Režisierius E.Vėlyvis – apie filmavimus Rusijoje ir honorarą: „Buvau nupirktas už gerus pinigus“

Emilis Vėlyvis / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-18 10:45
Menininkas, nemėgstantis stovėti prieš kamerą, tačiau su ja kuriantis genialius dalykus – toks yra režisierius Emilis Vėlyvis. Jis atvirai pasakoja apie naujausią serialą „Mano meilė karantinas“, filmavimo aikštelės užkulisius ir savo darbo niuansus. Apie visą tai – televizijos laidoje  „Pasaulis pagal moteris“.

Režisierius E.Vėlyvis, vengdamas viešumos, yra pasakęs, jog savo apatinius stengiasi džiauti savo balkone. Apie asmeninį gyvenimą kalbėti nelinkęs kūrėjas savo filmuose vaizduoja mūsų gyvenimą, tiesa, sutirštintomis spalvomis. Jo, kaip režisieriaus tikslas, yra pasiekti žiūrovo sielą, sukelti jausmų bangą, ir tai, akivaizdu, jam puikiai sekasi.

Dailininkas, piešiantis ekrane

E.Vėlyvis baigė Dailės akademiją, tačiau vadina save menininku, juk, anot jo, niekas negimsta dailininkais, gimsta menininkais ir tik vėliau gyvenime pasirenka vieną kryptį. Laidos svečias pasirinko kamerą ir ja kuria ryškius, įsimintinus ir išsiskiriančius filmus bei serialus.

Režisierių pelnytai galima vadinti juodosios komedijos guru, tačiau jis yra linkęs eksperimentuoti – karantinas sujaukė jo planus į gyvenimą paleisti pirmąjį detektyvą „Piktųjų karta“. Laidos svečias neabejoja, kad šis filmas tikrai pasirodys ekranuose.

Emilis Vėlyvis / Ievos Jūros nuotr.
Emilis Vėlyvis / Ievos Jūros nuotr.

„Visada norėjau pabandyti detektyvą, tai vienas sudėtingiausių žanrų, juolab, kad Lietuvos kinematografijoje tokio žanro nėra, tad pagalvojau, ko laukti, jei pajutau, kad iš tiesų galiu tai padaryti ir turiu stiprią komandą, gerą scenarijų“, – sako režisierius, į pirmojo lietuviško detektyvo premjerą planuojantis pakviesti kitąmet.

Kūrybai sienų nėra

Režisierius kuria ne tik Lietuvoje – juo domisi ir užsienyje, tad pakviestas rusų, susižavėjusių jo darbais, sutiko režisuoti filmą „Nakties sergėtojai“. Darbas ten nuo veiklos Lietuvoje skyrėsi savo mastais –  tiek filmo biudžetu, siekusiu apie 6 mln. eurų, tiek darbo užmokesčiu ir galimybėmis: „Ten toks biudžetas laikomas vidutiniu. Lietuvoje būtų didelis malonumas kurti turint tokias galimybes“.

Rusijoje jam teko atsikąsti ir aktoriaus duonos, filme „Transsiberija“ jis gavo epizodinį vaidmenį. „Buvau nupirktas už gerus pinigus“, – teigia režisierius.

Laidos svečias neslepia, kad būdamas už kameros jis jaučiasi geriau, nei būdamas prieš ją, tačiau, kaip pats juokauja, be to epizodo filmas nebūtų buvęs toks geras.

Emilis Vėlyvis
Emilis Vėlyvis

Meilės scenos ir karantinas

Emilio filmuose netrūksta ir meilės scenų, tad vyras neslepia – kartais tenka pasistengti, kad aktoriai įgyvendintų jo idėjas.

„Kartais išvarai pusę filmavimo aikštelės, kad aktoriau jaustųsi komfortiškiau, jei šiek tiek kompleksuoja – nuramini juos, pasakai, kad gerai parodysiu, sutvarkysiu, nebus čia gašlumo, nerodysiu to, ano, trečio. Tam, kad aktorius atliktų savo vaidmenį, būtų ramus, yra ir mano darbas, nes jeigu jam kažkas trukdo ir aš negaliu pašalinti trukdžio, tai yra mano bėda, ne aktoriaus“, – neslepia kūrėjas.

Naujausias režisieriaus darbas – serialas „Mano meilė karantinas“, kurio filmavimo aikštelę ir pamatys laidos žiūrovai. Mažame, vos 50 kv. m. bute, gyvenimas filmavimo metu tiesiog kunkuliavo. Vienus aktorius keitė kiti, nuolat šurmuliavo kūrybinė grupė, o kaimynams, anot režisieriaus E. Vėlyvio, tai buvo tikra atrakcija ir egzotika, juk ne kasdien gali matyti šalia savo namų tiek žinomų veidų.

Emilis Vėlyvis, Andrius Bružas, Andrius Žiurauskas/Asmeninio archyvo nuotr.
Emilis Vėlyvis, Andrius Bružas, Andrius Žiurauskas/Asmeninio archyvo nuotr.

Nustebinti paprastais dalykais

Kartais, ruošdami stalą, šventę, svarstome, kuo nustebinti savo svečius. Laidos vedėja, floristikos daizainerė K.Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“  atskleis, kad tam nebūtinos didžiulės vazos ir daugybė gėlių bei pinigų. Nuostabų šventės akcentą, išskirtinę kompoziciją galima sukurti iš to, kas yra po ranka – pavienių, įvairių spalvų, rūšių, ilgių gėlių, įvairių detalių ir, žinoma, truputėlio fantazijos.

Floristikos dizainerė sukomponuos stalo kompoziciją iš įvairių gėlių ir žalumynų, kuri tikrai papuoštų kiekvieną stalą ir šventę.

 „Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

Naujausi straipsniai