Ritos Miliūtės komentaras įžeidė Urtę Mikelevičiūtę: „Kad taip tyčiosis, nebūčiau pagalvojusi“

Rita Miliūtė ir Urtė Mikelevičiūtė / LRT ir Redos Mickevičiūtės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-28 17:11
Pirmadienį viešoje erdvėje kilo diskusija dėl Ritos Miliūtės feisbuke paviešintos nuotraukos – žurnalistei užkliuvo fotografijoje įamžintos moters poza. Nors R.Miliūtė nenurodė pavardės, kas toje nuotraukoje, restoranų konsultantę Urtę Mikelevičiūtę greitai pasiekė šis įrašas. Ji žurnalistės poelgį įvertino kaip patyčias.

Sekmadienio vakarą Ritai Miliūtei užkliuvo viename iš Lietuvos naujienų portalų pasirodžiusi restoranų konsultantės nuotrauka. Savo feisbuko paskyroje perpublikavusi nuotraukos fragmentą – ant kėdės sėdinčią moterį be veido (rasite žemiau tekste – red.), prie fotografijos žurnalistė paliko štai tokį komentarą:

„Viskas kitaip, negu galvojat. Nuotrauka – maisto industrijos ekspertės. (Galvą iš pagarbos jai nukirpau, originalas su galva buvo delfi.lt)“, – rašė žurnalistė.

Nors nuotraukoje nesimatė veido, Urtės Mikelevičiūtės bičiuliai ją atpažino ir persiuntė jai šį įrašą, teiraudamiesi, kas galėjo paskatinti tokį dviprasmišką žurnalistės poelgį.

Urtė Mikelevičiūtė šį Ritos Miliūtės įrašą traktavo kaip viešas patyčias. 

„Atsikeli ryte, gera nuotaika, tikrini žinutes, o ten – draugai atsiuntę tokią nuotrauką. Joje pakankamai garsi, atrodo, stipri moteris, kuri atlaiko tokius šou kaip debatai, šmeižia kitą moterį, šiuo atveju – mane. Nepatyriau patyčių mokykloje, nepatyriau patyčių namuose. Kad ne visiems komentatoriams patinku ir jų nuomonės būna LABAI argumentuotos (ką ji baigus? Mums čia žyniuoniu nereikia! ), suprantu. Bet kad taip Rita Miliūtė tiesiog tiesiogiai tyčiosis, net nebūčiau pagalvojusi. Taip pat ir mano gerbiama mokytoja dar laikina, juokiasi, nes gi smagu iš savo studentų pasijuokti.

Turbūt užkliuvo mano sėdėsena. Nesvarbu kas, bet man tai pasirodė patyčios.

Mielai būčiau ant nuotraukos pati pakomentavusi ten, deja, neturiu drauguose ir negaliu to daryti. Bet gerai išsimiegojusi nusprendžiau, kad gal bus prevencija viešai pasisakyti tapus tiesioginiu pajuokos objektu“, – tokį įrašą pirmadienio rytą feisbuke paviešino U.Mikelevičiūtė.
 
Žmonės.lt susisiekus su Rita Miliūte ir pasiteiravus, kaip vertina Urtės pastebėjimą dėl patyčių, ji teigė nelabai ką turinti komentuoti be to, ką jau parašė. Vėliau pridūrė, kad savo poziciją dėl Urtės pastebėjimų apie patyčias išsakė jos feisbuko paskyroje.
 
„Kol pati nepasiskelbėt, nebuvau pavardės parašiusi. Nes man atrodo, kad tokia nuotrauka kaip tik ir yra Jūsų įžeidimas. Bet, skonio ir įpročių reikalas, žinoma“, – rašė R.Miliūtė po U.Mikelevičiūtės komentaru.
 
Restoranų konsultantė Žmonės.lt teigė nesuprantanti, kodėl žurnalistei užkliuvo ši fotografija.
 
„Iš pradžių galvojau, gal pilvas, tada – gal iškirptė, vėliau – gal kad kojos tokioje padėtyje... bet iš visų interpretacijų  – turbūt užkliuvo mano sėdėsena. Nesvarbu kas, bet man tai pasirodė patyčios. Džiaugiuosi, kad jos atiteko man, nes gal kiti verktų kamputyje arba įgytų dar dešimt tūkstančių kompleksų. Liūdna tik, kad kiti nieko nesakytų ir laikytų tai normaliu dalyku“, – Žmonės.lt sakė U.Mikelevičiūtė.
 

Urtės įrašas feisbuke:

 
Žinomai žurnalistei Urtė rekomendavo vadovautis tuo, „kad jeigu kažką nori išjuokti, derėtų palaukti ryto ir pagalvoti – ar tikrai tebenori.“
 
„Jeigu jau labai knieti pažvengti, yra tokia funkcija, kur gali dalytis tik su savo artimais draugais ar draugėmis. Bet nemanau, kad asmuo, kuris yra nuomonės formuotojas, žurnalistas turi teisę tyčiotis iš kito žmogaus nuotraukos. Ar moters iš moters, ar vyras iš moters, ar vyras iš vyro – nesvarbu. Mes negalime teisti kitų, jeigu nesame teismo teisėjas.
 
Nepatiko mano nuotrauka? Bet juk čia nėra mano nuotrauka, čia yra iškirptas fragmentas iš profesionalo darytos nuotraukos. Ji buvo žurnaluose, portaluose, ji buvo mano profilio nuotrauka, man neatrodo, kad tyčiojuosi pati iš savęs, kaip tai laikė žinoma visuomenėje žurnalistė“, – situaciją Žmonės.lt komentavo U.Mikelevičiūtė.

Naujausi straipsniai