Reperis Kanye Westas chaotiškai pradėjo JAV prezidento rinkimų kampaniją

Kim Kardashian ir Kanye Westas / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-07-20 08:10
Amerikiečių reperis Kanye Westas sekmadienį prapliupo ašaromis per chaotišką renginį, kuriuo oficialiai pradėjo savo neįtikėtiną bandymą lapkritį vyksiančiuose valstybės vadovo įveikti perrinkimo sieksiantį prezidentą Donaldą Trumpą. 

Neperšaunamą liemenę su užrašu „Apsauga“ vilkėjęs K. Westas rėžė nerišlią kalbą, kurioje tvirtino norėjęs, kad jo žmonai Kim Kardashian būtų atliktas abortas. Jis taip pat pareiškė, kad garsi Amerikos abolicionistė Harriet Tubman „iš tiesų niekada nenorėjo išlaisvinti vergų“.      

Per renginį Čarlstone Pietų Karolinoje reperis sakė norėjęs, kad jo žmonai būtų nutrauktas nėštumas, kai ši laukėsi poros pirmagimės North. Kiek vėliau K. Westas atskleidė, kad jo tėvas taip pat norėjo, kad jis negimtų.   

Kim Kardashian ir Kanye Westas su vaikais
Kim Kardashian ir Kanye Westas su vaikais

„Mano tėtis norėjo, kad aš negimčiau. Mano mama mane išgelbėjo. Galėjo nebūti Kanye Westo, nes mano tėtis buvo per daug užsiėmęs“, – sakė reperis, netramdydamas ašarų.  

Kiek vėliau jis sušuko: „Per plauką nenužudžiau savo dukters! Per plauką nenužudžiau savo dukters!“.

Savo padrikoje kalboje K. Westas taip pat sakė, kad H. Tubman „iš tiesų niekada neišlaisvino vergų, ji pasiuntė tuos vergus dirbti kitiems baltiesiems“. 

Socialiniuose tinkluose sparčiai išplitusios K. Westo kalbos ištraukos išprovokavo pasipiktinimo bangą ir nerimą dėl atlikėjo psichikos sveikatos.    

Renginyje galėjo dalyvauti tik registruoti svečiai. Visi dalyviai turėjo užpildyti ir pasirašyti specialų atleidimo nuo atsakomybės dėl COVID-19 dokumentą ir dėvėti kaukes bei laikytis fizinio atstumo, pranešė JAV žiniasklaida.   

Liepos 4-ąją, likus mažiau nei keturiems mėnesiams iki prezidento rinkimų, 43 metų K. Westas socialiniame tinkle „Twitter“ netikėtai paskelbė ketinantis mesti iššūkį D. Trumpui.

Kanye Westas ir Donaldas Trumpas / „Scanpix“ nuotr.
Kanye Westas ir Donaldas Trumpas / „Scanpix“ nuotr.

Muzikos ir mados magnatas, kuris 2018 metais Ovaliajame kabinete buvo susitikęs su D. Trumpu ir nešiojo prezidento skiriamuoju ženklu tapusią raudoną beisbolo kepuraitę su užrašu „Padaryk Ameriką vėl didžią“, nepateikė praktiškai jokių detalių apie savo rinkimų kampaniją, tik nurodė nebepalaikąs valstybės vadovo.  

„Atėjo metas įgyvendinti Amerikos pažadą, pasitikint Dievu, suvienijant savo vizijas ir kuriant savo ateitį. Aš kandidatuoju į JAV prezidento postą! #2020VISION“, – tviteryje parašė reperis, amerikiečiams švenčiant Nepriklausomybės dieną.

Praėjusią savaitę JAV žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad K. Westas iškrito iš rinkimų kovos. 

Jis praleido galutinį terminą būti įregistruotam kandidatu į prezidentus keliose valstijose, tačiau yra įrašytas į balsavimo biuletenį Oklahomoje. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai