Reditos Dominaitytės ir Deivio Luko fotografijose naujagimiai įamžinti gėlių žieduose

Redita Dominaitytė ir Deivis Lukas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-03-25 19:19
Antradienio vakarą vaikų restorane „Kukumuku“ atidaryta Reditos Dominaitytės ir Deivio Luko fotografijos paroda „Pirmieji žiedai“, skirta paminėti pavasario ir atgimimo šventę. 15-oje nuotraukų pavaizduoti gėlių žieduose besisupantys naujagimiai, nuotraukomis siekta atskleisti kūdikių trapumą, gyvybės grožį.

Parodoje „Pirmieji žiedai“ eksponuojamose fotografijose užfiksuoti vos keturi kūdikiai, tačiau kiekvienoje nuotraukoje jie atrodo neatpažįstamai ir skirtingai. „Net jų mamoms nepavyko atskirti, kuriose nuotraukose matomi jų vaikai – tokius skirtingus kampus įamžinome“, – juokėsi R.Dominaitytė. Visi naujagimiai – vos kelių savaičių amžiaus, vyriausias iš jų fotografavosi sulaukęs viso labo 19-os dienų.

Parodos atidaryme apsilankė ne tik jos autorių – R.Dominaitytės ir D.Luko – draugai ir bičiuliai, bet ir nuotraukose pavaizduotų vaikučių tėvai.

Avantiūrai prireikė drąsos

R.Dominaitytės ir D.Luko šeimyninis duetas fotografija užsiima jau 12 metų. „Galima sakyti, kad šiandien „Redluk“ fotonamai švenčia gimtadienį. Metus skaičiuojame pagal mūsų dukros amžių – pirmąsias nuotraukas „Redluk“ sukūrė man besilaukiant“, – Žmonės.lt paaiškino R.Dominaitytė.

Anot jos, ši dueto darbų paroda gimė ilgą laiką brandinus idėją, vėliau ilgam pasinėrus į kruopščius kūrybinius procesus. „Mūsų tikslas buvo parodyti gėlės, vaiko, trapumo, gimimo akimirkos kompoziciją. Nenorėjome nuotraukomis atskleisti kiekvienos detalės – pažvelgėme meniškiau“, – sakė autorė. Paroda „Pirmieji žiedai“ žymi naują fotonamų „Redluk“ kūrybinę kryptį.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

R.Dominaitytė paaiškino, kodėl nuotraukose kūdikius įkomponavo gėlių žieduose: „Gėlinis principas yra tarsi mūsų vizitinė kortelė, todėl jį išlaikėme ir čia. Mūsų tikslas tikrai nėra tas, kad dabar visi lėliukus fotografuotų šitaip. Norėjome parodyti, kad taip galima padaryti.“

Ypatingai maži vaikai pareikalavo išskirtinio nuotraukų autorių dėmesio. „Fiksuojant šias nuotraukas prireikė taikyti kitokią specifiką nei įprasta. Tokie mažyliai reikalauja kitoniško priėjimo, taigi mums tai prilygo iššūkiui: patys vaikus juk jau paauginome. Norint fotografuoti tokius mažylius net, sakyčiau, reikalinga tam tikra drąsa“, – paaiškino R.Dominaitytė.

Menininkė tikino esanti dėkinga tėvams, leidusiems įamžinti savo vaikus. „Prašėme draugų, pažįstamų, kurie turi mažylius ar tuo metu dar tik laukėsi. Mums padėjo tai, kad esame profesionalai – žmonės sutiko prisidėti“, – paklausta, kaip pavyko įkalbėti naujagimių tėvus avantiūrai, sakė R.Dominaitytė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai