Robbie Williamso koncerte Kaune: duetas su tėvu ir provokuojantis numeris su gerbėja Daina

Robbie Williamso koncertas Kaune / Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-04-05 21:00
Šiemet Velykos daugeliui muzikos mylėtojų tapo ypatinga švente. Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertavo britų popmuzikos superžvaigždė Robbie Williamsas. Milijonus gerbėjų visame pasaulyje turintis dainininkas Lietuvoje pristatė programą „Let Me Entertain You“.

Išgirsti R.Williamso dainų į „Žalgirio“ areną suplūdo  tūkstančiai gerbėjų. Ne vieno jų rankose – specialiai šiam koncertui pasiruošti plakatai, marškinėliai ir kita dainininką reklamuojanti atributika. Suvenyrų su R.Wiliamso atvaizdu buvo galima įsigyti ir vietoje, čia buvo prekiaujama originaliais marškinėliais, kepurėlėmis, krepšiais ar šviečiančiais ragais. Panašiais į tuos, kuriuos savo pasirodymuose naudoja ir pats atlikėjas.

Akivaizdu, kad daugelio melomanų širdis užkariavęs R.Williamsas metams bėgant neprarado populiarumo. Muzikanto gerbėjų neišgąsdino ir nepigūs bilietai, jie buvo išpirkti akimirksniu – arena buvo sausakimšai užpildyta, čia susirinko daugiau nei 16 tūkst. gerbėjų.

Tiesa, kai kuriems vakaras prasidėjo su nesklandumais – iš vieno sektoriaus žmonės atlikėjo komandos prašymu dėl techninių priežasčių netikėtai buvo paprašyti persėsti kitur.

R.Williamso gerbėjus nuo 20 val. „apšildė“ švedžių seserų – Gretos, Stellos ir Sunniva Bondessonų – folkroko grupė „Baskery“. Trijulė gan įdomi, tačiau pagrindinės vakaro žvaigždės laukiančių lietuvių per daug nesužavėjo. Pusvalandį trukusio jų pasirodymo klausėsi tik maža dalis susirinkusių.

Galiausiai dar po pusvalandžio prigeso šviesos ir ekranuose pasirodė lietuviškas užrašas „Sveiki”. Iškart po jo – keli klausimai anglų kalba: „Ar čia yra kas nors? Ar jūs čia?” Reaguodami į juos žiūrovai atsakė kurtinančiais šūksniais ir netruko sulaukti „atsakymo” ekrane: „Jėga. Ar aš vis dar jūsų sūnus? Ar aš tikrai vis dar jūsų sūnus? Tuomet leiskite man jus palinksminti!”

Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Teodoro Biliūno / 15min nuotr.

Bėgančias eilutes ekrane pakeitė didžiulis Robbie vardas, griausmingai suskambo visą turą iliustruojančios dainos „Let Me Entertain You“ akordai. Areną nušvietė raudoni žibintai, ekranus nušvietė juodi dainininko siluetai, galiausiai į  sceną šelmiškai nusiteikęs ir velnio ragais galvą papuošęs išbėgo ir pats Robbie.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Teodoro Biliūno / 15min nuotr.

Jau koncerto pradžioje Robbie neleido atsikvėpti: netruko suskambėti „Rock DJ“, iškart po jos – „Monsoon“. „Labas vakaras, motherf*ckers (močkrušiai, – liet.), esu Robertas Peteris Williamsas, čia yra mano grupė ir artimiausias dvi valandas jūsų subinės bus mano”, – į minią kreipėsi Robbie.

Ritmingus kūrinius keitė lyriški, švelnias balades vėl palydėdavo griausmingi ritmai. Sunku ir suskaičiuoti, kiek kartų 41-erių Robbie scenoje keitė drabužius. Kone kiekvienai dainai – naujas kostiumas, prie jo – puikiai pritaikyta scenografija, šviesų efektai. Pasigirdus psichodeliniam „Tripping“ jis pasirodė vilkėdamas blizgučiais dekoruotą kostiumą, o visa arena virto didžiule, įvairių spalvų švieselėmis mirgančia šokių aikštele.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Teodoro Biliūno / 15min nuotr.

Čia skambėjo ir Lorde daina „Royal“, kurį netrukus perėjo į Jėzų apdainuojančią „Bodies“. Ekranuose sužibo auksiniai kryžiai. R.Williamsas nusprendė į sceną dar kartą pakviesti jo pasirodymą „apšildžiusią“ grupę „Baskery“. Drauge su merginų trijule jie užtraukė ritmingą „The Road To Mandalay“.

