Robertėlį kine vaidinantis Nerijus Gadliauskas išduoda, kaip gimė jo personažas

Nerijus Gadliauskas / Vido Venslovaičio nuotr.
Autorius: Gerda Prancūzevičienė
Publikuota: 2018-08-11 13:53
Jubiliejinį – dešimtąjį – sezoną televizijos ekrane besisukantis lietuviškas serialas „Moterys meluoja geriau“ kviečia į kino salę, kur įvyks romantinės komedijos „Moterys meluoja geriau. Robertėlis“ premjera. Aktoriaus Nerijaus GADLIAUSKO (45) kuriamo personažo Robertėlio – vieno ryškiausių seriale – laukia ne viena metamorfozė.

Darbas, atmosfera filmo ir serialo filmavimo aikštelėse skiriasi?

Techniškai – skiriasi: kino kamera dirba kitaip. O aktoriaus darbas – ne. Atmosferą aikštelėje kuria žmonės. Kai susirenka gera kompanija – ir atmosfera gera

Ar dirbant prie filmo pasitaikė, kad režisieriui Andriui Žiurauskui pasakius: „Stop, filmavimas baigtas“, kamera liko įjungta ir užfiksavo ką nors smagaus?

Paprastai, kai režisierius pasako „stop“, kameros iškart išjungiamos. Bet pasitaikė, kad nufilmavus dublį išaiškėjo, jog kamera nebuvo įjungta. Teko kartoti. Gerai, kad laiku apsižiūrėjo.

Kartais režisierius tyčia nesako „stop“ ir laukia, kad scena išsirištų. Sukiesi sukiesi, kabini kabini makaronus, improvizuoji – ir netikėtai atsiranda puiki scena, tuomet režisierius šaukia: „Štai dabar jau stop!“

Filme buvo leista improvizuoti?

Šiame improvizavome nemažai, žinoma, pasitarę su režisieriumi ėjome tokiu keliu.

Kas jums lengviau filmavimo aikštelėje – improvizuoti, kai scenarijus aiškus, o dialogai tik aptarti, ar vaidinti tiksliai žodis žodin?

Improvizacija taip pat privalo turėti aiškų stuburą, iš tuščio nepriimprovizuosi. O ar reikia griežtai laikytis scenarijaus – priklauso nuo žanro, ką vaidiname. Improvizuoti – smagu. Improvizuojant atsiranda gyvybė, netikėtumas, nuokrypis nuo griežtos taisyklės – scenai tai įkvėpia gyvybės.

Algio Kriščiūno nuotr.
Algio Kriščiūno nuotr.

Kiek jumyse yra Robertėlio, ar kuriate absoliučiai priešingą personažą?

Nežinau, kaip procentaliai įvertinti, kiek yra, o kiek jis priešingas man. Gyvenime elgiuosi kitaip nei personažas. Bet jis turi ir mano bruožų, nes kuriu jį pagal savo supratimą, viziją, fantaziją, pagal tai, ką per gyvenimą pamačiau, patyriau. Iš to sulipdai savo herojų, tad negali sakyti, kad personažas visiškai nuo tavęs atsietas.

Ar lengva persijungti, kai, pavyzdžiui, ryte pabūnate Robertu filmavimo aikštelėje, o vakare teatre turite atlikti dramatišką vaidmenį?

Visokių dienų būna. Reikia – ir persikūniji. Persikūnyti – mano profesija, to aš mokiausi, tai studijavau.

Ar teatro žiūrovams jūsų vaidmuo seriale negalėjo palikti Robertėlio atspaudo?

Kaip žiūrovai žiūri, taip žiūri, kaip priima mane, taip priima, kaip tapatina, taip tapatina – aš jų sampratos nepakeisiu. Man svarbiausia – gerai atlikti kiekvieną vaidmenį.

Per tuos beveik dešimt metų, kai vaidinate šį personažą, žmonės gatvėje jus pradėjo atpažinti?

Lietuvoje žmonės santūrūs – pirštais į nosį nebado, nepuola sakyti: „Ojojoi, Robertėlis“, ar panašiai. Na, juokinga, kai žurnalistai per interviu pradeda į mane kreiptis „Robertėli“. Vaikams atpažinti mane smagu – apsidžiaugia.

„Moterys meluoja geriau“  nuotr.
„Moterys meluoja geriau“ nuotr.

Jūsų herojus – mamytės popadinis, kuriam vis nesisekdavo su merginomis. Realiame gyvenime esate vedęs, dviejų sūnų tėtis. Kaip jie reaguoja į šį jūsų vaidmenį?

Manau, nesmerkia manęs. Nebūdavo, kad susėdę visa šeima serialą ištisai žiūrėtume. O ar kartu eisime į filmo premjerą, dar nežinau – ne visi Lietuvoje tuo metu būsime.

KINAS

„Moterys meluoja geriau. Robertėlis“

Režisierius Andrius Žiurauskas. Vaidina Nerijus Gadliauskas, Justina Žiogaitė-Butkienė, Kristina Andrejauskaitė, Džiugas Siaurusaitis

Kino teatruose – nuo rugpjūčio 3 d.

Naujausi straipsniai