdamas po veją. Roboto instaliacija, priklausomai nuo sklypo sudėtingumo, gali užtrukti nuo 2 iki 5 valandų.

„Mūsų gana sudėtingo landšafto sklype, kuriame daug medžių, augalų, Automower robotą vejapjovę Husqvarna specialistai suinstaliavo per vieną vakarą. Sklype specialiu prietaisu buvo prapjauta velėna ir į žemę įleisti specialūs kabeliai, kurie neleidžia robotui išeiti iš pažymėtos teritorijos. Baigus instaliavimo darbus, mūsų kieme neliko jokių kasinėjimo žymių. Nuo to karto daugiau jokių programavimo ar instaliavimo darbų daryti nebereikėjo“, – pasakoja A. Sinkevičius.

Jeigu sklypas nesudėtingas, instaliuoti Automower robotą vejapjovę, pasak Tado Gudausko, Husqvarna Lietuva Baltijos šalių  rinkodaros vadovo, galima ir savarankiškai, vadovaujantis pateikta instrukcija.

Pirmiausia, roboto šeimininkai savo sklype turėtų numatyti gana erdvią vietą Automower įkrovimo stotelei, į kurią prietaisas atvažiuos įkrauti savo baterijų. Iki stotelės turi būti atvestas elektros kabelis, kuris prijungiamas prie stotelės.

Roboto įkrovimo stotelės pagrindas specialiais varžtais pritvirtinamas prie žemės.

Antrasis roboto instaliavimo etapas – tai kabelių išvedžiojimas sklype. Kabelis gali būti įkasamas po žeme arba klojamas 30 cm atstumu nuo sienelių, betoninių takelių kelkraščių tiesiai ant vejos paviršiaus, specialiomis kabėmis pritvirtinus prie žemės (užžėlusi žolė paslėps laidą).

Kad dirbdamas robotas nepažeistų gėlynų, medžių ir kitų augalų, aplink juos 20 cm atstumu kabeliais reikia suformuoti apsaugos zonas.

Roboto šeimininkas kasdien džiaugiasi išpuoselėta veja.

Trečiasis etapas – tai Automower roboto nustatymas. Prietaiso elektroniniame nustatymo skydelyje pasirenkamas pjovimo režimas, o specialia svirtimi nustatomas pageidaujamas žolės pjovimo aukštis. Kai roboto baterija pasikraus, jis pats pradės darbą. Pasak T. Gudausko, geriausius automatizuoto sodininko vejos priežiūros rezultatus šeimininkai išvys po dviejų savaičių. Tiek laiko trunka, kol veja, palaipsniui pjaunama įvairiomis kryptimis ir vienodu aukščiu, tampa tankiu žaliu kilimu.

Roboto Albino šeimininkas: „Vejai prižiūrėti nebeaukoju savaitgalių“ (7 nuotr.)
+1