Regina Jokubauskaitė: „Gražina Bigelytė diktoriams buvo žavesio ir optimizmo pavyzdys“

Regina Jokubauskaitė / Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Justina Dirsė
Publikuota: 2013-02-21 19:12
Niekas nemėgsta istorijos pamokų, tačiau kartais nėra kitos išeities, kaip tik pasakyti – prasidėjus Lietuvos televizijos istorijai (1957 m.) prasidėjo ir pačios pirmosios diktorės – mados, moteriškumo ir grožio etalonu laikomos Gražinos Bigelytės (1938–2009 m.) – darbas, populiarumas ir karjera. O štai ilgametė LRT televizijos diktorė Regina Jokubauskaitė (64) pasakojo, kad geriau šią kerinčią moterį ji pažino perskaičius knygą „Gražina Bigelytė. Jausmų galia“.

Ketvirtadienį parodų centre „Litexpo“ prasidėjusioje Vilniaus knygų mugėje ši LRT išleista knyga buvo pristatyta skaitytojams. O Marijus Žiedas, Nijolė Baužytė, Bernadeta Lukošiūtė, Algimantas Baltakis ir Regina Jokubauskaitė pasakojo bei skaitė ištraukas iš knygos. R.Jokubauskaitė patikino, kad pirmą kartą knygą perskaitė vienu prisėdimu.

„Pasakysiu atvirai, nesitikėjau, kad ši knyga mane taip įtrauks. Maniau grįšiu namo ir perskaitysiu kelis lapus. Tačiau ji mane taip sužavėjo, kad aš ją tiesiog prarijau. Skaičiau iki pat trečios nakties, – portalui Žmonės.lt pasakojo žavingoji R.Jokubauskaitė. Ji pasakojo, kad tik šioje knygoje susipažino su G.Bigelytės poezija. – Na kaip, mes žinojome, kad ji rašo eiles, tačiau dažnai vyresnieji televizijos bendradarbiai pašiepdavo ją sakydami: „Štai, antra Salomėja Nėris“. Tai mes per daug jos ir neklausinėjom apie šį pomėgį“.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

R.Jokubauskaitė patikino, kad Gražina visą laiką buvo tikras pavyzdys jaunesniems. „Ji visuomet puikiai rengdavosi nuo galvos iki kojų. Nesvarbu, kad pusės jos kūno nesimatydavo. Tačiau, svarbiausia, ji buvo pavyzdys mums, kaip išlikti optimistais. Ji niekada neatsinešdavo savo emocijų ar namų problemų į darbą. O aš.. aš buvau jauna ir nemokėjau valdytis. Tad ji man sakydavo: „Kur tavo nuotaika? Juk pusė Lietuvos norėtų tavo darbo! Aukščiau nosį ir nusišypsok“, – apie G.Bigelytės patarimus pasakojo R.Jokubauskaitė.

Prakalbus apie diktorės darbo specifiką anuomet, moteris patikino, kad buvo mažiau pompastikos, daugiau darbo ir nuolatinis informacijos ribojimas. „Palyginus su šiais laikais, kuomet esi aprengtas ir nuvežtas arba bent jau turi mašiną, anie laikai atrodo graudoki. Be to, ir kitų skirtumų yra itin daug“, – pokalbį baigė žinoma moteris.

Prasidėjusi Vilniaus Knygų mugė tęsis iki pat sekmadienio. Ketvirtadienį savo knygas pristatė, autografus dalino ilgiausiai televizijoje dirbantis laidų vedėjas, žurnalistas Algimantas Čekuolis, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

 

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai