Režisieriaus Park Chan-wook serialas „Mažoji būgnininkė“ – stilinga šnipų istorija su nuostabiais aktoriais

Filmo „Mažoji būgnininkė“ kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-10-22 11:04
Gražūs šnipai, fatališkos moterys ir stilingi rūbai – tai ne Džeimso Bondo filmas, bet Pietų Korėjos režisieriaus Park Chan-wook mini-serialas „Mažoji būgnininkė“ („The Little Drummer Girl“, 2018), nuo šio ketvirtadienio prieinamas „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformos prenumeratoriams.

Pagal garsaus britų rašytojo John le Carré romaną pastatytame aštuonių dalių kūrinyje Šaltojo karo metais jauna aktorė Čarli atsiduria Izraelio ir Palestinos slaptosios operacijos priešakyje. Ją suvaidino neseniai į populiarumo viršūnes šovusi aktorė Florence Pugh.

Filmo „Mažoji būgnininkė“ kadras
Filmo „Mažoji būgnininkė“ kadras

Aštunto dešimtmečio pabaigoje jauna, talentinga aktorė Čarli dar tik laukia savo žvaigždžių valandos, kai atostogų Graikijoje metu susipažįsta su paslaptingu Bekeriu (Alexander Skarsgård). Pažintis žada romantišką atostogų nuotykį, tačiau netikėtai jaunajai aktorei atneša pavojingiausią gyvenimo vaidmenį. Čarli užverbuojama ir tampa dviguba agente septyniasdešimtųjų Izraelio ir Palestinos antiteroristinėse operacijose.

Filmo „Mažoji būgnininkė“ kadras
Filmo „Mažoji būgnininkė“ kadras

Serialas – antras garsaus šnipų novelisto J. le Carré sūnų Simono ir Stepheno Cornwellų prodiusuotas projektas. 2016 m. dieną išvydo pirmasis pagal J. le Carré romaną sukurtas serialas „The Night Manager, laimėjęs 2 „Emmy“ ir 3 „BAFTA TV“ apdovanojimus. Broliai planuose jau buvo numatę kurti serialą pagal „Mažąją būgnininkę“, kai su jais susisiekė žymus autorinio kino režisierius Park Chan-wook, norėjęs būtent pagal šią knygą kurti filmą. Nors kino kūrėjas prieš tai niekada nebuvo režisavęs serialo, šis sutiko su prodiuserių pasiūlymu imtis bendro projekto. Park Chan-wook jau buvo išsirinkęs aktorę, kuri, jo manymu, turėjo vaidinti Čarli. „Mes vos nepradėjome juoktis, kai jis ištarė Florence Pugh vardą, kadangi buvome dideli jos filmo „Ledi Makbet“ gerbėjai ir taip pat galvojome apie ją šiam vaidmeniui“, – „The New York Times“ pasakojo vienas iš brolių.

Filmo „Mažoji būgnininkė“ kadras
Filmo „Mažoji būgnininkė“ kadras

Park Chan-wook, žinomas dėl savo gausybę apdovanojimų susižėrusių filmų „Senis“ (2003) ir „Tarnaitė“ (2016), yra didelis rašytojo knygų gerbėjas. Tiesa, kino žiūrovus provokuojantis atviromis smurto scenomis, režisierius seriale jų atsisakė, tačiau išlaikė sau būdingą kino kalbą. „Mano kino pasaulis yra gan tamsus ir J. le Carré tam padarė didelę įtaką“, – The New York Times“ teigė režisierius.

„Mažojoje būgnininkėje“ pasirodo išties įspūdingas aktorių kolektyvas. 3 pagrindinius vaidmenis atlieka kine ir televizijoje nusipelnę ir garsūs šių dienų aktoriai. Operacijos vadovą Kurtzą įkūnijo 2 „Oskarams“ nominuotas Michael Shannon, „Emmy“ ir „Auksiniu gaubliu“ apdovanotas Alexanderis Skarsgård suvaidino Čarli užverbuojantį šnipą Bekerį, o jaunosios aktorės vaidmuo atiteko jau minėtai F. Pugh, nominuotai „Oskarui“ už Gretos Gerwig filmą „Mažosios moterys“. Pastaroji tuo metu buvo dar tik kylanti, 22 m. aktorė, savo filmografijoje turinti kelis vaidmenis. Tačiau jau ne vienas prodiuseris buvo pastebėjęs jos talentą. Po „Mažosios būgnininkės“ F. Pugh pasirodė siaubo filme „Saulės kultas“, šią vasarą ją galėjote pamatyti „Marvel“ studijos kino juostoje „Juodoji našlė“. Kitais metais ją šalia dainininko Hary Styles išvysite naujame Olivios Wilde filme „Don‘t Worry Darling“.

Filmo „Mažoji būgnininkė“ kadras
Filmo „Mažoji būgnininkė“ kadras

Už kinematografiją ir apšvietimą „BAFTA TV Craft“ apdovanotas ir dar 4 kategorijose nominuotas serialas išsiskiria savo spalvomis, stiliumi, įspūdingomis lokacijomis ir ryškiais interjerais. „Norėjau atsitraukti nuo niūrių, nuobodžių spalvų, kurios ateina į galvą galvojant apie šnipų žanrą. Ši istorija yra apie paprastą aktorę, todėl į vizualinį peizažą norėjau įnešti gyvumo“, – apie vizualinius sprendimas pasakojo režisierius.

Naujausi straipsniai