Renkatės akinius? Pamirškite taisykles – išbandykite drąsias spalvas ir formas

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-10-24 15:18
Akiniai ne tik gerina regą ar apsaugo akis nuo ryškios saulės, bet ir gali tapti išraiškingu aksesuaru. Tinkamai priderinti prie veido formos jie gali išryškinti arba, atvirkščiai, paslėpti tam tikrus bruožus, todėl renkantis naują porą neprošal atidžiai įvertinti, kokia esate ir kokią norėtumėte save matyti veidrodyje.

Žinoma, siekiantiems atrodyti madingai ir šiuolaikiškai, verta pasidomėti naujausiomis akinių mados tendencijomis, todėl mūsų pašnekovas, optikos „Friends&Frames“ verslo vystymo vadovas Simonas Savičius, dalijasi patarimais, į kokias akinių formas, spalvas ir detales verta atkreipti dėmesį šį sezoną.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

– Ar akinių mados tendencijos kinta taip pat greitai, kaip ir drabužių ar batų, ką naujo galima išvysti šį rudenį?  

Pagrindinė šių metų akinių mados tendencija – dramatiškos ir griežtos linijos. 

– Iš esmės, naujausiose akinių kolekcijose matome gana aiškų pavasario-vasaros madų tęstinumą, tik spalvos bei raštai adaptuojami šaltajam periodui. O pagrindinė šių metų akinių mados tendencija – dramatiškos ir griežtos linijos. 

– Į kokias spalvas patartumėte atkreipti dėmesį? 

– Šį sezoną ypač madinga pilka spalva ir marmuro efektas: marmuriniai atspalviai dera su rudenišku ar žiemišku miesto vaizdu bei švelnesniu kasdieniniu makiažu. Ne paslaptis, jog žiemą dauguma lietuvių linksta prie tamsesnių spalvų rūbų, todėl marmurinių atspalvių akiniai gali tapti skoningu ir elegantišku stiliaus akcentu. 

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

– Pastaraisiais metais daugelis mados namų siūlė akinius ryškių spalvų rėmeliais – nejau šią žiemą teks atsisakyti margumynų?

– Tikrai ne, greičiau atvirkščiai – ryškių spalvų korekciniai akiniai tebėra verti atsidurti aksesuarų dėžutėje – tai puiki saviraiškos forma ir įvaizdžio detalė. O drąsesniems ir norintiems atrodyti lyg nužengus nuo podiumo, patariu atkreipti dėmesį į nauja kryptimi šį sezoną laikomą trijų spalvų derinimą. Optikos parduotuvėse ir mados namų salonuose dažnai pamatysite akinių rėmelius, kurių abi kojelės ir vadinamoji frontalė yra skirtingų spalvų. 

– O jei naujų akinių prireikė ekstravagantiškai moteriai? 

– Manau, iššūkius mėgstančioms moterims vertėtų rinktis griežtų linijų, chromu puoštus akinius. Pavyzdžiui, „Dior“ ar „Fendi“ kolekcijose yra akinių, kurie iš toli atrodo lyg ir paprastas rudas ar rainas aksesuaras, tačiau frontalės kampučiuose ir prie noselės dekoruojama blizgiais akmenimis bei kniedėmis. Mano patarimas – neužsispirkite rasti tik tam tikros konkrečios formos akinius, verčiau investuokite į įdomias ir netikėtas detales.  

– Ar galima išskirti, kokios formos šį sezoną yra pačios pačiausios?

– Modernios katės akys išlieka ant bangos – ši tendencija daugeliui priimtina dėl to, kad išryškinami veido bruožai, o tuo pačiu metu sukuriamas besišypsančios, laimingos ir spindinčios moters įvaizdis. Išlieka madingi ir akiniai apvaliais rėmeliais, sakyčiau, kad net grįžtame prie retro stilistikos – įkvėpimo dizaineriai ieškojo septintojo dešimtmečio rašytojų portretuose. 

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

– Tačiau juk tai kaprizinga forma – ne kiekvienai moteriai tinka apvalūs rėmeliai...

Anksčiau buvo manoma, kad apvalūs akiniai netinka apvalaus veido žmonėms, dabar tokių griežtų teiginių nebeišgirsite.

– Panašu, kad dizaineriai linksta prie idėjos, jog akiniai neturi būti proporcingi veidui –nebėra nusistovėjusių griežtų taisyklių, moterys skatinamos eksperimentuoti. Anksčiau buvo manoma, kad apvalūs akiniai netinka apvalaus veido žmonėms, dabar tokių griežtų taisyklių nebeišgirsite. Beje, šį sezoną vyrauja tendencija vienoje akinių poroje kombinuoti kelis skirtingo dizaino elementus – pavyzdžiui, rėmelis – katės akis, o pats lęšis apvalus!

– O ar yra akinių formų, spalvų ar tipų, kurių šį sezoną patartumėt vengti? 

– Sakyčiau vengti nemokamų rėmelių, bet puikiai suprantu, kad dažnu atveju tai tiesiog finansinių sumetimų klausimas. Tačiau lietuviams linkėčiau nebijoti eksperimentuoti – pirkdami korekcinius akinius, kuriuos nešiosite kasdien, nesibaiminkite pasimatuoti kažką netikėto ir galbūt tai taps pagrindiniu jūsų garderobo akcentu.

– Daug kalbame apie korekcinius akinius, tačiau dizaineriai siūlo ir gausybę akinių nuo saulės. Ką patartumėte rinktis? 

– Ir į šį klausimą atsakyčiau panašiai – eksperimentuokite ir neprisiriškite prie visiškos klasikos. Madinga tai, ką nešiojo mūsų mamos, o gal net ir močiutės – grįžta tendencijos, vyravusios prieš 30–40 metų. Kuo didesni akiniai, tuo geriau! Ir būtinai tamsiais stiklais.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

– Turbūt daugelis lietuvių akinius nuo saulės sieja su vasara, tad kodėl jie perkami ir žiemą? 

– Iš tiesų vis dar gaji nuomonė, kad akiniai nuo saulės reikalingi tik šiltuoju sezonu. Tačiau Lietuvoje saulėtų dienų netrūksta ir žiemos metu, be to, žiemą, kai spindi sniegas ar šlapia kelio danga, akiniai yra net reikalingesni. 

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

– Ar teko patirti situacijų, kai užsienyje populiarūs rėmelių ar akinių nuo saulės modeliai visiškai nepatraukė pirkėjų Lietuvoje?

– Kalbant atvirai, ekstravagantiškų akinių užsakome mažiau, nei, galbūt, norėtume, visuomet galvojame, kas patiks mūsų pirkėjams. Dažnai matau tokią situaciją, kai merginai labai patinka netradiciniai ir akį rėžiantys modeliai, tačiau galiausiai mūsų optiką ji palieka nešina klasikinio stiliaus akiniais. Kita vertus, džiaugiuosi, kad ekstravagancija įžiebia kibirkštį ir norą išmėginti prekę bent salone.  

– Koks būtų jūsų svarbiausias patarimas akinius besirenkančioms moterims?

Prieš perkant akinius siūlau apgalvoti, ką savo naujuoju pirkiniu norite pasakyti, kokį įvaizdį kurti.

– Visų pirma, stengtis eiti koja kojon su mada. Nesijaudinkite, jei akinių modelis atrodo šiek tiek keistas ar nesate prie tokio pripratusi,  neprisiriškite  prie to, kas buvo madinga prieš porą metų – po kurio laiko  šie „keisti“ akiniai bus virtę klasika ir stebėsimės visai kitomis tendencijomis. Prieš perkant akinius siūlau apgalvoti, ką savo naujuoju pirkiniu norite pasakyti, kokį įvaizdį kurti. Taip pat peržvelkite vardinių kolekcijų akinius, kurių kainos dažnai mažai skiriasi nuo kokybiškų, bet nevardinių – akiniai yra investicija, tad kam investuoti į tai, kas nekokybiška ir jums, jūsų įvaizdžiui nesuteiks papildomų stiliaus taškų?

Elaima.lt

Naujausi straipsniai