Reaguodama į „Grigeo“ skandalą menininkė Monisha sukūrė instaliaciją „Tu didvyrių žeme...“

Menininkė Monisha prie meninės instaliacijos „Tu didvyrių žeme...“/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-15 10:53
Praeitą savaitę Lietuvą sukrėtė didžiulis aplinkotaršos skandalas. Lietuvos teisėsauga paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos išteka į Kuršių marias. Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala galėjo siekti ne vieną milijoną eurų.

Šis įvykis visuomenėje sukėlė daugybę pasipiktinimo ir diskusijų. Reaguodama į „Grigeo“ įmonės nusižengimus menininkė Modesta Butautytė-Monisha šalia minėtos įmonės gamyklos parengė menininę instaliaciją pavadinimu „Tu didvyrių žeme...“.

„Paaukojome su draugu savo dvi brangias gyvenimo dienas, kad sukurtume meninę instaliaciją „Tu didvyrių žeme...“, skirtą ponams „Grigeo“. Žinoma, mūsų meno apsauga nesuprato, turbūt retai lankosi galerijose, kaip ir ponai „Grigeo“, visai nenuostabu, kad menas buvo „gražiai išneštas“ iš įvykio vietos, tačiau yra dalykų, kurių niekada neišneši į konteinerį ar nenutekinsi net į srauniausią vandens šaltinį, tai – garbė ir sąžinė“, – socialiniame tinkle skelbė menininkė.

Modestos Butautytės-Monishos menininė instaliacija „Tu didvyrių žeme...“/ Asmeninio albumo nuotr.
Modestos Butautytės-Monishos menininė instaliacija „Tu didvyrių žeme...“/ Asmeninio albumo nuotr.

Kalbėdama su Žmonės.lt Monisha papasakojo, kad įmonės apsaugos darbuotojo jai buvo liepta susirinkti savo kūrinį ir palikti „Grigeo“ teritoriją.

„Apsaugos darbuotojas elgėsi labai mandagiai, mūsų paklausė, ar išsinešime savo daiktus. Pasakius, kad norime palikti juos įmonės valdžiai jis teigė mus suprantantis, tačiau privalantis patraukti mūsų instaliaciją iš teritorijos“, – kalbėjo autorė.

„Jei būtų išdrįsę ateiti kas iš „Grigeo“, mes būtumėm ten rodę savo meninę instaliaciją visą parą, tikrai nesitrauktume. Šiuo atveju, palikome vyresnio amžiaus apsaugos darbuotują atlikti nurodymų. Tikrai parodėme, ką jaučiame ir kaip mums pikta dėl per visą šalį nuvilnijusių įvykių.“

Temos:

Aktualu Menas

Naujausi straipsniai