Režisierius Mikas Žukauskas: „Kai laimėjęs „Gervę“ negali užmigti nuo liūdesio“

Montažo režisierius Mikas Žukauskas / Asmeninio albumo ir Mariaus Žičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-23 13:05
Sekmadienį įvyko „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai – pagerbti geriausi pastarųjų dvejų metų Lietuvos kino kūrėjai ir jų darbai. Nors organizatoriai džiaugėsi sugrąžinę šį renginį po metų pertraukos, iškart po apdovanojimų ceremonijos, kurią tiesiogiai transliavo TV3, socialiniuose tinkluose pasipylė aštri kritika dėl renginio kokybės ir parodytos nepagarbos kino kūrėjams.

Už geriausią montažo režisieriaus darbą (filmas „Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ – red.) apdovanotas Mikas Žukauskas taip pat nepagailėjo kritikos renginio organizatoriams. Feisbuke publikuotu komentaru M.Žukauskas pasidalijo ir su Žmonės.lt skaitytojais.

„Niekada nemaniau, kad mano mylimos profesijos apdovanojimai, o tiksliau jų teikimas, suteiks tiek daug neigiamų emocijų. Vakar (sekmadienį – red.) per TV3 rodyti „Sidabrinių gervių apdovanojimai“ buvo žemiausias įmanomas lygis visomis prasmėmis. Tragiški renginio scenarijaus tekstai, pats scenarijus, idioto kino žiūrovo personažas, komentuojantis renginį ir laidantis turbūt dviejų dešimtmečių senumo klišių apie lietuvišką kiną kupinus bajeriukus, seksistiniai komentarai, vargšas arklys atitemptas į sceną – visa tai SMULKMENA.

 „Sidabrinė gervė“ apdovanojimų ceremonija / Mariaus Žičiaus nuotr.
„Sidabrinė gervė“ apdovanojimų ceremonija / Mariaus Žičiaus nuotr.

Skonis tragiškas, bet ok... – net tokį siaubą galima atleisti, nes blogas skonis yra subjektyvus ir diskutuotinas dalykas. Esminis dalykas didžiulė nepagarba ir iš esmės pasityčiojimas iš pačios kino bendruomenės, kuriai ši šventė ir skirta: kai kurių laimėtojų kalbos apskritai iškirptos, didžiosios dalies laimėtojų – iškarpytos, į kai kurias kalbas įsiterpia minėtasis idioto žiūrovo personažas.

Žmonės tas kalbas ruošėsi, turbūt ir pasipuošti stengėsi, jaudinosi. Kai kurie apdovanojimo atsiėmimo laukė ir tris valandas nešildomoje „Compensos“ arenoje, supami renginio organizatorių asistentų, kurie 12 nominacijų nominuoto režisieriaus Karolio Kaupinio teiravosi jo pavardės bent kelis kartus, o ir kitų besiblaškančių nominantų vis užklausdavo „kas jūs?“ (bent nominantų nuotraukas įsiminkite!). Visame renginyje jautėsi tokio giliai sovietinio mentaliteto „saidiot (iš rusų k. – sueis)“ gaida, galima ir pasikeikti, nes turbūt tie, kurie buvo atsakingi už tokio dalyko į eterį išleidimą kalbėjo panašiai: „ai pochui, sueis“, „čia nominacija už kažkokią chuinią – kerpam na***“, „kirpkit na*** šitas padėkas komandai – reik įdėt anonsą apie covido sąmokslą dar 64 kartus šitoj transliacijoj“.

Žodžiu apgailėtina. Ir... renginio organizatorius AVAKA – Audiovizualinių kūrinių AUTORIŲ teisių asociacija, kartoju žodį AUTORIŲ. Taigi, autorius ir jų teises ginanti organizacija parodė, kad jai ant tų autorių visiškai nusišikt. Žodžiu, galima rašyti be galo, tad pereinu prie reziumė.

Labai prašau visų apdovanojimų organizatorių ateityje – maldauju, jei jums nerūpi, jei nemokat, jei tingite – nedarykite! Neteikite vilties, neviliokite, negaiškite energijos ir nedarykite, maldauju. Kam ir jums patiems tos neigiamos emocijos ir tokie postai? Maldauju visų pasaulio vyriausybių, kad greičiau įvestų bazines minimalias pajamas ir žmonėms nereiktų daryti dalykų tiesiog dėl darymo, tiesiog dėlto „kad b*** reik kažką veikt, nes babkių reik“, kad šūddarbių kalnas pasaulyje nebeaugtų.

Grįžtant prie renginio – jokia pandemija, katastrofa ar kitos negandos negali būti tokios nepagarbos žmonėms ir jų darbui pasiteisinimu. Ir „pochui turbūt tos kalbos“, „vis tiek tie snobai tik mykia į mikrofonus ir nieko negali pasakyti“, „dėkoja ten visokiems asistentams“, „išvis šūdas tas kinas“ turbūt, kad taip... bet geriau tada būna tuštuma.

Bet kokiu atveju – gervė gamtos dalis, nepavaldi tv3 ir ciniškiems žmonėms, todėl tikrai malonu, kad ji pas mane atskrido. Sveikinu visus laimėtojus ir nominantus, ačiū ir renginio organizatoriams (kurių tarpe tikrai yra puikių ir rūpestingų žmonių), NE AČIŪ cinikams ir prodiuserinių „varkių“ stumdytojams, nes NE SAIDIOT!

P.S. Nuotraukoje maldauju gervės, kad ji niekada daugiau neskristų į tokius ciniškus ir liūdnus renginius.“

Montažo režisierius Mikas Žukauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Montažo režisierius Mikas Žukauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Naujausi straipsniai