Rekordą į Lietuvą parvežęs motoatletas: „Sunkiausia buvo susitvarkyti su galvos svaigimu“

Šarūnas Kezys / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-04-04 17:58
Motoakrobatas Šarūnas Kezys (24) savo pirmąjį mopedą gavo būdamas vos devynerių, o domėtis triukais ant motociklų ėmė sulaukęs 18 metų. Intensyviai triūsęs net keletą metų, Šarūnas „nušluostė“ nosis savo konkurantams Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir į Lietuvą parvežė Gineso rekordą. Uteniškis net 36 kartus per minutę apsisuko ant vieno motociklo rato ir pagerino pasaulio rekordą.

Šarūnai, kiek laiko užsiimate motoakrobatika?

Profesionaliai – 6 metus. Tačiau pirmąją dviratę transporto priemonę gavau, kai man buvo devyneri. Tai buvo mopedas.

Koks motociklo, su kuriuo pasiekėte Gineso rekordo, modelis?

Mano motociklas – skolintas. Asmenininės transporto priemonės naudoti negalėjau, nes iki numatytos datos motociklas nebuvo surinktas. Pasiskolinau 2004 metų „Kawasaki ninja“ (zx6r) motociklą, kuris iš Europos išplaukė į Jungtinius Arabų Emyratus. Maniškis beveik toks pats, bet 2016 metų.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Ilgai mokėtės atlikti jus išgarsinusį triuką?

Aktyviai treniravausi ir viską šlifavau kokius tris metus. Prieš rekordą intensyviai dirbau kelis mėnesius. Sunkiausia buvo susitvarkyti su galvos svaigimu. Tiek kartų apsisukant – labai greitai pajunti pasekmes.

Daugeliui motociklas atrodo labai pavojinga transporto priemonė...

Motociklas nepavojingas, pavojingas gali būti tik asmuo, kuris jį vairuoja. Aš, asmeniškai nesu agresyvus ir stengiuosi visose situacijose reaguoti ramiai. Todėl manau, kad mes su motociklu nesame pavojingi.

Pirmą kartą lankėtės Arabų Emyratuose?

Ne. Dar prieš pasiekiant Gineso rekordo aš ten dažnai vykdavau dalyvauti varžybose. Beveik kasmet važiuoju į „Stunt Masters Cup“.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Kur pasidėsite tavo rekordą įrodantį raštą? Išsirinkote namuose kampelį?

Tikrojo rašto dar laukiu. Turėtų atkeliauti per keletą savaičių. Tačiau man svarbiausias tas, kurį gavau iš karto. Jį rodau visiems draugams ir artimiesiems. Kur jo vieta? Lentynoje, šalia visų kitų prizų ir pasiekimų.

Jums lieka laiko asmeniniam gyvenimui?

Net labai daug. Džiaugiuosi, kad mano dama šį sportą labai myli. Su ja visada visur keliaujame ir smagu, kai viskas taip susiderinta. Tikrai sutinku, kad ne kiekviena panelė tam pasiryžtų.

Kada nors esate nukentėjęs dėl savo aistros motociklams?

Nukentėti teko, bet rimtų lūžių pavyko išvengti. Bet nubrozdinimai, mėlynės, ištinimai ir kelios siūlės – pakankamai dažnas dalykas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai