Reivo banga Ukrainos palaikymui: prie Baltojo tilto – nakties šokiai ir vėliavos tarp delnų

Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimo koncertas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ukrainai minint nepriklausomybės dieną, rugpjūčio 24-osios vakare sostinės Baltojo tilto prieigos virto reivo šokių aikštele – Vilnius palaikymą ir solidarumą už laisvę kovojančiai šaliai reiškė muzikos ritmais. Nemokamame paramos renginyje Neries krantinę drebino pasaulyje garsūs Ukrainos didžėjai ARTBAT, 8Kays ir Miss Monique.

Rugpjūčio 24-ąją su Rusijos invazija kovojanti Ukraina mini 31-ąsias Nepriklausomybės metines.

Palaikyti pusę metų už laisvę ir teisę būti nepriklausomos šalies piliečiais kovojančius ukrainiečius prie sostinės Baltojo tilto trečiadienį kvietė Vilniaus miesto savivaldybės, Vilniaus kultūros centro bei Naktinės ekonomikos asociacijos „NaktA“ organizuojamas paramos ir solidarumo renginys – „ARTBAT Vilniuje“ – Ukrainos nepriklausomybės diena“.

Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimo koncertas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pievoje prie Baltojo tilto publiką techno muzikos ritmais kaitino, šokti ir judėti už laisvę bei tokiu netradiciniu būdu parodyti priešui ir pasauliui, kad niekas neįveiks tvirtos Ukrainos dvasios ir neatims nepriklausomybės – kvietė geriausių pasaulyje sąrašuose esantys žinomiausi Ukrainos didžėjai: elektroninės muzikos superžvaigždės – duetas ARTBAT bei didžėjės 8Kays ir Miss Monique.

„Rugsėjo 24-oji labai svarbi diena mano šaliai. Prieš trisdešimt metų Ukraina tapo nepriklausoma šalimi!“ – prieš paramos Ukrainai renginį kalbėjo didžėjė Miss Monique.

Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimo koncertas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimo koncertas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Paramos renginį trečiadienio pavakare pradėjo 8Kays – iš Kyjivo kilusi prodiuserė, didžėjė ir renginių organizatorė Iryna Shvydka. Nuolat ieškanti ir save tobulinanti atlikėja publiką džiugina autentiškumo ir gilumo kupinu intriguojančiu progresyvios muzikos skambesiu – 8Kays kūriniai patenka į geriausių Progressive house Beatport kūrinių šimtuką bei skamba nuo Kyjivo iki daugybės didžiausių festivalių, tokių kaip Tomorrowland, Untold ir Burning Man.

Judėti renginio žiūrovus kvietė ir viena iš sparčiausiai augančių Progressive House didžėjų pasaulyje ir labiausiai pripažinta šio žanro atstovė Europoje – Miss Monique vardu pasivadinusi 31 metų Alesia Arkusha iš Ukrainos sostinės.

Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimo koncertas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimo koncertas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Išgarsėjusi sugrąžindama senąją mokyklą precedento neturinčiu klasikinių radijo mišinių konvertavimu į jutubo tinklalaides, mergina groja eklektiškus transo, progresyvaus house bei techno derinius, kurie turi milijonus peržiūrų. Jos pasirodymais žavisi daugiau nei 40 pasaulio šalių ir jų vis daugėja – nuo nedidelio masto jaukių vakarėlių Ibisoje iki garsiausių pasaulio festivalių, tokių kaip Untold ar ADE.

Organizacijos „Blue / Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Saulei leidžiantis DJ pultą prie Baltojo tilto užimė garsusis duetas – ARTBAT. Iš Kyjivo priemiesčio kilusių dviejų draugų Artur ir Batish kūrybinio ir muzikinio tandemo muzikoje telpa visa įdomiausia, kas šiandien yra elektroninėje muzikoje – melodingas ir gilus progresyvumas, atmosferinis techno, kerintis minimal-techno ir griežtų bosų bei originalių vokalinių partijų pripildytas ritmiškas tech-house. Vaikinų aistra muzikai ir klubinei kultūrai per trumpą laiką juos pavertė pasaulinio garso žvaigždėmis, kurių pasirodymais džiaugiasi tokių didžiausių ir žinomiausių pasaulio muzikos festivalių, kaip: Awakenings Olandijoje, Fusion Festival Vokietijoje, Warung Day Brazilijoje, EDC JAV ir Azijoje, Tomorrowland Belgijoje, Loveland Olandijoje, Hï Ibiza ir daugelyje kitų, publika.

Fotogalerija:

Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimo koncertas prie Baltojo tilto (66 nuotr.)
+60

Ukrainos nepriklausomybės dienos proga paramos fondas „1k.lt“ drauge su „Music Saves UA“ fondu ruošė 100 000 eurų gimtadienio dovaną Nepriklausomai Ukrainai – nuo rugpjūčio 8 d. iki pat renginio ir jo metu buvo renkama parama humanitarinei pagalbai nuo karo nukentėjusiems žmonėms.

„Moralinė parama Ukrainai šiandien taip pat svarbi, kaip ir humanitarinė bei karinė pagalba. Šokių muzika turi galią suvienyti žmones ir leisti jiems išreikšti emocijas. Šokdami kartu parodysime ukrainiečiams, kad mes juos palaikome, parodysime pasauliui, kad vilniečiai yra už laisvą ir nepriklausomą Ukrainą“, – sakė vienas iš renginio organizatorių Naktinės ekonomikos asociacijos „NaktA“ valdybos pirmininkas Markas Adamas Haroldas.

Skaitykite daugiau