Rio de Žaneiro karnavalą pagerbė Megan Fox, Psy ir kitos garsenybės

Megan Fox Rio karnavale / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-02-11 16:27
Stebint pasaulinėms įžymybėms, pagrindinės sambos mokyklos sekmadienį dalyvavo Rio de Žaneiro karnavalo kulminacijos parade, kurio metu pristatė su nežabota fantazija sukurtas platformas ir itin kuklaus dydžio drabužėliais prisidengusias grožio karalienes.

Ant platformų sambos ritmu judėjo šokėjos, pasipuošusios didžiulėmis karūnomis ir plunksnomis, žėrinčiais žvyneliais, kūno piešiniais ir nelabai kuo daugiau.

Pirmoji sekmadienio vakarą 72,5 tūkst. vietų Sambodrome pasirodė mokykla „Inocentes de Belford Roxo“, kuri pristatė spalvingą Brazilijos korėjiečių kultūrą. Jos tema buvo „Septynios Hano upės santakos“, pasirodymo metu buvo prašoma senovės korėjiečių vėjo deivės Jongdung Halmoni apsaugos.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Tarp VIP svečių Sambodrome po atviru dangumi buvo 26 metų amerikiečių aktorė, „Transformerių“ žvaigždė Megan Fox, kuri buvo nusamdyta reklamuoti brazilišką alų.  „Man patiktų būti brazile. Norėčiau turėti brazilišką užpakaliuką“, – žurnalistams sakė M.Fox.

Tarp kitų karnavale apsilankiusių įžymybių buvo matyti Kim Kardashian, italų aktorė Monica Bellucci ir jos vyras, prancūzų aktorius Vincent'as Casselis, taip pat „Vyrų juodais drabužiais“ žvaigždė Willas Smithas, kuris apsilankė vienoje miesto faveloje (lūšnyne).

Ne taip, kaip visur rengiamos ir visiems atviros karnavalo gatvių šventės, paradai Sambodrome pirmiausia yra skirti turtingiesiems ir užsienio turistams. Karnavalas yra svarbiausia Brazilijos šventė ir ji su didžiausiu įkarščiu yra švenčiama visoje šalyje.

Penktadienį šiaurės rytų Baijos valstijos sostinėje Salvadore susirinkusioms didžiulėms minioms savo hitą „Gangam Style“ atliko Pietų Korėjos reperis Psy, kuris koncertavo drauge su brazilų žvaigždėmis Claudia Leitte, Gilberto Gilu ir Daniela Mercury.  Tarp garsių žiūrovų buvo JAV kino režisierius Spike'as Lee.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Pagarba korėjiečiams

Šiemet per Brazilijos karnavalus ypatingai pagerbiami korėjiečiai – šalis mini 50-ąsias jų imigracijos pradžios metines.  Per paradus Rio de Žaneire ir San Paule buvo atiduota pagarba korėjiečių istorijai, technologiniams pasiekimams ir 50 tūkst. Brazilijos korėjiečių bendruomenės indėliui šioje kunkuliuojančioje ir rasiškai įvairialypėje 194 mln. gyventojų šalyje.

Rio karnavalas, vadinamas „didžiausiu šou Žemėje“, oficialiai prasidėjo penktadienį, kai meras Eduardo Paesas įteikė legendiniam „Karaliui Momo“ didžiulį miesto raktą.

Naujovė – pisuarai 

Tuo tarpu spauda praneša, kad pareigūnai pristatė naujoviškus pisuarus, kurie šlapimą paverčia elektros energija. Dienraštis „O Globo“ aiškina, kad surinktas šlapimas paleidžia generatorių, kuris gamina elektrą, kad ta elektra gali būti saugoma akumuliatoriuose ir kad visas procesas vyksta panašiai kaip hidroelektrinėse.

Pareigūnai tikisi, kad šie prietaisai, kuriuos išplėtojo kultūrinė grupė „Afro-Reggae“, padės išgyvendinti pramogautojų įprotį šlapintis gatvėse.

Sukaupta elektros energija padės įkrauti sunkvežimių su garsiakalbiais, per kuriuos Ipanemos paplūdimyje transliuojami sambos ritmai, akumuliatorius.

Pareigūnai prognozuoja, kad penkias dienas – iki antradienio truksiančiame Rio de Žaneiro karnavale dalyvaus 6 mln. žmonių, tarp jų – daugiau kaip 900 tūkst. turistų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai