Rima Olberkytė-Stankus: „Einu kautis už kiekvieną vaiką“

Rima Olberkytė-Stankus. / Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-27 15:17
„Einu kautis už kiekvieną vaiką“, - penktadienį savo atštuonmečiam sūnui Oliveriui ištarė socialinio projekto „Trys seserys“ įkūrėja Rima Olberkytė-Stankus. Tai ji  suorganizavo gedulo ir vilties akciją „Žvakė už kiekvieną vaiką“.

Penktadienį Vilniuje,prie Seimo ir daugelyje Lietuvos kampelių rinkosi minios žmonių, kurie uždegė gedulo žvakes, simboliškai atsiprašė vaikų.

Akcija skirta penktadienio rytą mirusiam keturmečiam berniukui iš Kėdainių – jo mirtinu sumušimu įtariamas patėvis Gediminas Kontenis. Kauno apylinkės teismo sprendimu jis suimtas trims mėnesiams, o jo sugyventinė, mirusio keturmečio motina Moniką A. – savaitei. Jiems abiems pareikšti įtarimai vaikelio nužudymu.

Sukrėsti žinios žmonės žvakes dega ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje, Puerto Rike, Airijoje, Belgijoje, Maltoje, Vokietijoje, Bulgarijoje, Olandijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Juodkalnijoje, Suomijoje, Jordanijoje.

Kaip reagavo į mamos misiją sūnus Oliveris?

“Sūnus viską supranta ir jam labai svarbu tai, ką aš darau”, – sake Rima.

Aš vyliausi, kad į „Trijų seserų“ salonus, mūsų rengiamas paskaitas ateis laimingos moteris. Ne, jos neateis tol, kol neturėsime rimto, tvirto apibrėžimo mūsų šalyje, kas yra smurtas ir kad smurtauti prieš augančią kartą negalima.

Ji dar ketvirtadienį, pasirodžius žiniai apie tragediją, socialiniame tinkle paskelbė, kad nebevykdys savo sumanytų socialinių projektų, laiką skirs konkretiems veiksmams išjudinti mechanizmą, galintį apsaugoti vaikus nuo smurto.

“Taip, nebevykdau jokių socialinių projektų. Ne tik šiomis dienomis, savaitgalį – tol, kol mes patys nesiimsime daryti tvarką savo šalyje. Šiuo metu beprasmiška vykdyti kokias nors kitokias socialines akcijas, projektus, nes valdžia rūpinasi mumis tik paviršutiniškai, – kalbėjo R.Olberkytė-Stankus, pravirkusi pokalbio metu. – Aš vyliausi, kad į „Trijų seserų“ salonus, mūsų rengiamas paskaitas ateis laimingos moteris. Ne, jos neateis tol, kol neturėsime rimto, tvirto apibrėžimo mūsų šalyje, kas yra smurtas ir kad smurtauti prieš augančią kartą negalima. Tad visą dėmesį skirsiu tol, kol pradės judėti visi šie reikalai labai rimtai. Ir labai džiaugiuosi, kad per pirmą parą jau pradėjo judėti“.

Į Rimos žinią sureagavo tūkstančiai žmonių, taip pat – ir valdžios institucijos.

„Man geriausia žinia, kurios sulaukiau, kad Seime skelbiamas neeilinė sesija smurto tema, kad vykstama į Kėdainius, kad vyriausybėje paskirta komisija, prižiūrinti veiksmų eigą, kad socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pažadėjo, jog reikia skubiai gražinti šį įstatymą, tvarkyti jį skubos tvarka, kad būtų galima apsaugoti vaikus. Svarbiausia, kad šiandien renkasi minios visame pasaulyje – jau ne tik Lietuvoje, buriasi žmonės, suvokiantys, kad negalima smurtauti“.

Zmones.lt primena, kad vėlų trečiadienio vakarą Kėdainiuose medikai vaiką rado be sąmonės, širdies veikla buvo sustojusi. Medikams pavyko vaiką atgaivinti, iš Kėdainių ligoninės paryčiais jis atgabentas į Kauno klinikas.

Rimos Olberkytės-Stankus projektai:

R.Olberkytė-Stankus su vyru Žydrūnu yra įkūrusi įmonę „Atsakingas verslas“.

Įmonė veikia kaip bet kuri kita verslo bendrovė, tik jos pagrindinis tikslas – visą uždirbtą pelną skirti socialinėms problemoms šalyje spręsti, edukacijai, kultūros paveldui išsaugoti.

Vienos moterys neša drabužius, daiktus į “Trijų seserų” salonus, kitos perka. Už gautas lėšas rengiami įvairūs seminarai, kurių metu moterys pasisemia ne tik gyvenimo džiaugsmo, juose įkvepiama keisti gyvenimą, darbą.

Sumanymas moterims – ne vienintelis. Kartu su projekto „Virtuvės mitų griovėjai“ sumanytojų Alfu Ivanausku per trejus metus įkūrė 6 modernias kulinarijos klases. Viena jų – Klaipėdoje skirta klausos negalią turintiems vaikams.

Rimos iniciatyva vaikai buvo surinkti iš kaimų ir nuvežti į kino teatrą, nes nemažai jų nebuvo patyrę tokios pramogos.

Verslo vakarienė “Diner de Gala” kultūros paveldo mecenatystei – taip pat R.Olberkytės-Stankus sumanymas.

Iki savų sumanymų įgyvendinimo Rima dirbo vienoje televizijoje viešųjų ryšių vadove, „Išsipildymo akcija“, „Lietuvos garbė“ – tai irgi R.Olberkytei-Stankus brangūs projektai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai