Rekordinio dydžio trispalvę aviacijos šventėje iškėlęs Alvydas Danilaitis: „Parašiutininkui tai padaryti yra labai sudėtinga“

Kauno aviacijos šventė 2019/ Teodoro Biliūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-10 18:50
Šeštadienį Kaune S. Dariaus ir S. Girėno (Aleksoto) aerodrome vyko tradicija tapusi aviacijos šventė. Kaip ir kiekvienais metais čia apsilanko daugybė šios srities profesionalų bei entuziastų. Visą dieną šventės lankytojų čia laukė įvairiausių pramogų, tačiau daugiausiai žiūrovų susidomėjimo sulaukė rekordinio dydžio trispalvės iškėlimas danguje.

Ši garbė šįkart atiteko pilotui Alvydui Danilaičiui. Vėliavos dydis prilygsta lygiai 300 kv. m. plotui.

„Didesnio ploto vėliava buvo iškelta ir oro balionu ir ant televizijos bokšto, tačiau parašiutininkas, tokio dydžio vėliavos niekada nėra iškėlęs“, – pasakojo A. Danilaitis. – „Parašiutininkui iškelti tokio dydžio vėliavą yra labai sudėtinga. Reikalinga įvairiausia technika, pasiruošimas. Tyko dideli pavojai. Žinoma, mes mokėmės iš kitų šalių patirčių – JAV ir Jungtinių Emiratų. Bandymai praėjo labai sėkmingai, todėl nusprendėme, kad nuo šių šalių neatsiliksime ir mes“ , – juokėsi pilotas. 

Kauno aviacijos šventė 2019/ Teodoro Biliūno nuotr.
Kauno aviacijos šventė 2019/ Teodoro Biliūno nuotr.

Aviacijos profesionalas atskleidė, kad paširuošti vėliavos iškėlimui užtruko apie 40 min., o per savo jau 30 metų trunkančią karjerą jam yra tekę atlikti kur kas sudėtingesnius triukus. 

„Boksiruotės paskui lėktuvą, šuolis nuo sparnų – šitie triukai buvo daug sudėtingesni“, – pasakojo jis.

Alvydas prisipažino – aviacija jam ir visiems ektramalių pojūčių mėgėjams yra tarsi gerasis narkotikas. 

„Jeigu jau įlindai – išlipti bus sudėtinga. Mes esame Dariaus ir Girėno patriotai ir manau, kad šis gerasis aviacijos virusas sklinda per Lietuvą, nes šia sritimi ypatingai domisi ir jaunimas“, – kalbėjo A. Danilaitis. – „Aš iš pradžių į šią sritį atėjau labai nedrąsus. Jeigu turi šį polinkį – visi aviatoriai atrodo kaip dievaičiai, tačiau pamažu mokaisi ir tampi toks, kaip ir jie“, – tęsė sportininkas. 

Aviacijos šventės nuotraukos – galerijoje:

Naujausi straipsniai