Dar praėjusiais metais R.Williamsas surengė ne vieną koncertą gastrolėse „The Swing Tour“, tuomet aplankė ne vieną Europos miestą, tačiau Lietuvą, deja, aplenkė. Tai neliko pamiršta ir koncerte Kaune. Apsimovęs baltas pirštines jis ėmėsi diriguoti jo dainas dainuojančiai publikai, galiausiai šypsodamasis paklausė jų: „Jei pernai būčiau atvykęs su svingo programa, ar jums būtų patikę?“

Džiazo ritmu suskambo ne vienas žinomas kūrinys, tarp jų – ir netikėta „Love Supreme“ versija. Ovalioje, VIP zoną atskyrusioje, scenoje, Robbie ne tik flirtavo su gerbėjomis, bet ir pademonstravo keletą įmantrių šokių žingsnelių. „Šiąnakt jūs skambate velniškai gerai“, – drauge dainuojančiai publikai komplimentų negailėjo R.Williamsas.

Šou įpusėjus, Robbie prisiminė ir savo šeimą, kuri drauge privačiu lėktuvu dar šeštadienio vakarą atskrido į Kauną. Su dainininku atvyko ir jo žmona Ayda Field ir abu muzikanto vaikai: dvejų su puse dukra Theodora Rose ir pusės metų sūnus Charltonas Valentinas Williamsas. „Ji (dukra) – mano mažoji princesė. Noriu ją apsaugoti... o sūnus, su juo paprasčiau, reikia kartoti, būk drąsus, būk stiprus“, – linksmai kalbėjo Robbie. Pradžioje pacitavęs dainos „Go gentle“ žodžius galiausiai sugrojo sūnui skirtą dainą „Charlie's song/Motherfucker“.

Vienas įsimintiniausių numerių – netikėtas duetas su tėvu Pete'u Conway. Jis sūnui kompaniją gastrolėse palaiko gana dažnai, tačiau jų kartu užtraukta „Better Man“ suskambo naujai ir netikėtai.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Teodoro Biliūno / 15min nuotr.

Skambant romantiškajai „No Regrets“ scena nušvito mėlynomis šviesomis, o arenoje sužibo tūkstančiai mobiliųjų telefonų skleidžiamų švieselių.

Robbie žino, kaip įkaitinti savo gerbėjas. Scenoje jis ne kartą keitė drabužius, tačiau išėjęs vien su juodu škotišku kiltu nustebino ne vieną. Maža to, pakėlęs sijoną parodė savo legendines trumpikes su tigro atvaizdu (tokiomis pačiomis Robbie mūvi 2000-aisiais pasirodžiusios dainos „Rock DJ“ vaizdo klipe). Be viso to, dainininkas juokais užsiminė, kad prieš kelias dienas jam koncertuojant Paryžiuje iš aptemptų kelnaičių išsprūdo... sėklidės, tačiau patikino, kad šįkart – „viskas vietoje“.

Galiausiai pasikvietė merginą vardu Daina iš minios į sceną. Drauge su ja Robbie atsistojo už lovą imituojančios širmos, ant kurios žiūrovams skambant dainai „Candy“ buvo rodomi judviejų kūnus atkartojantys, žaismingai  besiglamonėjantys siluetai. Mergina nepasirodė kukli – kūriniui įpusėjus nuo savo galvos nusiėmė rožinę masyvią gėlę, užmovė ją dainininkui ir pabučiavo jam į žandą.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Teodoro Biliūno / 15min nuotr.

Netruko suskambėti ir prieš keliolika metų hitais buvę „Millenium“, drauge su Kylie Minogue įrašytas „Kids“. Pasigirdus „Feel“ akordams areną nušvietė žali lazeriai ir mėlynos prožektorių šviesos, o nuo kėdžių pakilusi minia drauge iškėlusi rankas visa gerkle traukė priedainį.

Į savo repertuarą R.Williamsas įtraukė ne vieną žinomą kolegų muzikantų kūrinį. Čia skambėjo ir Joan Jett „I Love Rock 'N' Roll“, ir grupės „Queen“ visų laikų hitai „We Will Rock You“ bei „Bohemian Rhapsody“. Po pastarojo Robbie lyg ir atsisveikino, tačiau grįžo vienam gražiausių savo kūrinių. Koncertą užbaigė sentimentalusis „Angel“, privertęs ne vieną salėje išspausti laimės ašarą.

R.Williamso pasirodymas Lietuvoje – vienas pirmųjų jo turo koncertų. Savo gastroles pradėjęs Madride, vėliau dainininkas keliavo į Paryžių, galiausiai pasiekė Kauną. Lietuvoje atlikėjas po pasirodymo neužsibus, iškart po šou jis skris į Rygą, kur jau antrą Velykų dieną jo laukia koncertas Latvijos publikai.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai