Realybės šou himną įdainavęs Andrius Mamontovas: „To, ko nesuprantame – bijome“

Andrius Mamontovas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-04 14:07
Realybės šou gerbėjai jau greitai turės rimtą priežastį vasaros vakarus leisti prie televizoriaus ekrano. Pirmadienį LNK ekranus pasieks unikalus visame pasaulyje realybės šou „Tamsoje“. Intriguojančio eksperimento žiūrovai televizijos eteryje ne kartą išgirs ir Andriaus Mamontovo balsą. Projekto himnu tapusios dainos „Kitoks pasaulis“ autorius įsitikinęs, kad šis projektas į pasaulį skatins žiūrėti kitaip – kitu kampu.

Andrius Mamontovas prisipažino, kad jį itin suintrigavo šio realybės šou kvietimas į pasaulį žvelgti kitaip, todėl jis net nesudvejojo, kai sulaukė projekto prodiuserių prašymo naudoti jo kūrinį kaip titulinę projekto dainą.

„Daina „Kitoks pasaulis“ yra apie tai, kaip tave supantį pasaulį gali pamatyti iš kitos perspektyvos, nei esi įpratęs, kaip kartais į aplinką reikia išmokti žiūrėti kitaip ir galbūt ta aplinka tave nustebins. Todėl nė kiek nesudvejojau, kai į mane kreipėsi realybės eksperimento „Tamsoje“ rengėjai. Juk šis socialinis projektas, taip pat skatins į pasaulį žiūrėti kitaip, nauju kampu. Ir, galbūt tai skambės paradoksaliai, pamatyti pasaulį neregio akimis. Turiu nuojautą, kad tuomet kasdienius dalykus gali pradėti vertinti visai kitaip. Manau, kad šis projektas privers į savo gyvenimus kitaip pažvelgti ne tik šou dalyvius, bet ir žiūrovus“, – kalbėjo A. Mamontovas.

„TymDrym“ prodiuserė Laura Paukštė džiaugėsi, kad būtent viena iš A. Mamontovo dainų tapo šio projekto himnu: „Andrius bet kam savų dainų nedalina, todėl mums tikrai didelė garbė, kad jo „Kitoks pasaulis“ taps tituline projekto daina. Nėra labiau tinkančių žodžių šiam projektui negu „galbūt ne šviesos žiba tamsoj, o tamsa jose, kiek dar nedaug suprantame mes“.

Paklaustas, ar pats sutiktų dalyvauti tokiame projekte ir pasinerti į akliną tamsą, dainininkas nebuvo tikras, ar tam ryžtųsi. „Nuoširdžiai pasakysiu, nežinau. Kartą, prieš beveik dešimtmetį, su grupe lankėmės Airijoje ir vieną laisvą dieną nusprendėme vykti į ekskursiją po urvus. Kai nusileidome pakankamai giliai, gidas paprašė pamiršti mobiliuosius telefonus ir išjungė urvuose buvusį apšvietimą. Sakė, kad čia galime patirti tikrą ir absoliučią tamsą. Nežinau, ar taip ir buvo, bet nebuvo labai jauku. Pakeli ranką prieš akis – ir nieko nematai. Tokioje tamsoje išbuvome vos keliolika minučių. O štai kiti nepabijo savęs išbandyti savaitėmis“, – projekto dalyviu drąsa stebėjosi A. Mamontovas.

„Tikriausiai mes visi vaikystėje bijome tamsos. Kai nežinai, kas yra tamsoje, tavo fantazija pasileidžia šuoliais ir išsigąsti. Kai suaugame, jau bijome mažiau, nes žinome, kas slepiasi toje tamsoje. Tačiau iš principo žmogui tamsa yra nežinomybė, o juk to, ko nesuprantame – bijome. Todėl manau, kad realybės šou dalyviams teks įveikti nemažus iššūkius“, – savo mintimis apie naują projektą dalijosi A. Mamontovas.

Garsus atlikėjas įsitikinęs, kad šis unikalus eksperimentas paveiks ir pačius šou dalyvius, ir žiūrovus: „Regintieji galės naujai suprasti aklųjų pasaulį, patys patyrę neregius lydinčius kasdienius išbandymus. Taip pat manau, kad tarp dalyvių – reginčiųjų ir aklųjų – atsiras ne daugiau skirtumų, o pasirodys daug panašumų. Visi mes tokie patys žmonės, su savo mintimis, darbais, draugais, mylimaisiais ir, žinoma, svajonėmis.“

Jau pirmadienį 20 val. trylika dalyvių apsigyvens tamsos namuose, kuriuose kiaurą parą bus galima stebėti internete, šiokiadieniais – specialiose dienoraščio laidose ir tiesioginėse sekmadienio išlikimo kovose LNK eteryje. Reginčiųjų ir neregių poros viso eksperimento metu nuolat keisis tarpusavyje ir varžysis dėl pagrindinio prizo – 20 000 eurų. Šią sumą projekto nugalėtojų pora pasidalins perpus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai