„RebelHeart“ pristato vaizdo klipą Vytauto Kernagio dainai „Tiesą žinot geriau“: pagelbėjo seni archyvai

Grupės „RebelHeart“ 2004 m. archyvas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-11-22 11:05
Vėlų penktadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje grupė „RebelHeart“ pasidalino vaizdo įrašu ir lakonišku užrašu – „Tiesą žinot geriau“. Pasipylė žinutės su klausimais – kas čia vyko? Taigi, apie viską plačiau ir aiškiau.

„Vasaros pabaigoje kėlėmės keltu iš Klaipėdos į Smiltynę ir kažkas ištarė skambiąją frazę „Benai, plaukiam į Nidą“ iš legendinio Lietuvos kino klasikos filmo „Maža išpažintis“ (1971), kuriam šiemet sukako 50 metų. Prisiminėme ir šviesios atminties maestro Vytautą Kernagį. Šių metų pavasarį buvo paminėtos 70-osios jo gimimo metinės. Taip sklendžiant per prisiminimus, atsiminėm, jog prieš kiek daugiau nei dešimt metų esame įrašę vieną Vytauto Kernagio dainą...“ – pasakoja grupė. 

Dainą „Tiesą žinot geriau“ grupė aranžavo ir įrašė prieš daugiau nei 10 metų, besiruošint V.Kernagio atminimo koncertui. Dainos teksto autorius Stasys Jonauskas, ji buvo įtrauka į V.Kernagio albumą „Teisingos dainos“ (2003).

Grupės „RebelHeart“ 2004 m. archyvas
Grupės „RebelHeart“ 2004 m. archyvas

„Jau kurį laiką Facebook puslapyje dalinamės archyviniais, niekur nerodytais kadrais, prisiminimais, kurie ilgai dulkėjo stalčiuose... Šį kartą norėjome tiek parodyti Darių raudoną, tiek prisiminti kokie masiniai šou ir renginiai Lietuvoje vykdavo, tiek priminti šią unikalią V.Kernagio dainą, kurios tekstas, toks iš pradžių keistas ar nesuvokiamas, dainos eigoje įgauna gana aktualią šiam laikmečiui  prasmę. Vaizdas nėra itin aukštos kokybės, juk 2004-ieji šiandien jau tikras archyvas! Na, o bendra vaizdo ir garso kompiliacija, tikimės, užduos reikiamus klausimus…“

Vaizdo klipo medžiaga surinkta iš visų laikų didžiausio Lietuvos baikerių renginio  – „Bike Show Millenium“ šventinio koncerto (2004). Jo metu žinomi Lietuvos muzikantai atliko užsienio grupių ir atlikėjų dainas, o koncerto eiga buvo apjungta į vientisą, teatralizuotą, kostiumų ir muzikos šou. RebelHeart tą kartą pasirodė kaip Marilyn Manson, pasirodymo metu grupės vokalistas Darius Mickus vilkėjo vieną įspūdingiausių ir drąsiausių scenos kostiumų savo istorijoje. 

Naujausi straipsniai