Renkamės kvepalus: kurios natos vilioja, ramina ar suteikia energijos?

Kvepalai / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-31 11:00
Ar ryte, purkšdamosi kvepalus, pagalvojate, ką šis kvapas jums reiškia? Galbūt turite mėgstamiausius ir pačius brangiausius kvepalus, kurių nekeičiate jau kelerius metus?

Moters mėgstamų kvepalų buteliukas tam tikra prasme gali atspindėti jos asmenybę, mėgstamas aromatas apibūdina, ar moteris rami ir taiki, ar pašėlusi ir valiūkiška asmenybė. Tačiau ar žinojote, kad tinkami kvepalai gali ne tik atspindėti, bet ir pakeisti moters būseną?

Pamirškite puodelį kavos, kai trūksta energijos, ar karštą vonią, kai norite atsipalaiduoti. Mokslininkai tikina, kad šias problemas gali išspręsti vienas tinkamų kvepalų purkštelėjimas, kuris suteiks momentinį ir greitą energijos pliūpsnį, rašo The Daily Mail.

„Įvairūs kvapai gali paaštrinti ar sukelti labai stiprias emocijas ir jausmus, mat mūsų uoslė glaudžiai susijusi su už elgesį ir emocijas atsakinga smegenų dalimi“, – aiškina pagrindinis kvepalų laboratorijos Procter&Gamble, gaminančios Hugo Boss, Dolce&Gabbana ir Gucci kvepalus, mokslininkas Willas Andrewsas.

Taigi, kokie kvapai ir kaip veikia žmogaus būseną, pasakoja Didžiosios Britanijos biomokslų profesorius Timas Jacobsas.

Vanilė suteikia jaukumo jausmą

Iš šio orchidėjų šeimos augalo išgaunama vanilė.
Iš šio orchidėjų šeimos augalo išgaunama vanilė.

„Vanilės kvapas užburia. Jis mums primena vaikystę. Vos užuodę vanilę, iškart prisimename vanilinius ledus, gardžius sausainius ar kvapius pyragus... Galbūt dėl to vanilės kvapas ir turi tokių atpalaiduojamų ir jaukumo jausmą suteikiančių savybių“, – tikina profesorius.

Vieni populiariausių vanilės natomis dvelkiančių kvepalų – dar 1921 m. sukurtas aromatas Guerlain „Shalimar“. Mėgstančioms šį saldų aromatą patiks ir dizainerio Jeano Paulio Gaultier kvapas „Classique“ ar Prancūzijoje įsikūrusių kvapų namų E. Coudray‘s kvepalai „Vanille et Coco“.

Baltųjų gėlių aromatai – mėgstančioms viliojimo meną

Iš šio orchidėjų šeimos augalo išgaunama vanilė.
Iš šio orchidėjų šeimos augalo išgaunama vanilė.

„Baltosiose gėlėse, pavyzdžiui, tuberozose, yra molekulių, kurios aptinkamos ir gyvūnų feromonuose. Taigi, kol racionalioji mūsų dalis užuodžia gėlių aromatą, primityvioji mūsų pusė šį kvapą sieja su seksualiniu aktyvumu. Todėl šių gėlių kvapai laikomi meilės ir aistros kvapais“, – pasakoja T. Jacobsas.

Parfumeris Dominque’as Ropionas sukūrė tobulą kvapo pusiausvyrą savo kvepalams Carnal Flower. Oo už kvepalus nenorinčioms gerokai paploninti piniginės puikiai tiks ir Madonnos aromatas Truth Or Dare. Iš tuberozų spaudžiamas ir aliejus, kuris laikomas brangiausiu pasaulyje.

Citrusinių vaisių kvapai suteikia energijos

Iš šio orchidėjų šeimos augalo išgaunama vanilė.
Iš šio orchidėjų šeimos augalo išgaunama vanilė.

Daugelis žmonių citrusinių vaisių kvapus sieja su gaivumu, tačiau jie, anot biomokslų profesoriaus, dar gali suteikti ir momentinį energijos pliūpsnį.

Puikiai citrinų ir apelsinų žiedų aromatai suderinti mados namų Christian Dior kvepaluose „L’Escale a Portofino, taip pat dar 1390 m. sukurtas aromatas Carthusia’s Mediterraneo. Vienais geriausių citrusinių vaisių kvepalų laikomi parfumerio Jean-Claude‘o Ellena’o aromatas Bigarade Concentre.

Levandų ir rožių aromatai – atpalaiduoja ir suteikia ramybės

Iš šio orchidėjų šeimos augalo išgaunama vanilė.
Iš šio orchidėjų šeimos augalo išgaunama vanilė.

„Levandose gausu atpalaiduojamųjų medžiagų. Tokiomis savybėmis pasižymi ir rožės. Mokslininkai įrodė, kad rožių kvapas itin teigiamai veikia žmogaus nervų sistemą, taip pat mažina kraujospūdį.

Levandų kvapo mėgėjoms profesorius pataria rinktis Londone įsikūrusių kvapų namų Penhaligon aromatą Lavandula. Šiems kvepalams naudojamos levandos auginamos kalnuotose vietovėse, kad išlaikytų švarų ir tyrą aromatą. Vienas geriausių pasirinkimų rožių mėgėjoms – švelnus ir gaivus Chanel No. 5 kvapas.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai