River Blade muzika – upės ašmenimis tekanti per buitį: „Kertu kartais be pasigailėjimo“

Violeta Bučiūtė-River Blade / Birutės Black nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-07-08 13:41
„Tuuuuu save slepi, tuuuuu sau kulka esi,“ – garsiai, užtikrintai ir trenksmingai nuaidi naujausioje River Blade dainoje „Paslapčių kambarys“, kurią jauna atlikėja – Violeta Bučiūtė – įrašė vonioje per pietų miegą, kai vienerių metų dukra Elžbieta snaudė gretimame kambaryje, o Anelė, vyresnėlė, buvo darželyje.

„Nežinau, ką turėjo pagalvoti kaimynai, nes tikrai garsiai užstaugiau“, – juokiasi Violeta, prisimindama dainos kūrimo aplinkybes. O ir muzikinis klipas įrašytas buvo buitiškai – Elžbietai miegant, veiksmas vyko mažytėje virtuvėje. Violeta nufilmavo save dainuojančią telefonu, kuris buvo pastatytas ant maitinimo kėdutės. „Parodžiau vyrui ir paklausiau, ar neatrodo keistai. Jam patiko, tad pamaniau, kad gal tas paprastumas papirks“, – prisimena ji.

 Violeta Bučiūtė-River Blade / Birutės Black nuotr.
Violeta Bučiūtė-River Blade / Birutės Black nuotr.

Kas yra toji River Blade ir kodėl gitarą ilgą laiką brązgindavusi ir bardų festivaliuose grodavusi Violeta po ilgos muzikinės pertraukos pasuko į elektroniką, kurią dabar kuria buitinėmis, mamiškomis sąlygomis?

Tirštas muzikinis gyvenimas, o po to – tyla

Iš Šilutės kilusi Violeta gimtajame mieste baigė muzikos mokyklą, tada išvyko studijuoti lituanistikos Vilniaus edukologijos universitete. Čia ji įsiliejo į literatų kompaniją ir susižavėjo dainuojamąja poezija. Pradėjo įgarsinti skaitymus, koncertuoti dainuojamosios poezijos festivaliuose, pasipylė išvykos į kitus miestus, koncertai sostinės klubuose, dar buvo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto orkestras, kuriame Violeta grojo saksofonu – visko buvo tiršta ir daug, bet tada, kaip kartais gyvenime nutinka, įvyko vestuvės ir vaikai, užgriuvo buitis ir rūpesčiai, o muzikai vietos čia nebeliko.

Panirusi į buitį ir būtį, Violeta ilgą laiką jautė, kad kažko stipriai stinga, kaip pati sako, puikiai žinojo, ko jai trūksta iki pilnos laimės, tačiau atotrūkis nuo muzikos jau buvo per didelis, kad galėtum lyg niekur nieko vėl į ją panirti. Galiausiai ji nutarė viską pradėti nuo pradžių.

Kas sieja upę ir riedučius?

Violetą visad traukė elektronika, o nauja gyvenimo tvarka – vaikai, šeima, namai – buvo palankesnė tokiai muzikai kurti – tereikėjo įsigyti naujų įrankių, kompų, MIDI kontrolerių ir kitų muzikinių daikčiukų, leidžiančių naktimis, kai namai ir miestas miega, pasinerti į kūrybą, eksperimentuoti, rašyti tekstus ir išgauti įvairiausius skambesius.

Pradėjusi nuo nulio, Violeta sugrįžo į muziką su slapyvardžiu River Blade. Jį jauna kūrėja aiškina šitaip: žodis „river“ atspindi jos ankstyvąją kūrybą, sklidiną poezijos ir gamtos, ypač – vandens, kurio stichija Violetai pati artimiausia, o „blade“ įkūnija ją sociume.

„Kertu kartais be pasigailėjimo. Tokių žmonių daug kas nemėgsta, bet jei jau tampam draugais, tai tikrais“, – sako ir priduria, kad visą vaikystę praleido ant riedučių: „Dabar sunku patikėti, kad riedėdavau pagrindinėmis gatvėmis, kur važiuoja mašinos. Buvau kiečiausia bebaimė kieme. Ir to, ko išmokau tada, neįmanoma pamiršti.“

EP albumas – nesibaigiančio proceso maža dalis

Violetos sugrįžimas į muziką buvo labai intensyvus ir produktyvus – nepraėjo nė metai nuo tos dienos, kai savo „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose ji brūkštelėjo pirmąjį kuklų prisistatymą, o šiandien kūrėja jau džiaugiasi ne vienu laimėjimu.

Kovą River Blade išleido debiutinį, skaitmeninį EP albumą „Kaip vilkė“, kuris prieinamas „YouTube“, „Pakartot“ ir „Spotify“ platformose. „Kai anksčiau gana aktyviai dalyvavau muzikiniame gyvenime, niekada neprisileisdavau minties, kad galėčiau išleisti albumą, nors tokio pasiūlymo būta, – sako ji. – Visuomet jausdavausi nepasiruošusi ir, deja, iki galo netikėjau tuo, ką darau. Tačiau tie laikai baigėsi. Man tai – ambicingas pareiškimas nesustoti ir tobulėti. Nes tai – tik pradžia, o pradžią noriu priimti tokią, kokia ji yra, be jokio vertinimo. Šį albumą priimu kaip nesibaigiančio proceso mažą dalį.“

Vis tik ne toks mažas ir nereikšmingas buvo šis žingsnis – albumas greitai buvo pastebėtas ir River Blade dainas grojo ir tebegroja LRT „Opus“, o Alytaus radijo „FM99“ tope iki šiol karaliauja jos kūrinys „Tu ne mergaitė“.

 Violeta Bučiūtė-River Blade / Birutės Black nuotr.
Violeta Bučiūtė-River Blade / Birutės Black nuotr.

Išleidusi skaitmeninį albumą, Violeta sukūrė savo naujausią dainą „Paslapčių kambarys“ – neseniai paviešintą, ilgiausiai ir kruopščiausiai gludintą kūrinį, kurio būtina paklausyti. Su garso režisieriaus, prodiuserio, multi-instrumentalisto Germano Skorio pagalba ilgai šlifuota daina kviečia atverti surūdijusias vidines savo kambario duris ir įsileisti daugiau šviesos.

„O ką tu darei dėl savęs, kai buvai jauna? Toks smeigiantis klausimas, kai pagalvoju, kad to manęs paklaus užaugusios dukros, o aš su nuoskauda sakysiu, kad visą savo laiką atidaviau tik joms, nes jos – mano VISAS gyvenimas, – viename savo feisbuko įraše atvirauja Violeta. – Tikiuosi, po 20 metų galėsiu joms papasakoti, kokius crazy dalykus dariau ir neturėjau nė menkiausio supratimo, kur lendu. Kaip stačiau save į nepatogias situacijas ir nieko baisaus dėl to neįvyko, nes net ir klysti – žmogiška. Svarbiausia, kad tai darydama buvau laiminga, dėl to jos augo matydamos laimingą mamą, o ne suplukusią pikčiurną, dėl kurios nelaimingo gyvenimo kalta aplinka, tik ne ji.“

River Blade – „Paslapčių kambarys“:

Naujausi straipsniai