Redita Dominaitytė – apie maudynes šaltoje Vilnelėje: „Tai antidepresantas numeris vienas“

Redita Dominaitytė / TV3 ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Didelis darbo krūvis, stresas ir nerimas – priežastys, dėl kurių daugybė žmonių kenčia įvairius kūno skausmus ir įtampą. Nežinodami ko griebtis, žmonės neretai ima vartoti įvairius vaistus. Tačiau esama ir kitų būdų skausmui malšinti ir organizmo atsparumui įvairioms ligoms didinti.

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie organizmo grūdinimą bei šalčio ir karščio terapijų naudą žmogaus sveikatai.

Savo asmenine istorija apie sveikatinimo paieškas laidoje pasidalino žinoma aktorė Redita Dominaitytė. Moteris jau ketvirtą sezoną vasarą ir žiemą praktikuoja maudynes sostinės upėje Vilnelėje.

Be maudynių šaltame vandenyje moteris intensyviai užsiima dviračių sportu bei bėgimu. Negana to, Redita yra išbandžiusi ir septynių dienų badavimą.

Redita Dominaitytė / Asmeninio albumo nuotr.

Moteris atskleidė, kad gyventi sveikiau atsirado atsigręžus į save.

„Aš nesu turėjusi labai rimtų problemų ar ligos. Tikriausiai, vienos priežasties, kuri mane pastūmėjo domėtis savo savijauta, aš negalėčiau įvardinti. Žinoma, faktas, kad visoms moterims netinka jų svoris. Tai buvo tam tikras šauktukas man užsiimti fizine veikla. Kada aš supratau, kad aš tikrai negaliu pakeisti savo genetikos, tuomet atsirado poreikis palaikyti bendrą kūno tonusą“, – apie asmeninius pokyčius pasakojo R.Dominaitytė.

Kalbėdama apie praktikuojamas maudynes šaltame vandenyje, moteris teigė, kad šis dalykas į jos gyvenimą atėjo visiškai netikėtai.

„Upelis mano gyvenime – kompleksinis dalykas. Tai vienas iš mano sveikatinimosi pažinimo šaltinių. Šis eksperimentas atėjo labai intuityviai. Kada tavo organizmas tam tikra prasme patiria stresą, tuomet surandi visai kitokių būdų, kaip gauti tos energijos. Tam yra daug šaltinių: saulė, vanduo, oras“, – kalbėjo pašnekovė.

Redita Dominaitytė / Asmeninio albumo nuotr.

Redita atskleidė ir maudynių šaltame vandenyje privalumus.

„Kai aš pradėjau labai stipriai gilintis į Wim Hof sistemą, aš supratau, kad visų pirma šaltas vanduo – priemonė padėti pačiai sau, nes tai yra antidepresantas numeris vienas. Maudantis šaltame vandenyje vyksta grūdinimosi procesas, organizmas akumuliuoja energiją, kuri padeda išsaugoti vidinius organus. Kai mes išlendame iš vandens, galvoje nebelieka jokių problemų. Per tas 2-3 minutes, kol tu pasėdi vandenyje, įvyksta esminiai procesai – organizmas atsinaujina“, – pasakojo R.Dominaitytė.

Anot aktorės, apie šalčio terapijos naudą jai teko girdėti ir iš aplinkinių.

„Dalyvavau vienoje laidoje su Juozu Statkevičiumi, kur jis sakė, kad grožio paslaptis moterims – ryte ant veido dėti ledukus. Mano maudymosi ritualas taip pat užsibaigia tuo, kad aš įkišu į vandenį ir patį veidą“, – laidoje kalbėjo žinoma aktorė.

Moteris atskleidė, kad šaltis – ne vienintelė naudinga terapija, kurią ji praktikuoja.

„Šaltis yra viena terapija, o karštis – visai kita, todėl laikas nuo laiko mes su dukra labai mėgstame apsilankyti kokiame nors pirčių komplekse. Mano pažintis su sanatorija įvyko prieš metus. Tai man buvo didžiulis atradimas. Išbandome sūkurines, purvo vonias, pirtis, o vėliau atsigaiviname šaltu kubilu ar veidą atgaiviname ledukais“, – apie poilsį pasakojo moteris.

Fotogalerija:

Aktorė Redita Dominaitytė (15 nuotr.)
+9
Skaitykite daugiau