Renkamės vyrą. Atidžiai!

Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Yra moterų, kurios svajonių batus renkasi daug atidžiau, nei gyvenimo partnerį. Nes juk meilė „ištinka“, o svajonių vyras atsiranda savaime. Tačiau net jei meilę įsivaizduojate kaip visiškai efemerišką jausmą, jam nepakenktų nors lašelis sveiko egoizmo.

Pametėte galvą? Grįžkite ir pasiimkite

Tarp meilės, pavaizduotos melodramose bei aprašytos knygose, ir meilės realybėje yra daug skirtumų. Mums smagu žiūrėti, kai kokia nors filmo herojė, pakirsta Amūro strėlės, visiškai pameta galvą, ima krėsti kvailystes, ir net jei visiems aplinkiniams aišku, kad tas romanas geruoju nesibaigs, ji viena tiki, jog jos meilė – visagalė.

Realybėje pravartu kiekvienus santykius objektyviai įvertinti. Ir jei jie jus tiesiog žlugdo, jei nuolat kenčiate, jaučiatės prislėgta, bet vis dar tikitės, kad jis „pasikeis“, protinga būtų juos nutraukti. Jūsų nervų ląstelės brangesnės už jo atsiprašymų puokštes…

Taigi, geriausia būtų tos galvos nepamesti, arba, prieš ją pametant, savęs paklasti: kas jums svarbiausia santykiuose, ko iš jų tikitės, kokį žmogų šalia įsivaizduojate? Nes bet koks jums netinka, ar ne?

Jis pasikeis… Kur gi ne!

Ką galvojate, besirinkdama rankinę parduotuvėje? Turbūt ne tai: „Modelis, aišku, ne itin…. Bet pasistengsiu padaryti viską, kad, laikui bėgant, ji man patiktų labiau“? Aišku, ne. Jūs žiūrite, ar rankinė graži, funkcionali, tinka prie jūsų stiliaus, kokybiška, ar jums patinka jos spalva. Juk nestveriate pirmos pasitaikiusios ir dairotės jos ne vienoje parduotuvėje. Nes jums juk nereikia bet kokio daikto – o tokio, kuris džiugintų.

Tačiau kartais vienatvės išvargintos moterys, praradusios viltį sutikti tą išsvajotąjį, stveria pirmą pasitaikiusį. Tada jos nepagalvoja, ar su juo gerai jausis – troškimas susirasti porą, ištekėti ar kuo greičiau pagimdyti kūdikį užtraukia ant akių tokią miglą, kad per ją atsisakoma matyti gausius vyro trūkumus. O jei kažkas ir užkliūna, tuojau galima save nuraminti, kad „apsitrinsime“.

Naivu manyti, kad po metų jūsų naujoji, niekuo neišsiskirianti, juodoji rankinė taps madingos tamsiai raudonos spalvos, ir kad vyriškis, kurį neapgalvotai pasirinkote, patirs metamorfozę ir taps svajonių jaunikiu. Taigi, iškart reikėtų susieti savo gyvenimą su žmogumi, kurio nebereikėtų KEISTI.

Moterys dažnai būna labai drąsios: žiūri į vyrą kaip į molio gabalą – nepatiks, persilipdysiu. Gal ir galima kažką „prilipdyti“, bet kokia sąskaita? Neseniai viena žinoma dainininkė, ištekėjusi už jaunesnio vyro, prisipažino, kad „išsiauklėti“ jį prireikė daug nervų ir sveikatos...

Ar verta aukotis?

Psichologai pataria jau po pirmųjų pasimatymų paklausti savęs: ar aš saugiai jaučiuosi su tuo žmogumi? Ar jis gerbia mano nuomonę? Ar man įdomu su juo kalbėtis? Turbūt turite draugę, kuri kažkodėl nusiteikusi gelbėti vyrus: tai bando alkoholiką traukti iš duobės, tai kažkodėl susideda su azartinių žaidimų maniaku, tai vis užsimerkia prieš jo neištikimybę, nes mano, kad ji, kaip angelas, nušvies jo gyvenimo kelią, ir jis kažkada susipras tapti geru žmogumi. Ir net kai visas pasaulis jai sako, kad gelbėti reikia ne jį, o save, ji vis traukia giesmę, kad vyrukas be jos prapuls. Ne jis prapuls, o jo gelbėtoja. Kartu su juo.

Tai kaip jį išsirinkti?

Atkreipkite dėmesį į 10 dalykų.

  • Pasidomėkite jo šeima. Matydama, kaip jis bendrauja su savo tėvais, broliais ir seserimis, kaip jie visi bendrauja tarpusavyje, matysite, koks šeimos santykių modelis ten vyrauja ir ar jis jums priimtinas.
  • Palyginkite jūsų socialinį statusą. Jei jis labai skiriasi – yra didesnė skyrybų tikimybė. Tai liečia ne tik turtinę padėtį, bet ir skirtingas religijas ir rases.
  • Išsiaiškinkite jo požiūrį į vaikus. Ne visi vyrai atvirai apie tai kalba, bet daug ką galite pastebėti tiesiog stebėdama, kaip jis bendrauja su giminaičių ar draugų vaikais.
  • Atkreipkite dėmesį, ar jis bent kiek rūpinasi savo sveikata, ar sportuoja – tai brandaus suaugusio žmogaus požiūris.
  • Ar turite bendrų interesų? Sakoma, kad priešingybės traukia – bet tai galioja daugiau draugams. Nebūtinai viskas turi sutapti, bet bent keli dalykai, kurie jus vienytų.
  • Ar panašus jūsų seksualinis temperamentas?
  • Kaip jis tvarkosi su pinigais? Jo požiūris į pinigus daug atskleidžia apie jo charakterį: ar vyras atsakingas, racionaliai planuoja biudžetą, ar vienu mostu gali išleisti pusę atlyginimo (kad ir jums), o paskui tenka skolintis.
  • Išsiaiškinkite, ko jis nori iš gyvenimo. Kokie jo planai? Ar tuose ateities planuose yra vietos jums? Ar jis nusiteikęs kurti šeimą ir turėti vaikų?
  • Koks jo bendravimo ratas? Įsižiūrėkite į jo draugus – kokie jie? Ar tik reikalauja dėmesio, ar ir padeda?
  • Kaip jaučiatės jūs pati. Ar su juo jums gera? Jis jus moka prajuokinti? Ar su juo jaučiatės geresnė savo kopija?

18 mėnesių taisyklė

Amerikiečių antropologė Helena Fisher siūlo: norint išsiaiškinti, ar du žmonės tikrai yra neišskiriama pora, jiems reikėtų kartu pagyventi pusantrų metų. Tik po to galima daryti išvadas, ar jūsų santykiai harmoningi. Ir tik tada planuoti nėštumą. Taigi, skubėti niekada neverta.

Skaitykite daugiau