Renkamės kelnes pagal figūros ypatumus: kaip neapsirikti?

Kelnės / „Fotolia“ nuotr.
AA

Vis dažniau spaudžiant rudens šaltukui, vėjyje besiplaikstančius sijonus tenka keisti daugiau šilumos kūnui teikiančiomis kelnėmis. Negana to, šaltajam sezonui reikėtų turėti ne vienas. Patariame, kaip neapsirikti renkantis.

Kelnės yra puikus drabužis, tinkantis beveik visomis progomis, o jų atsparumas mados vėjams – pavydėtinas. Prie bet kurių derindama skirtingus drabužius ir aksesuarus iš naujausių mados kolekcijų, visada būsite stilinga.

Stiliaus žinovai pataria turėti bent trejas kelnes: klasikines juodas, džinsus ir vienas originalias. Svarbu, kad jos atitiktų jūsų figūros tipą ir paslėptų trūkumus.

Siauri klubai

Motulė gamta ne kiekvieną iš mūsų apdovanojo išraiškingais moteriškais linkiais. Jei nesate patenkinta savo siaurais klubais, pasirinkite kelnes, kurios suteiktų siluetui apvalumų. Kokių ieškoti? Tokių, kurios šonuose turi kontrastingos šviesios (baltos) spalvos įsiuvus arba tiesių, bet neaptemptų.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Ypač stilingai atrodysite mūvėdama 10-ojo dešimtmečio stiliaus kelnes. Jos pasiūtos iš lengvos medžiagos, turi patogų aukštą liemenį, o svarbiausia – platėja ties klubais. Jei tokios nepatinka, drąsiai galite rinktis iš itin margo audinio. Modelis nesvarbu – gali būti tamprės arba klasikinės kelnės.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Apimties klubams suteikia gausios detalės jų šonuose: užtrauktukai, kišenės, sagutės, siuviniai ir kt. Kuo jų daugiau ir įspūdingesnių, tuo didesnė tikimybė, kad atletiška, net berniukiška figūra taps pavydėtinai moteriška ir seksuali.

Itin aukštas ūgis

Regis, modelių ir manekenių laikais aukštas ūgis negali būti trūkumas. Visgi kai kurioms moterims norisi atrodyti kiek žemesnėms. Tokią optinę apgaulę labai paprasta sukurti pasirinkus tinkamo modelio kelnes.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Tiks tiesaus silueto, nesiekiančios kulkšnių. Jei tokių nerandate, galima atraitoti turimų siaurų kelnių klešnes iki kulkšnių ar šiek tiek aukščiau jų. Verta įsigyti ir nuo klubų laisvai krintančias labai plačias kelnes. Pasiūtos iš itin lengvo audinio, šluojančios žemę vizualiai sumažina ūgį.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Platūs pečiai

Jei viršutinė kūno dalis yra stambesnė, dėmesį reikia nukreipti į kojas. Paprasčiausia tai padaryti renkantis įdomaus modelio dekoruotas detalėmis ir ryškiaspalves kelnes.

Jei esate užkietėjusi konservatorė ir mados naujienos jums nė motais, norimą efektą galite pasiekti ir dėvėdama juodas klasikinio modelio. Tiesa, jos turi būti kiek blizgesnio audinio, su įmantriu diržu ar bent viena netikėta aplikacija.

Putlūs sėdmenys

Esate nepatenkinta sėdmenimis? Ieškokite kelnių modelio, kuris nukreiptų nuo jų dėmesį. Visų pirma reikėtų pabrėžti liemenį. Tai padaryti paprasta – tereikia pasirinkti tinkamą diržą.

Puikų efektą pasieksite ir kelnėmis su įvairiais raišteliais, lopeliais, kišenėlėmis priekyje. Iškilius sėdmenis puikiai maskuoja dailiai prisiūtos, kiek žemiau sėdmenų pasibaigiančios kišenės. Neprašausite pro šalį įsigijusi išvis be kišenių arba tik su jų imitacija. Svarbiausia – nepirkti kelnių su iškiliomis kišenėmis.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Platūs klubai

Norėdama optiškai susiaurinti klubus, turėtumėte rinktis šiek tiek platėjančias ar tiesaus silueto kelnes (siaurėjančios į apačią tik pabrėžia apvalumus). Vienspalvės geriau negu margos, tamsesnės geriau negu šviesios.

Klubus siaurina kontrastingi tamsios spalvos įsiuvai kelnių šonuose. Neprošal nukreipti žvilgsnį nuo klubų paryškinant taliją. Juoskitės kelias eiles siaurų skirtingų spalvų dirželių arba rinkitės vieną platų įspūdinga sagtimi.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Nedidelis ūgis

Puiku, jei esate smulki ir maža, bet proporcingai sudėta moteris. Deja, nemažai dailiosios lyties atstovių išgyvena ne tiek dėl ūgio, kiek dėl per trumpų kojų. Kaip jas optiškai pailginti? Reikia kuo labiau vizualiai ištempti visą siluetą. Pradėkime nuo juosmens. Vertėtų įsigyti paaukštinto liemens kelnes. Pieštuko formos klešnės, vertikaliai juostuotas audinys taip pat ilgina kojas.

Jei mėgstate avėti aukštakulnius, pirkite ne siaurėjančias kelnes, bet tokias, kurias galite užleisti ant batelių (tik nepaslėpkite noselės). Kiek centimetrų aukščio pakulnė, tiek pailgės kojos.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Venkite mūvėti trumpokas, paraitotomis klešnėmis ir pernelyg aptemptas kelnes, akivaizdžiai dalijančias kojas į šlaunis ir blauzdas. Klešnės turėtų būti platokos, kad tolygiai priglustų prie kojų, jokiu būdu ne aptemptų.

Trumpas liemuo

Norėdama jį pailginti, turėsite vizualiai sutrumpinti kojas... Jums reikės kelnių su trumpokomis arba atraitotomis klešnėmis. Prie jų avėkite batelius su dirželiais. Kojos neatrodys neproporcingai ilgos, palyginti su trumpu liemeniu.

Jei ilgomis kojomis didžiuojatės ir visai nenorite jų optiškai trumpinti, rinkitės kelnes žemintu juosmeniu. Mūvėdama bet kokias kelnes, liemenį galite pailginti pasipuošusi kiek ilgesnėmis palaidinėmis – jos turėtų baigtis vos aukštėliau negu užtrauktuko apačia.

Plokščias užpakaliukas

Vis labiau populiarėja plastinės operacijos, per kurias silikoniniais implantais formuojamos ne iškilios krūtinės, bet riesti užpakaliukai. Vis dėlto nerekomenduojame santaupų leisti tokioms operacijoms, juolab kad norimą efektą galima pasiekti įsigijus tinkamas kelnes. Taigi, jei jums atrodo, kad turite nemoteriškus sėdmenis, reikia arba išvis paslėpti šią kūno vietą, arba ją optiškai padidinti.

Norėdama maskuoti plokštoką užpakaliuką, ieškokite kelnių su platesne viršutine dalimi. Jei esate labai liekna, tiks bananų formos kelnės. Galite rinktis juodas iš besiglamžančios medžiagos, kurių klešnės be kanto.

Šiek tiek optiškai kilstelėti sėdmenis padeda kelnės su iškiliomis detalėmis ant probleminės srities. Rinkitės įmantriomis kišenėmis, iškiliais ornamentais, klostelėmis ir kitaip dekoruotas kelnes. Svarbu, kad puošybos elementai būtų šiek tiek iškilūs.

Skaitykite daugiau