Renata Norvilė atrado unikalų hobį: „Didžiausias kritikas – mano vyras“

Deivis Norvilas ir Renata Norvilė / Renatos kurti darbai / Gretos Skaraitienės ir asmeninės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Gyvenime vis ieškau savęs, tad susiradau dar vieną hobį. Apie tai seniai svajojau, domėjausi, tačiau tada Lietuvoje gal net nebuvo tokio dalyko“, – apie epoksido liejimo kursus, kurių dėka pradėjo kurti išskirtinius interjero dalykus, sako atlikėja Renata Norvilė.

Renata Norvilė prieš kurį laiką baigė epoksido liejimo ir metalo dengimo kursus. „Dar kiek pasitobulinusi galėčiau dengti grindis, lieti stalus, daryti sienas ar vonios kambarius...“ – juokiasi Žmonės.lt apie naująjį hobį kalbinta Renata.

„Tai – mano naujas hobis, meditacija, poilsio būdas... Kas domisi tokia technika, iškart patarčiau ieškotis kursų, nebandyti to išmokti patiems, nes iš tiesų reikia praeiti tam tikrus mokymus, kad suprastum, kas tai apskritai yra ir ar tau to vis dar reikia, nes tikrai yra ką veikti ir vis kyla naujų klausimų“, – priduria atlikėja.

Renata pasakoja, kad apie epoksido liejimo kursus sužinojo feisbuke – buvo renkama neprofesionalų grupė, kurie įgytas žinias galėtų pritaikyti savo sumanymams, ir profesionalų, kur buvo siūloma tobulinti turimas žinias.

„Tuose kursuose buvo apie aštuoniasdešimt vyrų ir gal kokios trys moterys, tarp kurių – ir aš, – juokiasi Renata. – Dar prieš karantiną praėjau tuos kursus, o po jų jau sekė ilgas ieškojimų kelias: kaip turimas mintis bei fantazijas paversti realiu daiktu.“

Mintys jau pradėjo materializuotis – Renata sukūrė keletą unikalių laikrodžių, vazelių.

Renatos Norvilės sukurtas darbas / Asmeninio albumo nuotr.

„Man pačiai kurti šia technika labai patinka, todėl išdrįsau pasidalinti ir su draugais, pažįstamais. Sulaukiau daug gražių žodžių, paskatinimo. Kol kas kuriu tik sau, bet bus matyti, gal tai išsirutulios ir į kažką daugiau, niekada negali žinoti. Kai pomėgis gali tapti ir darbu – kas gali būti geriau?“ – apie gražią svajonę užsimena ji.

Renatos dirbiniai – tarsi unikalios dovanos, tad natūraliai kyla klausimas: galbūt jau teko vieną ar kitą daiktą kažkam padovanoti?

„Iš tiesų – teko! Savo draugei Neringai Nekrašiūtei gimtadienio proga padovanojau laikroduką – ji pati išsirinko, kokios norėjo spalvos ir panašiai. Taigi pagaminau pagal jos norus“, – pasakoja pašnekovė.

Renatos Norvilės sukurtas darbas / Asmeninio albumo nuotr.

Vyras – ir kritikuoja, ir giria

Pasidalinusi savo sukurtų darbų pavyzdžiais Renata sako sulaukusi daug komplimentų, tačiau pirmiausiai jos darbai kritiškai būna įvertinti šeimos narių, ypatingai – vyro, dainininko Deivio Norvilo. O šis, atvirauja Renata, kartais negaili ir aštrios kritikos.

„Pagrindinis kritikas yra mano vyras. Didžiausias patarėjas ir didžiausias kritikuotojas, kartais net sako, kad viską perdaryčiau! – juokiasi Renata. – Tada susinervinu, net pradedu galvoti, kad išvis nieko nebedarysiu, bet greitai manyje sukyla kovingoji pusė: jeigu man pasako, kad kažko negaliu, tai būtinai pradėsiu daryti viską, kalnus nuversiu, kad įrodyčiau, jog galiu!“

R.Norvilė už pagalbą taip pat dėkinga savo tėčiui ir... kaimynui. Šis, pasakoja Renata, jai draugiškai patalkina, kuomet naujai idėjai įgyvendinti prireikia išpjauti gražų medžio gabalą. 

Renatos Norvilės sukurtas darbas / Asmeninio albumo nuotr.

„Visus poliravimo, šlifavimo darbus atlieku pati, man svarbiausia, kad dailiai išpjautų tą, kaip juokauju, medinį blynelį“, – šypsosi pašnekovė, pridūrusi, kad dėkinga jaučiasi ir dukrai, kuri dailiai nufotografuoja jos darbus.

Kuriant šia technika daiktai kaskart išeina unikalūs ir antro tokio paties padaryti beveik neįmanoma.

„Tai – vienetinis darbas, jo nepakartosi, tad stengiuosi labai susikaupti, viską apgalvoti, kad nereiktų taisyti. Juk turiu šeimą, koncertinę veiklą, tad šiam hobiui negaliu skirti neriboto laiko, o jis jo tikrai nemažai reikalauja. Prie vieno kūrinio gali ir savaitę praleisti. Aišku, tas laikas nuostabus, nes man labai gera tai daryti. Su didžiule meile tai darau“, – šypsodamasi priduria Renata.

Renatos Norvilės epoksido liejimo būdu sukurti laikrodžiai ir indai (28 nuotr.)
+22

Skaitykite daugiau