Raudonos nosies dienai skirta fotosesija suvienijo „Studentes“, humoristus ir Antaną Guogą

Grupė „Studentės“ / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Simona Liaudanskytė
Publikuota: 2013-04-17 09:08
Vienoje sostinės fotostudijų antradienio pavakarę būriavosi žinomi žmonės – Vitalijus Cololo, Raimondas Bingelis, Raimondas Šilanskas, Liutauras Čeprackas, Antanas Guoga, grupės „Studentės“ merginos. Visus juos čia atvedė vienas tikslas – Raudonos nosies dienai paminėti skirta reklaminė fotosesija.

Gegužės 2-ąją BTV televizija tiesiogiai transliuos Raudonos nosies dienos labdaros akcijos finalinį koncertą, kurio metu žiūrovams pasirodys žinomiausi šalyje dainininkai ir atlikėjai. Beveik mėnesį televizijoje suksis trumpi akciją afišuojantys reklaminiai klipai – žinomos moterys žiūrovams diktuos telefono numerius, kuriais skambindami šie galės aukoti pasirinktas pinigų sumas.

Šiais metais Raudonos nosies dienos labdaros akcija organizuojama siekiant rinkti lėšas paramai skurstančioms šeimoms. Projektas įgyvendinamas drauge su „SOS vaikų kaimai“, surinkti pinigai bus skirstomi šios įstaigos globojamoms šeimoms.

„Visada prisidedame prie visų akcijų, kai gauname pakvietimus, nes gerų darbų niekada nebus per daug. Jei turi atliekamą lituką, kodėl nepaaukojus kam nors, kam jo reikia labiau nei mums? Yra labai daug vargstančių, sergančių, vyresnio amžiaus žmonių ir kitaip savimi negalinčių pasirūpinti žmonių, todėl nereikia būti abejingiems kitų skausmui ir nelaimėms, o atvirkščiai – jiems padėti“, – Žmonės.lt sakė grupės „Studentės“ narė Irūna Puzaraitė.

Mergina prisiminė, kad dar būdama mokykloje važiuodavo pas negalią turinčius žmonės. Tada ji neturėjo pinigėlių ir negalėjo paremti finansiškai, tačiau pririnko žaislų ir maisto. „Svarbiausia yra ne pinigai, o laikas ir pastangos rodyti dėmesį ir reaguoti į kitų problemas. Niekada nepraeinu po gatvėje išmaldos prašančius žmones, nes man tiesiog širdį suspaudžia, pamačius juos“, – atviravo I.Puzaraitė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Akcijos, kurios kuria pozityvumą ir padeda kitiems, gyvenantiems sunkiau, priverčia tave jaustis geriau, kad gali skirti laiko ir šiek tiek pinigų. Aš visada stengiuosi prisidėti prie tų dalykų, kuriais tikiu ir matau prasmę. Šaunu, kad aplink atsiranda gerų žmonių, norinčių padėti. Esu viešumoje ir matau pareigą rodyti pavyzdį visiems, kad galima ne tik pinigais, bet ir žodžiais, veiksmais ir darbais padėti žmonėms. Man svarbu siųsti pozityvią žinią lietuviams“, – Žmonės.lt pasakojo verslininkas Antanas Guoga, kuris prie akcijos prisijungia jau antrus metus iš eilės.

A.Guoga prisiminė, kad pirmąkart likimo nuskriaustiems jis padėjo Australijoje, kai jis pirmą kartą sužinojo apie Raudonos nosies dienos akciją. Verslininkas prisiminė, kad tada paaukojo dolerį ar du. Vėliau Antanui teko dalyvauti mokykloje organizuotame „Walk fund“, kuomet moksleiviai kiekvienais metais buvo skatinami eiti distanciją ir rinkti lėšas iš aplinkinių žmonių už kiekvieną nueitą kilometrą.

„Pamenu, ieškojau savo gatvėje ir aplinkiniame rajone žmonių, kurie paremtų mano ėjimą. Man tada buvo 11-12 metų ir rinkome lėšas sergančiai mergaitei, kuriai norėjome nupirkti dializės aparatą“, – prisiminė verslininkas.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai