„Rimi.lt“ programėlėje – nauja galimybė matyti parduotuvėse esančius tos pačios dienos galiojimo produktus

Rimi nukainavimo lipdukai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Rimi nukainavimo lipdukai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-01-02 13:56
AA

Protingas ir sumanus apsipirkimas leidžia ne tik gyventi tvariau, bet ir sutaupyti. Tai padaryti apsiperkantiems prekybos tinkle „Rimi“ bus dar paprasčiau, nes nuo šiol informaciją apie parduotuvėse esančius tos pačios dienos galiojimo produktus, pažymėtus specialiu, dėmesį atkreipiančiu ženklu, galima rasti ir „Rimi.lt“ programėlėje.

Kaip teigia skaitmeninės ir elektroninės prekybos rinkodaros vadovė Simona Stanislauskaitė, pirkėjų patogumui nuo šiol „Rimi“ programėlėje galima pasirinkti konkrečią parduotuvę ir pamatyti, kokios prekės toje parduotuvėje yra nukainotos dėl besibaigiančio galiojimo. Norint jas įsigyti, reikia vykti į parduotuvę.

Tiesa, svarbu turėti omenyje, kad dienos eigoje prekių likučiai nėra atnaujinami realiu laiku, bet atsidarius pasirinktą prekę visuomet galima pasitikrinti, kada informacija apie ją buvo atnaujinta paskutinį kartą.

Besibaigiančio galiojimo produktų sąrašas pasirinktoje parduotuvėje / RIMI nuotr.

„Tikimės, kad nukainoto asortimento atvaizdavimas programėlėje paskatins dar daugiau vartotojų juos rinktis. Tuo atveju, jei pirkėjai yra linkę spontaniškai nuspręsti, ką gamins vakarienei, tai idealus būdas sutaupyti – pasirenkant ingredientus iš produktų, kurie dar tinkami naudoti šiandien, bet kainuoja galbūt net perpus pigiau. Klientas laimi sutaupydamas, o mes visi laimime mažindami maisto švaistymą“, – teigia S.Stanislauskaitė.

Klientas laimi sutaupydamas, o mes visi laimime mažindami maisto švaistymą.

Pasak skaitmeninės ir elektroninės prekybos rinkodaros vadovės, įrankis buvo kuriamas taip, kad būtų patogus ir greitas naudoti. Pradiniame „Rimi“ programėlės lange yra nuoroda – „Besibaigiančio galiojimo produktai“, o ją atidarius galima matyti sąrašą parduotuvių, pradedant nuo vartotojui artimiausių. Pasirinkus norimą parduotuvę, matomas tos pačios dienos galiojimo produktų sąrašas.

„Manome, kad ateityje vis daugiau žmonių atras tokio tvaraus maisto vartojimo privalumus ir mes iki minimumo sumažinsime maisto atliekas. Augant paslaugos poreikiui stengsimės ją tobulinti“, – sako S.Stanislauskaitė.

Stiprina maisto švaistymo prevenciją

Pasak „Rimi“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovo Liudviko Aleliūno, specialūs nuolaidų lipdukai tos pačios dienos galiojimo produktams – priimtina ir Skandinavijoje plačiai paplitusi priemonė, susijusi su vartotojų edukacija apie produktų galiojimo laikus ir tuo, ką jie reiškia. Ši priemonė šiais metais buvo pradėta naudoti ir „Rimi“ tinklo parduotuvėse Baltijos šalyse.

Rimi nukainavimo lipdukai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Specialūs lipdukai tapo priemone pirkėjams ne tik sutaupyti, bet ir sumažinti maisto švaistymą. Ne paslaptis, kad pirkėjai mėgsta nubrauktą kainą ir noriai renkasi produktus su ja, nepaisant to, kad yra pratę pirkti kito prekės ženklo produktą. Išpardavimo nuolaidų lipdukai atlieka tą pačią funkciją, tačiau nuolaida jais pažymėtoms prekėms yra dar didesnė. Tiesa, produkto galiojimo laikas trumpas, tad jį suvartoti ar užšaldyti reikia dar tą pačią dieną“, – sako L.Aleliūnas.

Įsigyjant išpardavimo lipdukais pažymėtas prekes, socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas pataria pirmiausiai įvertinti, kaip greitai galėsite gaminį suvartoti. Priklausomai nuo produkto kategorijos, jis gali būti tinkamas vartoti tą pačią dieną ar dar kelias dienas į priekį.

Rimi.lt programėlė / Eleonora Gelažnikaitė nuotr.

„Produkto saugumą vartoti nusako galiojimo laikas. Maisto produktai gali turėti dviejų tipų galiojimo laikus. Vienas jų yra „Tinka iki“ – ši data žymi iki kada produktas yra saugus vartoti. Paprastai ji rašoma ant trumpo galiojimo maisto produktų, tokių kaip mėsa, pienas ar žuvis. Šiuo atveju jokių kompromisų būti negali – peržengus datą produktą būtina utilizuoti.

Tuo tarpu antrasis produkto galiojimo laiką nusakantys ženklinimas – „Geriausiai iki“ – žymi iki kada produktas yra maksimaliai kokybiškas, tačiau ir po šios datos produktas vis dar saugus vartoti, bet gali pakisti tam tikros kokybinės savybės: skonis, kvapas, lipumas ir pan. Žinoma, svarbu įvertinti, ar ant jo nėra akivaizdžių maisto saugos problemų – pelėsio, puvėsio, nesklinda blogas kvapas“, – primena L.Aleliūnas.

Daugiau su „Rimi“ projektu susijusių testų, straipsnių bei video turinio rasite čia.