Rimvydas Širvinskas-Makalius – apie tai, ką verta pamatyti ir patirti JAV

Rimvydo Širvinsko-Makaliaus kelionė po JAV / Rimvydo Širvinsko nuotr.
Autorius: Dovilė Lebrikaitė
Publikuota: 2018-05-31 22:00
Kai kelionių guru tituluojamas Rimvydas ŠIRVINSKAS-MAKALIUS (27) prieš penkerius metus pirmą kartą apsilankė JAV, jis parsivežė tokius gilius įspūdžius, jog nusprendė, kad kasmet apsilankys šioje šalyje. Sau duotą pažadą jis uoliai vykdo, tad šiandien jau yra apkeliavęs Niujorką, Kaliforniją, Nevadą, Arizoną ir Jutą.

Su portalu Žmonės.lt Rimvydas pasidalijo pastarosios kelionės įspūdžiais ir patarimais, į ką derėtų atkreipti dėmesį, kad kelionė į Ameriką neapkarstų.

Pirmiausia, inkdamiesi tokią tolimą kelionę paskirkite kelias dienas nieko neveikimui, o tiksliau – apsipratimui su laiko skirtumu. Rimvydas pažymi, kad daug keliautojų neįvertina laiko skirtumo ir to, ką gali jis padaryti su organizmu. Kelionių ekspertas pripažįsta, kad pirmos kelionės metu ir pats padarė šią klaidą, todėl pirmomis dienomis jautėsi nesavas.

„Pirmas tris dienas reikia apsiprasti su tuo, kad naktį miegosi tris valandas, atsikelsi vidury nakties, nes Lietuvoje jau bus diena. Likusią nakties dalį sėdėsi feisbuke arba instagrame, susirašinėsi su nemiegančiais lietuviais“, – patikino Rimvydas.

Kelionės agentūros „Makalius“ įkūrėjas taip pat patarė atkreipti dėmesį į amerikietiškų švenčių datas. Jis keliavo pavasario atostogų metu, todėl tiek viešbučių, tiek įvairių šou kainos buvo užkeltos, tekdavo laukti eilėse.

„Tiems, kurie nori pasidaryti gražią nuotrauką nacionaliniame parke ar kanjone, reikėtų vengti šio periodo. Visur zuja vaikai, šmirinėja žmonės, važinėja autobusai. Neįmanoma vienam atsistoti ir nusifotografuoti. Jei yra vienas labai gražus taškas, tai turėsi prie jo eilėje palaukti, kad galėtum nusifotografuoti. Man tai buvo be galo keista. Tik labai anksti rytais ir temstant turistinėse vietose nėra žmonių – būtent tada ir rekomenduočiau ten lankytis“, – patarė keliautojas.

Rimvydo Širvinsko nuotr.
Rimvydo Širvinsko nuotr.

Kelionės tikslai

Gamtos sukurti stebuklai

Greičiausiai nerasime žmogaus, kuris nežinotų nieko apie Didįjį Kanjoną. Tačiau gamtos sukurtų, kvapą gniaužiančių vietovių JAV yra kur kas daugiau: Antilopės kanjonas, Zajono kanjonas, Braiso kanjonas, Monumentų slėnis, Pasagos kilpa. Verta pasižymėti, kad dažniausiai į nacionalinius parkus patekti galima tik su bilietais, kuriais verta pasirūpinti iš anksto.

„Antilopės kanjonas fotogeniškiausias pasaulyje. Jame Britney Spears filmavo dainos „I‘m Not A Girl, Not Yet A Woman“ vaizdo klipą. Patekimas į šį kanjoną nėra pigus – kainuoja 60-80 JAV dolerių. Mes bilietų iš anksto nenusipirkome, tad į jį patekti pavyko visai netikėtai. Tai prilygo loterijai, nes artimiausi bilietai buvo po dviejų savaičių. Atvažiavome į kanjoną pasiklausti, gal yra laisvų vietų kuriame nors džipe, ir mums kaip tik pavyko jas gauti, nes kažkas nepasirodė“, – pasakojo Rimvydas.

