Rimtą traumą Indonezijoje patyręs Ž.Barysas: „Naktį siūlė daryti operaciją už 15 tūkst. eurų“

Žygimantas Barysas / Asmeninio albumo nuotr.
Žygimantas Barysas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-08 09:15
AA

Neretai klaidingai įsivaizduojama, kad su reabilitacija susiduria tik rimtomis ligomis sergantys ir senyvi asmenys, tačiau jos prireikia ir vaikams, ir sveikiems bei aktyviems žmonėms.

Keliautojas, rašytojas, TV laidų vedėjas Žygimantas Barysas, kaip ir daugelis sveikų ir veiklių žmonių, nesitikėjo, kad jo metuose gali prireikti reabilitacinių paslaugų. Tačiau keliaujant Indonezijoje jį ištiko bėda, apie kurią jis papasakojo sveikatos bei sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“.

„Kelionės, be abejo, turi begales gražių dalykų, bet niekada nežinai, kas gali nutikti – traumos ir negalavimai visada eina greta. Buvau Indonezijoje, šalia Balio esančiose salose, kuriose nėra nei šiuolaikinio transporto, nei ligoninių. Ten viešėdamas naktį važiavau dviračiu. Nebuvo apšviesta nei viena vieta, todėl nepastebėjęs kritau nuo dviračio prie šaligatvio ir užritau tiesiog pats ant savęs. Pradžioje galvojau, kad nieko rimto nebus. Žinoma, skausmas buvo didelis, bet iš to išgąsčio nieko nejauti. Iš karto nukeliavau į pirmosios pagalbos medicinos punktą. Ten man davė nuskausminamųjų vaistų ir įtvarą. Galvojau, kad viskas praeis“, − pasakojimą pradėjo keliautojas.

Žygimantas Barysas ligoninėje / Asmeninio archyvo nuotr.

Nors skausmas palengva mažėjo, tačiau nuojauta Ž.Barysui pakuždėjo visko taip nepalikti.

„Grįžau į Balį, skausmas tarsi rimo, bet vidinis saugumo jausmas pasakė važiuoti į privačią ligoninę, sutrenktą vietą pasitikrinti ir persišviesti. Atėjęs gydytojas po tyrimų pasakė, kad man lūžęs ir labai nedėkingai išniręs raktikaulis. Už 15 tūkstančių eurų pasiūlė tą pačią naktį operuotis. Tuomet nusprendžiau staigiai skristi atgal į Lietuvą. Kitą rytą aš jau buvau Kauno klinikose ir atsidūriau ant operacinio stalo. Mane operavo profesorius Gudas, todėl man labai pasisekė“, – pasakojo Ž.Barysas.

Nors operacija buvo sėkminga, kaip teigė keliautojas, visa tai buvo tik sveikimo kelio pradžia.

„Kiekvienas žino, kad po operacijų yra būtina reabilitacija. Kiek tu pastangų įdėsi, kaip smarkiai ir efektingai reabilituosiesi, tokia bus tavo sėkmės istorija“, – kalbėjo Žygimantas.

Svarbu žinoti, kad dėl medicininės reabilitacijos žmogus pats irgi gali kreiptis į pasirinktą įstaigą. Visgi, dėl susiklosčiusių aplinkybių bei siautėjusios pandemijos Žygimantui po operacijos tris mėnesius teko mankštintis savarankiškai. Galiausiai, jam pavyko atlikti ir reabilitaciją pasirinktoje sanatorijoje.

„Kadangi viskas vyko 2020 metais, pačioje pandemijos pradžioje, tuo metu nebuvo galima važiuoti į reabilitacijos įstaigas. Kai tik galėjau, atvykau į sanatoriją, kur manimi pasirūpino profesionaliai. Mankštinausi ir baseine, ir sporto salėje, ir pats atlikdamas tempimo pratimus. Atsigavau labai greitai. Vėliau teko išvykti į kitas keliones. Jų metu lygiai taip pat darydavau pratimus, kuriuos išmokau sanatorijoje“, – kalbėjo pašnekovas.

Anot Žygimanto, kad ir kiek pastangų įdėtum dirbant namuose, reabilitacija profesionalioje įstaigoje suteikia kur kas daugiau privalumų.

„Reabilitacija namie ir profesionalioje įstaigoje skiriasi. Kad ir kaip gerai darome pratimus namuose, vis tiek kažkur patingime ir iki galo visko nepadarome. Be to, jeigu atvažiuoji į sanatoriją, ten yra baseinai, purvo vonios, kurios irgi atlieka labai gerai savo darbą“, – mintimis dalinosi Ž.Barysas.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją.