Renatos ir Deivio Norvilų šeimos Kalėdos: mįslingos dovanos ir anytos vaišės, kurių ruošimo geriau netrukdyti

Renata ir Deivis Norvilai su vaikais Vanesa, Rėjumi ir Emiliu / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Atlikėjų Renatos ir Deivio Norvilų šeimoje Kalėdos – labai didelė šventė. Jos laukia ir tėvai, ir vaikai – sūnūs Emilis, Rėjus bei dukra Vanesa. Nors žiemos šventės jiems svarbios dėl žemiškų džiaugsmų, Norvilams nesvetimi ir stebuklai, kurie jų namuose prasideda dar gruodžio pradžioje. „Kalėdų senelis viską mato ir viską žino, tad gerus vaikus apdovanoja ne tik per Kalėdas. Norėčiau, kad ir mane kas nors taip palepintų“, – juokdamasi portalui Žmonės.lt pasakoja R.Norvilė.

Renatai Norvilei Kalėdos visuomet buvo stebuklinga šventė. Magišką jausmą įskiepijo vaikystės patirtys: su tėveliais kasmet puošiama eglutė ir mįslingi Kalėdų senelio apsilankymai.

„Visi kartu jo laukdavome, tačiau, kad ir kiek betykodavome, senelis vis prasmukdavo pro akis, prieš tai palikęs dovanas... Taip niekada ir nepamačiau jo gyvai“, – vaikystės prisiminimais su portalu Žmonės.lt dalijasi Renata.

Tėvų pastangos išlaikyti Kalėdų senelio paslaptį pasiteisino: užaugusi tą pačią mįslę moteris sėkmingai mena savo vaikams. Nors pilnametė dukra Vanesa jau žino, kas slepiasi už švenčių didvyrio kaukės, mažiesiems broliams neatskleidžia.

„Jai įskiepyta, kad stebuklą reikia išlaikyti ir perduoti jį savo šeimai“, – apie tradicijos tęstinumą pasakoja atlikėja.

Renata ir Deivis Norvilai

Neįprasti Kalėdų senelio vizitai

Norvilų šeimos namai šventiniu laikotarpiu virsta tikra Kalėdų rezidencija: išpuošta eglutė ir žaisliukais, girliandomis bei spalvotomis snaigėmis dekoruoti langai kuria itin pakilią atmosferą. Akį paprastai traukia ne tik interjero puošyba, bet ir eksterjero dekoracijos – žibančios girliandos, kuriomis Renata puošia sodybą juosiančią tvorą.

„Ko gero, dėl to Kalėdų senelis taip lengvai randa kelią pas mus“, – šypsosi moteris.

Akivaizdu, kad ji sako visišką tiesą – sūnūs Emilis ir Rėjus jau spėjo gauti pirmąsias kalėdines dovanas. Vidurinysis vaikas kol kas apdovanotas labiausiai – jis gavo viską, ką buvo paminėjęs Kalėdų seneliui skirtame laiške.

Kaip gera, kai draugų dėka šventinis laikotarpis tampa dar jaukesnis ???? Ačiū, tau miela, Ruta Lukoseviciute Daudienė už...

Posted by Renata Voitechovskaja Norvile on 2021 m. gruodžio 14 d., antradienis

„Nežinau, kodėl jis pirmas gavo visas dovanas. Gal buvo labai geras“, – svarsto moteris ir priduria, kad dovanėlę gavo ir mažylis Rėjus – priešingu atveju berniukai būtų susipykę.

Renata pasakoja, kad tokiais išankstiniais vizitais Kalėdų senelis juos lepina kasmet, tad pirmasis jo apsilankymas gruodžio pradžioje šeimai nebuvo neįprastas. Vis tik Norvilai niekada nežino, kada konkrečiai jis pasirodys, nežinoma ir tai, ką jis dovanos.

„Kiekvienais metais jis ateina skirtingu metu ir kartais atneša pagrindines dovanas, kartais – smulkesnes. Būna ir taip, kad gauname dovanų, apie kurias galvojome, bet nerašėme“, – intriguoja R.Norvilė.

Deivis Norvilas su sūnumi / Stop kadras

Ko gi labiausiai nori Norvilų vaikai? Moteris portalui Žmonės.lt pasakoja, kad jų norai – labai žemiški ir paprasti: jaunėlis nori žmogaus-voro kostiumo ir rubiko kubo, o ne brangių elektroninių prietaisų.

„Mums Kalėdos yra šeimos šventė, kurios metu materialūs dalykai nėra svarbiausi. Kalėdų senelis –  ne milijonierius ir visiems labai gerų, brangių daiktų negali nupirkti, nes tada nukentės kiti. Taigi, stengiamės neužsiprašyti didelių dovanų – tada nebūna taip sunku nešti ir ne taip piniginė suplonėja“, – aiškina Renata.

Svarbiausia – tradicijos

Tai, kad Kūčios ir Kalėdos Norvilams yra šeimos šventės, nurodo ir jų šventimo būdą – šias dienas jie visuomet praleidžia su artimaisiais. Viena ar kita šventinė diena praleidžiama su Renatos bei Deivio tėvais.

Renata ir Deivis Norvilai su vaikais Vanesa, Rėjumi ir Emiliu / Asmeninio albumo nuotr.

„Jei su vienais švenčiame Kūčias, su kitais sutinkame Kalėdas. Kartais juos aplankome mes, o kartais patys sulaukiame svečių – viskas priklauso nuo to, kas, kur, kada ir kaip vyksta“, – pasakoja R.Norvilė.

Moteris tvirtina, kad jų šventės – labai tradicinės ir simboliškos: Kūčių vakarą ant stalo visada puikuojasi dvylika valgių, tarp kurių yra nemažai silkės patiekalų. Vis tik Renata šventėms niekada nesiruošia viena – didžiąją dalį pagamina anyta.

„Jei susitinkame su Deivio tėveliais, jie dažniausiai mus ir vaišina. Anyta labai labai skaniai gamina ir itin mėgsta tą daryti, tad geriau jai netrukdyti (kikena). Aišku, jei reikia pagalbos, visuomet padedame“, – Žmonės.lt sako Renata.

Deivis ir Renata Norvilai su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

Ant Kalėdų stalo svarbiausia yra paukštiena: kepta antis arba žąsis, o šiemet planuojama kepti kalakutą. Vis tik Renata tikina firminio patiekalo neturinti – dėl tradicijos praleisti šventes su gimine tai tiesiog nėra būtina. Nepaisant to, vieną kalėdinį ritualą jie turi: prieš šventes kepa meduolius, o vėliau juos dekoruoja.

Menų kūrinius primenantys skanėstai nėra vieninteliai dirbiniai, kuriais prieš Kalėdas užsiima Renata. Šiemet užgimusi aistra epoksido dervos gaminiams, rodos, pamažu tampa verslu: kūrybingai atlikėjai netrūksta užsakymų. Jos klientai – ne tik Lietuvos gyventojai: keletas užsakymų atskriejo netgi iš už Atlanto.

„Džiaugiuosi, kad galiu prisidėti kuriant Kalėdinę nuotaiką, kad manimi pasitiki ir dovanoms renkasi mano pagamintus laikrodžius ar vazeles“, – dalijasi R.Norvilė.

Fotogalerija:

Renata ir Deivis Norvilai (23 nuotr.)
+17

Skaitykite daugiau