Vasarą leistis į šį kanjoną yra rizikinga, nes tai – staigių potvynių sezonas. Net giedrą dieną gali kilti potvynis, kurio gylis gali pasiekti net penkis metrus.

Rimvydo Širvinsko nuotr.
Rimvydo Širvinsko nuotr.

Zajono kanjoną R.Širvinskas rekomenduoja laipiojimo uolomis entuziastams. Jame yra įrengtos trasos tiek profesionalams, tiek pradedantiesiems, tiek vaikams.

Keliaujant į Monumentų slėnį privaloma stabtelėti Foresto Gampo taške – tai būtent ta vieta, kurioje sustojo populiaraus filmo herojus. Tuo tarpu pačiame Monumentų slėnyje privalu palydėti saulę ir ją pasitikti. „Besileisdama saulė apšviečia tik kyšulius – vaizdas yra nerealus. Ten atvažiuoji nieko neveikti, tiesiog sėdi ir grožiesi vaizdu. Leidžiantis saulei mėgavomės tyla. Šalia buvo daugybė žmonių su kemperiais, palapinėmis, bet tą akimirką, kai saulė leidžiasi, visi žmonės tyli“, – sakė Rimvydas.

Išskirtinis gamtovaizdis prieš akis atsiveria ir prie Pasagos kilpos – tai lenktas iškyšulys, kurio apačioje teka Kolorado upė. Štai čia Rimvydas pasakojo laukęs penkias minutes, kad galėtų nusifotografuoti vaizdingiausioje iškyšulio vietoje.

Aukščiausios klasės pramogos

Lankantis Amerikoje tiesiog būtina aplankyti bent vieną šou verslo renginį. Šioje šalyje pramogoms skiriama neįtikėtinai daug dėmesio, todėl čia galima išvysti tokius šou, kokių nepamatysi niekur kitur. Vis dėlto derėtų nusiteikti, kad bilietai kaip reikiant patuštins piniginę. Štai už bilietą į Jennifer Lopez šou Las Vegase Rimvydas paklojo apie 160 JAV dolerių. Tiesa, bilietai atsipirko iš karto – keliautojas stovėjo taip arti scenos, kad galėjo ranka paliesti superžvaigždę.

„Atėjome likus 20 minučių iki pasirodymo ir likome šoke – visai nebuvo žmonių. Amerikiečiai į koncertus susirenka likus penkioms minutėms iki jo arba jau prasidėjus šou. Jie dainuoja, rėkia ir klykia žymiai labiau nei lietuviai, bet elgiasi labai santūriai tarp kitų žmonių. Jei minioje prisiliečia, iškart atsiprašo, – apie kultūrų skirtumus pasakojo Rimvydas. – Mums pasisekė, nes stovėjome šalia scenos. Jennifer vyresnė už mano mamą, bet raito visus savo privalumus kaip aštuoniolikos. Kartais būdavo net truputį nejauku. Įprastai stengiuosi per keliones kuo mažiau filmuoti, tą patariu ir kitiems, bet stovėdamas priešais Jennifer Lopez negalėjau savęs nuo to sulaikyti.“

Kitas Rimvydo aplankytas šou – „Masters of Illusion“. Pas Arvydą Stonį iliuzijos triukų besimokiusiam Rimvydui buvo ypač įdomu pamatyti tokio didelio masto šou, kuriame žiūrovai išvydo sklandantį fortepijoną, kurio skambino iliuzionistė. Ji, savaime suprantama, taip pat sklandė ore. Kvapą gniaužia ir faktas, kad šou sukurtas specialiai Las Vegasui, salė įrengta tik dėl šių iliuzionistų. Prabėgus metams konstrukcijos bus išardytos ir šis šou taps istorija.

Rimvydo Širvinsko nuotr.
Rimvydo Širvinsko nuotr.

Tuo tarpu „Cirque du Soleil“ akrobatų pastatytą „Le Rêve“ (liet. „Sapnas“) keliautojas vadina didžiausiu savo gyvenimo šou. Už bilietą 200 JAV dolerių sumokėjęs lietuvis nė akimirkos nesigailėjo šios sumos.

„Gyvenime nemačiau nieko įspūdingesnio, pabaigoje net pradėjau verkti. Verkiau ne todėl, kad pasirodymas baigėsi, o todėl, kad užplūdo pačios stipriausios emocijos. Finaliniu momentu arenoje pražydo daugybė gėlių, iš vandens išniro cirko artistai, 100 balandžių perskrido per areną ir sutūpė viename narve. Galiausiai pasirodė orkestras, kuris visą laiką gyvai grojo. Žiūrėjau ir negalėjau suvokti, kaip tokį šou reikėjo sumąstyti ir įgyvendinti.“

Mažos nuodėmės

Azartinių žaidimų nemėgstantis R.Širvinskas įsitikinęs, kad lankantis Las Vegase nuodėmė yra... nelošti. Pasak jo, tai puikus laiko praleidimo būdas, gera galimybė užmegzti naujas pažintis.

„Niekur kitur pasaulyje neinu į kazino. Las Vegase yra visai kita nuotaika, visai kitoks lošimo suvokimas. Tai nėra kažkokia liga, tai laiko praleidimo būdas. Tau yra dalinami gėrimai, užkandžiai, groja didžėjai arba skamba gyva muzika“, – pasakojo R.Širvinskas. Jis patarė į Las Vegasą vykti su draugų kompanija, kad lošimas neapsuktų galvos.

Pats Rimvydas nežaidžia prie lošimo stalų, jam užtenka lošimo automatų. Jie nereikalauja gilių žinių, sumos, iš kurių lošiama, yra visai nedidelės. „Paskutinį kartą pastatęs 30 centų laimėjau 110 dolerių. Aišku, visus juos ten ir pralošiau. Vis tiek norėjosi ten leisti laiką, bet labai smagu jį buvo leisti ne už savus pinigus“, – juokėsi Rimvydas.

Rimvydo Širvinsko nuotr.
Rimvydo Širvinsko nuotr.

Kitoks keliavimo būdas

Dar vienas Rimvydo kelionės taškas – Niujorkas. Keliaujantiems į šį miestą jis pataria iš karto nusiteikti daug vaikščioti, nes pasiekti norimą tašką greičiausiai galima pėstute. Ilgiausiai kelionė trunka savu automobiliu arba taksi, optimalus variantas – viešasis transportas. Tačiau geriausia tai visada pasitikrinti navigacijos programėle išmaniajame telefone.

Žinoma, ne viską galima apeiti pėstute. Tokiu atveju Rimvydas siūlo išbandyti neįprastą keliavimo būdą – „The Ride“ autobusą. Jo analogų kelionių guru dar niekur nematė. Šio autobuso sėdynės įrengtos šonu, kad pro didžiulį langą aiškiai matytųsi miestas. Kelionė trunka pusantros valandos, kurios metu du gidai pasakoja apie Niujorką, žarsto pokštus. Be to, keliose maršruto vietose laukia muzikantai ar aktoriai, kurie surengia šou keliautojams.

„Karts nuo karto gidai atkreipia visų dėmesį į kurį nors praeivį. Tada tas praeivis atsisuka į autobusą ir kalba, dainuoja, repuoja per mikrofoną. Kitas momentas – eina vyras su lagaminėliu, staiga nusimeta paltą, prasisega marškinius ir pradeda šokti breiką. Aišku, visa tai yra suvaidinta, bet tai yra kitoks būdas pamatyti miestą, kai esi nuvargęs ir nebenori vaikščioti“, – kalbėjo Rimvydas.

Jis primygtinai siūlo keliautojams pagalvoti ir apie poilsį, kad negrįžtų iš kelionės dar labiau pavargę. Pasak kelionių eksperto, dažniausia žmonių klaida yra ta, kad išvykę į užsienį jie keliasi anksti, visą dieną bėga, kad aplankytų kuo daugiau taškų, užkanda tik greitojo maisto restoranuose, o po to – vėl bėga.

„Taip nespėji pajausti, kur tu esi. Tu tik bėgi, kad aplankytum visus objektus, prie kurių plūsta ir kiti turistai, todėl visa kelionė virsta vienu dideliu nervų išbandymu. Kartais reikia tiesiog sustoti“, – patarė R.Širvinskas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai