R.Širvinskas-Makalius – apie žmonių susidomėjimą kelionėmis ir antrosios viruso bangos baimes

Rimvydas Širvinskas-Makalius viešėjo Madagaskare / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-28 20:32
Šiandien Rimvydas Širvinskas-Makalius gali atsikvėpti lengviau – šalyje atšaukus karantiną, keliautojai vis dažniau pasvajoja apie keliones svetur. „Jau nuo birželio pradžios pradėjau jaustis kur kas geriau ir į darbą keliauti su šypsena“, – sako kelionių agentūros „Makalius“ įkūrėjas.

Anot Rimvydo Širvinsko-Makaliaus, žmonių susidomėjimas kelionėmis sparčiai sugrįžta, o kartu su noru keliauti grįžta ir optimizmas, kurio pastaruoju metu visiems taip trūko.

„Nepaisant to, kad pastaruosius tris mėnesius baugino neigiamas nusiteikimas dėl kelionių ir pačių keliautojų, kurie ir patys buvo kaltinami dėl viruso platinimo, šiandien pastebiu visai kitokias nuotaikas. Žmonės domisi kelionėmis, klausia, kada ir kur artimiausiu metu galės nuvykti“, – portalui Žmonės.lt komentavo Rimvydas.

Kelionių agentūros įkūrėjas pastebėjo, kad žmonės domisi ne tik kelionėmis, bet ir saugiu keliavimu. „Manau, kad ir mums, kelionių organizatoriams, ir keliautojams saugumas bei atsakingas keliavimas šiuo metu yra svarbiausias“, – sakė jis.

Rimvydas Širvisnkas-Makalius/Irmanto Gelūno/Viganto Ovadnevo nuotr.
Rimvydas Širvisnkas-Makalius/Irmanto Gelūno/Viganto Ovadnevo nuotr.

Nors situacija gerėja, vis dėlto Makalius neslėpė, kad baimė dėl antrosios koronaviruso bangos vyrauja ne tik tarp keliautojų, bet ir taip kelionių agentūrų. Pasak jo, ši banga galėtų smogti dar smarkiau ir palikti nepataisomų finansinių nuostolių.

R. Širvinskas teigė, kad didžiausią neramumą kelia atidėtos kelionės: „Geranoriškai nusiteikusių žmonių kelionės buvo perkeltos į kitą laiką, tačiau tai nereiškia, kad jos iš tikrųjų įvyks. Jei ateitų antroji koronaviruso banga, tektų vėl priimti tam tikrus sprendimus“.

Rimvydas Širvinskas-Makalius moka numatyti menkiausias kelionės smulkmenas / Asmeninio albumo nuotr.
Rimvydas Širvinskas-Makalius moka numatyti menkiausias kelionės smulkmenas / Asmeninio albumo nuotr.

Vis dėlto, Rimvydas nusiteikęs pozityviai ir užbėgdamas įvykiams už akių, keliautojus ramina, kad įvykus antrajai bangai nebesiimtų tokių drastiškų priemonių.

„Šiuo metu itin atidžiai stebime sitauciją, todėl tikėtina, kad atslinkus antrajai bangai būsime pasiruošę ir nepulsime visko drausti ar atšaukinėti. Manau, kad viskas šiuo metu priklauso tik nuo mūsų. Nesu ekspertas, tad nedrįsiu nieko spėlioti, tiesiog laikysiuosi visų rekomendacijų ir reikalavimų. Tai viskas, ką šiuo metu visi galime padaryti“.

Rimvydas Širvinskas-Makaliaus pridūrė, kad ne tik keliautojai turi užtikrinti savo saugumą, bet ir tos šalys, kurios planuoja jiems atidaryti sienas. „Jei visas pasaulis elgsis atsakingai, antrojo blogo scenarijaus tikrai išvengsime“, – sakė jis.

Naujausi straipsniai