Redita Dominaitytė 12-metę dukrą Upę moko grožio paslapčių: „Kai draudi, norisi daryti priešingai“

Redita Dominaitytė su dukra Upe / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-02-19 13:22
Būna, augini mažą mergaitę ir staiga vieną dieną supranti, kad tavo dukra – nebe pagrandukė pradinukė, o dailia mergina tampanti paauglė. Paauglė, kuriai po truputį ima rūpėti ne tik dėmesį rodantys klasės berniukai, bet ir mamos kosmetinė. „Ar galiu pasidažyti?“ – paklausia ji.

Ir tuomet mamos sureaguoja skirtingai: vienos draudžia, kitos nustebintos klausimo pačios dukrai padaro makiažą, trečios gūžčioja pečiais paburnodamos, kad „jų laikais taip anksti niekas nesidažydavo“.

Su 12-mete dukra Upe grožio renginyje apsilankiusi aktorė Redita Dominaitytė sako, kad pratinti jaunas merginas prie grožio ir estetikos supratimo reikia nuo mažų dienų. Tačiau svarbiausia – įdiegti, kad šios sąvokos pirmiausia prasideda nuo higienos.

„Mano paauglystės laikais turbūt vienintelė priemonė buvo muilas ir dar koks nors baisus šampūnas. Šiandien įvairių kosmetikos priemonių pasirinkimas didžiulis. Tik reikia nepamesti galvos ir į visas priemones žiūrėti su sveiku protu“, – Žmonės.lt sakė Redita.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Pasak aktorės, Upė dažytis kol kas neskuba, bet jau susiduria su bręstančiai paauglei aktualiomis problemomis, apie kurias Redita stengiasi kalbėtis, su dukra įsitraukia į diskusiją, pamoko, pataria.

„Visuomet akcentuoju, kad svarbiausia – higiena. O jei ir pasidažyti kokį kartą kitą norisi – nematau tame jokio kriminalo. Taip, leidau Upei pasigražinti per Kalėdas, Naujuosius, na ir ką? Nieko neatsitiko. Tai – savotiškas žaidimas, eksperimentas. Šiandien merginos bręsta greičiau, domisi tendencijomis. Kai yra pasiūla, atsiranda ir vartojimo įpročiai. Tačiau pabandymai dar niekam nepakenkė, svarbu, kad tai anksčiau laiko netaptų kasdienybe“, – mintimis dalijosi aktorė.

Upė šypteli – tarp jos bendraamžių merginų priklijuotos blakstienos dar nespėjo tapti norma, tačiau geriausia draugė jau šiandien daro manikiūrą ne ką prasčiau nei šios srities meistrės.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau Redita įsitikinusi, kad, nesvarbu – vizažo paslaptys, manikiūras, šukuosenos – į visa tai reiktų žiūrėti kaip į saviraiškos formą. Juk grožio kūrimas yra menas, o tai, kad šių dienų merginoms įdomiau eksperimentuoti žaidžiant grožio procedūrų meistres nei žaisti kieme, tiesiog natūralu.

„Niekas, kas daroma su saiku, nėra blogai. Juk kai draudi – tuomet ir norisi daryti priešingai. Reikia tiesiog bendrauti su dukra, kalbėtis. Neretai ji pati gali pamatyti, kad kas per daug – negražu, atsirenka, kas tikrai nepatinka. Esu už tai, kad jei vaikas nori kažką pabandyti – tegu. Svarbu stebėti, kad tai neturėtų neigiamų pasekmių“, – sakė ji.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai