Režisierius Cary Fukunaga pirmą kartą dirbs su milžiniško biudžeto filmu: jam patikėtas „Džeimsas Bondas“

Ema Stone ir Cary Fukunaga / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Paaiškėjo, kad 25-ąjį bondiados filmą statys ne oskaruotasis britas Danny Boyle’as (61), kaip buvo skelbta, bet dvidešimčia metų jaunesnis amerikietis Cary Fukunaga (41).

Iš Kalifornijos kilęs Fukunaga gali pasigirti tapęs pirmuoju amerikiečiu, kuriam patikėtas filmo apie britiško iki kaulų smegenų herojaus nuotykius kūrimas (kaip galima nesunkiai nuspėti, absoliuti dauguma bondiados režisierių iki šiol buvo britai). Boyle’o kandidatūra atrodė daug žadanti: vien jo „Lūšnynų milijonierius“ prieš dešimt metų susuko galvą publikai ir JAV kino akademijai. Ciklo prodiuseriai irgi džiūgavo, kad po Samo Mendeso seriją perims dar vienas „Oskaru“ įvertintas kūrėjas: Danny būtų buvusi antroji tokia žvaigždė bondiados režisieriaus krėsle. Bet rugpjūtį, trys mėnesiai iki numatytos darbų pradžios, (filmo, dar neturinčio pavadinimo, premjera planuota 2019-ųjų spalio 25-ąją), filmavimo grupė liko be vadovo.

Labiausiai tikėtina skyrybų priežastis – kūrybiniai nesutarimai su studija. Kalbėta, kad Boyle’o ir ilgamečio jo kolegos Johno Hodge’o scenarijus pasirodė pernelyg modernus (pagrindinis piktadarys – rusų šnipas; atgarsį randa ir #metoo bei #TimesUp reikalai) ir nenuspėjamas (gali būti, kad didžiąją filmo dalį Bondas praleidžia įkalintas).

Agentas 007 – Džeimsas Bondas / „Scanpix“ nuotr.

„Eon Productions“ nepanoro rizikuoti 56 metus gyvuojančiu projektu, iš kurio gerbėjai tikisi tam tikro konservatyvumo, ir susigrąžino senuosius scenaristus Nealą Purvisą bei Robertą Wade’ą. O režisieriumi tapo jaunas amerikietis, iki šiol nedirbęs prie milžiniško biudžeto filmų.

Cary Fukunagos, kaip kino režisieriaus, kraitis – kriminalinė drama „Sin Nombre“, romantiškos klasikos „Džeinė Eir“ ekranizacija (2011 metų filme vaidino Mia Wasikowska ir Michaelas Fassbenderis), karinis filmas „Nežinomos šalies žvėrys“ (sutapimas – juostoje vaidinęs Idrisas Elba buvo minimas kaip viena iš galimų kandidatūrų į Bondo vaidmenį), kelios trumpo metražo juostos ir du serialai: pirmas „Tikro detektyvo“ sezonas, už kurį jis gavo „Emmy“, ir ką tik pasirodęs „Netflix“ mini serialas „Maniakas“, kurio premjera įvyko tą pačią dieną, kai Cary pristatytas kaip naujasis Bondo režisierius. Taip pat jis – prodiuseris ir scenaristas (pernykščio rudens hito – siaubo filmo „Tai“ – scenarijus yra Fukunagos darbas).

Filmuoti pradedama kovo 4-ąją Londone. Scenarijus yra toks: profesionalai, kaip Purvisas ir Wade’as, dirbę prie šešių pastarųjų bondiados filmų, turėjo atsarginį variantą. Pagrindinio vaidmens atlikėjas – taip pat (vienas Dievas žino, kiek prodiuseriams kainavo įtikinti Danielį Craigą.) Net naujoji premjeros data ne per daug atidėta – perkelta į 2020-ųjų vasario 14-ąją. 

Skaitykite daugiau