Rimvydo Širvinsko-Makaliaus dovana 72-ejų seneliui atėmė jam žadą

Rimvydas Širvinskas su seneliu Jonu / Asmenininio albumo nuotr.
Autorius: Dovilė Lebrikaitė
Publikuota: 2017-02-17 11:05
Apie ypatingai ramų, kartais net liūdną ir nykų Lietuvos pensininkų gyvenimą kalbama ypač dažnai. Tačiau kalbos ir lieka kalbomis. Dėmesys, nedidelės staigmenos ir kartu praleistas laikas – tai geriausia, ką senoliams gali pasiūlyti vaikai ir anūkai. Dėl šios priežasties kelionių agentūros „Makalius“ įkūrėjas Rimvydas Širvinskas savo seneliui Jonui padovanojo vienos dienos kelionę į Rygą.

Idėja padaryti staigmeną Rimvydui kilo po anūko ir senelio pašnekesio apie dienas pensijoje. 72-ejų p. Jonas į pensiją išėjo tik prieš pusmetį, tad Rimvydas paklausė jo, ar nenuobodu būti pensijoje.

„Jis man atsakė, kad nespėja suktis – ryte reikia pažiūrėti „Labas rytas, Lietuva“, paskaityti spaudą, tada „Laba diena, Lietuva“, o paskui „Labas vakaras, Lietuva“. Tada žinios, „Panorama“, loterija ir miegot. O kur dar katinu Ūsium pasirūpint, pamaitint, – pasakojo Rimvydas. – Tik va, lėktuvu senelis paskutinį kartą skrido prieš 40 metų, o Rygoje lankėsi baigęs mokyklą. Šiandien pasakiau jam kartu su teta – vyksim papietaut. Ir tik artėjant prie oro uosto prasitariau, kad pietūs laukia Rygoje, o iki jos nusigausime lėktuvu. Svarbiausia, kad grįšim iki „Panoramos“ namo.“

Nors kelionė buvo kruopščiai suplanuota, Rimvydas prisipažino jos baiminęsis. Kaip reaguos senelis? Ar neišsigąs? Ar neatsisakys?

Daug klausimų kilo tiek jam, tiek kartu vykusiai Rimvydo tėčio seseriai.

Asmenininio albumo nuotr.
Asmenininio albumo nuotr.

„Kai jam viską pasakiau važiuojant automobiliu, senelis užtilo ir nieko nebesakė. Išsigandau, kad gal jis bijo skristi lėktuvu.

Jau buvau sumąstęs planą, kad jei nenorės skristi, važiuosim tiesiog oro uoste papietauti“, – Žmonės.lt sakė R.Širvinskas.

Rimvydas seneliui stengėsi kuo ramiau papasakoti apie laukiantį 40 minučių skrydį, tad p. Jonas kelionės neatsisakė. Nors ir kirbėjo nerimas širdy, garbaus amžiaus vyras ryžosi skrydžiui į Rygą.

„Mačiau, kad senelis elgėsi ne taip, kaip visada. Šiek tiek išsigandęs, keista jam visas procedūras oro uoste praeiti. Bet plačiomis akimis į viską žiūrėjo.

Jis pasakojo savo pirmąsias keliones lėktuvu. Iš viso skrido dukart – vieną kartą keliavo į Sibirą, o kita kartą – į Palangą. Tai buvo mažiausiai prieš 40 metų“, – pasakojo Rimvydas, džiaugdamasis, kad jo senelis sutiko su tokia avantiūra.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai