Retai apie mamos žūtį kalbantis princas Williamas: „Tai didžiausias gyvenimo skausmas“

Princas Williamas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-21 11:00
Kembridžo hercogas, princas Williamas (36) vis dar sunkiai renka žodžius, kalbėdamas apie mamą, šviesaus atminimo princesę Dianą. Retai apie siaubingą įvykį užsimenantis vyras šiek tiek atsivėrė, kalbėdamas specialiame BBC pokalbių cikle, kviečiančiame suprasti, kaip svarbu nebijoti garsiai prabilti apie kiekvieno iš mūsų psichinę sveikatą.

„Manau, kai esame dar jauname amžiuje, susidūrę su skausmu itin stipriai jį išgyvename. Ir dažnai mums atrodo, kad tai skausmas, kurio niekuomet gyvenime nesame jautę, – kalbėjo princas. – Po tokių išgyvenimų suprantame, kad gyvenime dar ne kartą teks ištverti nepakeliamą skausmą.“

Princas patikino, kad nors mylimo žmogaus praradimą labai sunku įveikti, jis rado jėgų pasidalinti savo istorija su tais, kurie patyrę labai panašius išgyvenimus.

Princesė Diana laiko ant rankų sūnų princą Williamą tuo metu, kai laukėsi princo Harry / „Scanpix“ nuotr.
Princesė Diana laiko ant rankų sūnų princą Williamą tuo metu, kai laukėsi princo Harry / „Scanpix“ nuotr.

„Tokie įvykiai atneša ir daug naujų žmonių, išgyvenusių tą patį, kaip ir tu. Tad kalbėdamas su tai patyrusiu žmogumi neretai jo akyse matai tuos pačius jausmus, kuriuos išgyveni pats,“ – atviravo princas Williamas.

Vyras tikino, kad britai sunkiai išreiškia emocijas ir jomis dalinasi, tačiau tikisi, kad tai greitu metu pasikeis.

„Tam reikia akimirkos, – pasakojo jis. – Turime sugebėti kalbėti apie savo jausmus, nes nesame robotai.“

Princesė Diana su sūnumis Williamu ir Harry / Vida Press nuotr.
Princesė Diana su sūnumis Williamu ir Harry / Vida Press nuotr.

BBC dokumentiniame filme „Diana, 7 dienos“ princai Williamas ir Harry atvirai kalba apie savo mamą bei tą dieną, kai princas Charlesas jiems pranešė tragišką žinią.

„Vienas sunkiausių dalykų, kuriuos gali tekti padaryti tėvui – tai pasakyti vaikams, kad kitas iš tėvų mirė. Bet jis mus palaikė, jis liko vienas iš dviejų ir darė viską, ką galėjo, kad užtikrintų, kad mes esame saugūs ir aprūpinti. Bet jis taip pat gedėjo“, – pasakojo Harry.

Jis teigia, kad pirmoji jo reakcija buvo neigimas. „Nebuvo staigios visą apimančios širdgėlos“, – skaudžiais prisiminimais dalinosi princas.

Princai Williamas ir Harry / „Scanpix“ nuotr.
Princai Williamas ir Harry / „Scanpix“ nuotr.

Williamas prisiminė, kad tuomet ne iš karto suprato, kas vyksta. „Jaučiausi visiškai atbukęs. Tuomet vis klausiau „kodėl aš? Ką aš padariau?“ – pasakojo jis.

Taip pat princai pasakoja ir apie išgyvenimus, kuriuos teko patirti gedint su visu pasauliu. „Norėjau tik eiti į kambarį ir verkti“, – apie dieną, kai jie turėjo viešai lydėti Dianos karstą per laidotuves sakė Williamas.

1997 m. rugpjūčio 30 d., kai žuvo Diana, Williamui buvo 15, o Harry – 12 metų. Princesei Dianai tądien buvo 36-eri metai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai