Režisierius P.Markevičius pristatė naują spektaklį: žiūrovai išvydo retai scenoje statomą Šekspyro tragediją

Spektaklio „Koriolanas“ premjera / Martyno Aleksos nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-09-22 21:20
Rugsėjo 22 d. teatro „Meno fortas“ scenoje įvyko pirmasis spektaklis-koprodukcija su Vilniaus miesto teatru „Meno ir mokslo laboratorija“: pristatyta režisieriaus Pauliaus Markevičiaus naujausio darbo premjera. Žiūrovai išvydo pagal vieną paskutinių Šekspyro tragedijų pastatytą spektaklį „Koriolanas“.

Retai teatre statomos pjesės pagrindinį herojų – iš tiesų gyvenusį Romos karvedį, kovojusį prieš savo miestą, – įkūnijo aktorius Simonas Dovidauskas.

„Netyčiomis atsidūręs tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku, jis iškilo kaip Romą apgynęs didis karys. Esu skaitęs, kad Koriolanas yra lyginamas su Dievais – jis yra, bet jo kaip ir nėra, žmonės jo nori, bet ir nekenčia“, – apie savo kuriamą personažą sakė S.Dovidauskas.

Scenoje žiūrovai taip pat išvydo aktorius Aldoną Bendoriūtę, Remigijų Bučių, Taurą Čižą, Mildą Noreikaitę ir Vygandą Vadeišą. Spektaklio muziką kūrė kompozitorius Andrius Šiurys, scenografija ir kostiumų dailė buvo patikėta Ugnei Tamuliūnaitei, „Koriolano“ šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas.

Spektaklio „Koriolanas“ premjera / Martyno Aleksos nuotr.
Spektaklio „Koriolanas“ premjera / Martyno Aleksos nuotr.

„Su šia kūrėjų komanda dirbame jau ne pirmą kartą, manau visi jaučiamės saugiai, kad kiekvienas profesionaliai padarysime geriausia, ką galime. Visus jungia panašus estetinis erdvės, nuotaikos ir vertybių suvokimas“, – prieš premjerą pristatydamas spektaklio kūrėjus sakė jo režisierius Paulius Markevičius, „Koriolano“ ėmęsis kaip naujo iššūkio savo kūrybinėje biografijoje.

Šis spektaklis žymi ir naują „Meno forto“, šiam pastatymui suvienijusio jėgas su Vilniaus miesto teatru „Meno ir mokslo laboratorija“, veiklos etapą. Svarbiausiu šio teatro uždaviniu tampa režisieriaus Eimunto Nekrošiaus teatrinės minties palikimo išsaugojimas skatinant jo mokinių kūrybą.

„Koriolanas“ prasideda kvietimu stabtelėti ir paklausyti. Sutelkti dėmesį prieš veikiant ir gerai apgalvoti, kas, ką ir kodėl daro. Šis kvietimas yra skirtas visų pirma žiūrovams, liudijantiems beatodairiškai veikiančio Romos karžygio Koriolano tragediją. O jis, įrodęs savo narsą ir gabumus karo lauke, prieš sustoti ir pasiklausyti nusprendusių žiūrovų akis pamažu atskleidžia kaip tragiškai gali baigtis įvertinimo troškulys sumaišytas su nusivylimo kartėliu.

Antrasis spektaklio rodymas įvyks rugsėjo 23 d., 19 val. teatre „Meno fortas“.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai