Regėjimas įkopus į penktą dešimtį: ko tikėtis ir ką daryti?

Moteris skaito laikraštį. / Fotolia nuotr.
Moteris skaito laikraštį. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-02-01 12:49
AA

Bėgant metams keičiasi ne tik kiekvieno mūsų požiūris į gyvenimą, bet ir organizmas. Viena kūno dalių, kurios pokyčius visi jaučiame – tai rega. Regėjimas kinta bėgant metams, o pirmieji regėjimo sutrikimai dažniausiai pastebimi pradėjus kopti į penktąją gyvenimo dešimtį. Tai yra visiškai natūralūs fiziologiniai pakitimai, apie kuriuos būtina žinoti kiekvienam.

Natūralus „rankų ilgėjimo“ procesas – toliaregystė

„Įkopus į penktą dešimtį kiekvienas turi nusiteikti, kad galimai pradės vystytis silpna toliaregystė. Net tiems, kurie visą gyvenimą nešiojo akinius dėl trumparegystės, akis kinta ir pradedama prasčiau matyti arti esančius objektus. Taip atsitinka dėl natūralaus akių audinių elastingumo mažėjimo.

Akių gydytoja Lina Socevičienė.

Tokia su amžiumi susijusi toliaregystė pasireiškia sunkumais sufokusuoti arti esantį vaizdą: lengviausiai pastebima skaitant, kai laikraštį ar knygą norisi atitraukti kuo toliau, net juokaujama, kad „rankos ilgėja“, – pasakoja Lina Socevičienė, akių chirurgijos tinklo „Lirema“ akių gydytoja.

Pasak jos, šią problemą nesunkiai galima koreguoti skaitymui skirtais akiniais. Žinoma, vos pajutus pirmuosius toliaregystės simptomus, būtina apsilankyti pas akių gydytoją, kad šis parinktų geriausias priemones, padėsiančias komfortiškai gyventi su pakitusia rega.

Taip pat skaitykite: Kaip be vargo nusibrėžti akių kontūrą

Taip pat svarbu žinoti, kad nuo jaunystės toliaregystę turintys žmonės su amžiumi susijusį matymo arti sutrikimą pajaučia kiek anksčiau nei tie, kurie yra trumparegiai. Vyresnio amžiaus trumparegiai dažnai net nepajaučia, kad reikalinga kita korekcija artimam matymui – tiesiog nusiima geram matymui į tolį reikalingus „minusinius” akinius ir turi puikų regėjimą artimiems objektams.

Sausėjančios akys susijusios su amžiumi

„Dar vienas ne itin malonus regėjimo sutrikimas sulaukus keturiasdešimties – tai akių sausėjimas. Daugelis to nesusieja su amžiumi, bet būtent jis gali nulemti dažniau sausėjančias akis; ypač tai pasireiškia moterims po menopauzės.

Be to, kuo vyresni esame, tuo daugiau medikamentų paprastai vartojame, o jie taip pat gali paskatinti akių sausėjimą“, – sako L.Socevičienė.

Dėl sausėjančių akių labai nerimauti taip pat nereikėtų. Paprastai šią problemą nesunkiai išsprendžia akis drėkinantys lašai, dirbtinės ašaros. Tiesa, apie šią problemą taip pat vertėtų papasakoti savo akių gydytojui, kuris padės greitai rasti tinkamiausią sprendimą.

Taip pat skaitykite: Eidminas Zaksas: 9 žingsniai, kaip tapti vyru, kuris atkreiptų moters dėmesį

Kitos ligos veikia ir regėjimą

„Be to, reikėtų suprasti, kad mūsų kūnas – tai vientisas organizmas, kiekvienas negalavimas veikia kitą. Jei turite sisteminių sveikatos sutrikimų, tokių kaip diabetas, reumatinės ligos, skydliaukės funkcijos pasikeitimas, aukštas kraujospūdis, jos gali paveikti ir regėjimą. Tai žinant svarbu dar akyliau stebėti savo sveikatą, reaguoti į neįprastus pokyčius bei periodiškai lankytis pas akių gydytojus“, – pasakoja L.Socevičienė.

Pasak akių gydytojos, kiekviena liga ir sveikatos sutrikimas gali būti gydoma, vaistais kontroliuojama jų eiga. Svarbiausia laiku reaguoti į organizmo siunčiamus signalus, kreiptis į medikus, o šie patars ir pasiūlys geriausius būdus vėl džiaugtis kokybišku gyvenimu.