Stulbinanti „Rebelheart“ istorija: kontrabanda, 30 tūkst. markių pasiūlymas už dainą ir pažadai nupirkti po „Porsche“

„Rebelheart“ grupės nariai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-07 14:37
Lietuvos nepriklausomybės pradžioje gyvavusios grupės sulaukė neįsivaizduojamos šlovės, o apie jų nuotykius galima parašyti storiausią knygą. „Rebelheart“ grupės nariai prisimena, kad tuomet puikiai išpildė rokerių įvaizdį.

„Aš – tikras roko dainininkas. Nes viską dariau, kas buvo daroma. To reikalavo įvaizdis, scena, laikėmės visų žvaigždžių taisyklių. Tų laikų rokerių gyvenimas buvo labai geras. Buvo žiaurus polėkis, be stabdžių“, – prisipažino muzikantas Darius Mickus.

„Visi nukentėjome, buvome įsijautę į tuos džiaugsmus. Nesigailiu, bet gal mažiau reikėjo, gal dešimt metų ilgiau gyventume“, – antrino „Rebelheart“ gitaristas ir dainų autorius Dainius Urbanavičius.

D.Mickus iki šiol prisimena pirmąjį įspūdį, kurį susidarė prisijungęs prie grupės. Pasak vyro, šis ir šiandien kelia juoką.

Atvariau į kolektyvą, susipažinome, žiūriu, visa siena nukrauta degtinės dėžėmis. Galvoju, kaip gerai vaikinai apsiprekina. Tik paskui sužinojau, kad degtinę jie parduoda Lenkijoje ir už tai perka instrumentus. Pasirodo, viskas dėl muzikos“, – juokiasi jis.

Grupėje tuomet jau muzikavęs D.Urbanavičius priduria, nariai siekė visomis išgalėmis užsidirbti kuo daugiau pinigų.

„Ir anabolikus esame vežę, ir degtinę. Išsinuomodavome aparatūrą, išrinkdavome garsiakalbius ir ten prikraudavome prekių, taip pervažiuodavome visas sienas“.

vido_video_Rebelheart
vido_video_Rebelheart

Tais laikais šalia „Rebealheart“ sukiojosi pasaulinė sėkmė – muzikantai daug koncertuodavo Europoje, jiems buvo žadama tarptautinė karjera. Vienu metu dėl jų kovojo „PolyGram“ ir „Sony“ garso įrašų kompanijos.

„Atvažiavo „PolyGram“ ir siūlė kontraktą parduoti dainą „Juodas lietus“, siūlė 30 tūkst. markių, bet atsisakėme. Tuomet atrodė, kad pasaulinė karjera ranka pasiekiama, mus jau pristatinėjo kaip būsimas žvaigždes ir žadėjo, kad kitais metais visi su „Porsche“ važinėsime“, – prisiminė D.Urbanavičius.

„Rebelheart“ nariai sako, kad žvaigždėmis Lietuvoje tapo netikėtai – kol koncertavo užsienyje. Grįžus iš koncertų turo po Europą, paaiškėjo, kad naujas albumas „Ko pravirkai“ tapo kultiniu ir juos pasitiko su duona ir druska.

Grupė neatsigindavo merginų dėmesio – tikrąja to žodžio prasme.

„Dvidešimt merginų po koncerto Jūrmaloje sulipo į grupės mašiną ir pareiškė važiuojančios su mumis į koncertą Klaipėdoje. Jas iškrapštė tik ant sienos“, – prisiminė grupės nariai.

Viktorija_Maurucaite_VV
Viktorija_Maurucaite_VV

Puikių prisiminimų sukaupė ir legendinių grupių „Vitražas“, „Dinamika“ solistė Viktorija Mauručaitė. Moteris pasakoja, kad grupės gerbėjai dėl jų yra padarę pačių beprotiškiausių dalykų.

„Vieni fanai specialiai dėl manęs keitė gyvenamąją vietą ir persikraustė arčiau mano namų. Kiti, pavyzdžiui, išpirkdavo visus bilietus pirmosiose eilėse visai vasarai, visiems koncertams“, – pasakoja Viktorija.

Moteris prisimena, kad kartais populiariausių dainų topuose ji aplenkdavo ir „Foje“, todėl šios grupės gerbėjai jautė priešiškumą.

„Mes mylim „Foje“, o tokių kaip tu nereikia, – kitados gautus laiškus prisimena V. Mauručaitė ir priduria, kad kai kuriuose iš jų buvo ir su grasinimų. – Šiais laikais gal net galėčiau užvesti bylutę“, – juokiasi praeityje garsi atlikėja.

Moteris šypteli, kad jai teko vaikščioti su apsauga, nes po koncerto apsistojus viešbutyje, gerbėjai būriuodavosi laukdami jos ir susimušdavo, kuris pirmesnis perduos gėlių ar saldainių.

Šios ir kitos legendinių grupių „Rebelheart“, „Mink taką“ „Vitražas“, „Dinamika“ istorijos – jau šį trečiadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „VIDO VIDeO“.

Naujausi straipsniai