Rašytojo J.D.Salingerio atminimą įamžinusią skulptūrą pastebėjo pasaulio žiniasklaida

J. D. Salingerio atminimą įamžinusi skulptūra sudomino pasaulio žiniasklaidą
J. D. Salingerio atminimą įamžinusi skulptūra sudomino pasaulio žiniasklaidą
Šaltinis: Žmonės
2020-06-23 15:58
AA

Žmogaus siluetas, išpjautas iš plieno, stovįs virš šlaito panoraminėse Sudargo apylinkėse. Ikoninio romano „Rugiuose prie bedugnės“ citata, išrašyta ant betoninio pagrindo. Šalia – ir paties kultinio rašytojo Jerome‘o Davido Salingerio pavardė. Tokiu būdu autoriaus giminės šaknis įprasminusi skulptūra jau pastebėta visame pasaulyje.

Didžiausios naujienų agentūros ir žiniasklaidos kanalai – „ABC News“, „The New York Times“, „Fox News“, „Washington Post“, „The Calvert Journal“ ir daugelis kitų praėjusį savaitgalį pranešė apie lietuvių Kultūrinės ir istorinės atminties fondo iniciatyvą įamžinti J. D. Salingerio kilmę vaizdingose Sudargo apylinkėse, mat čia, mažoje žydų bendruomenėje, gyveno jo protėviai. Vėliau jie emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas. Pats rašytojas gimė jau Niujorke.

1951 metais pasirodęs jo romanas „Rugiuose prie bedugnės“ apie maištaujantį jaunuolį stipriai išpopuliarėjo tuometinės Vakarų pasaulio studentijos gretose. Šio bestselerio parduota daugiau nei 65 milijonai kopijų. Knyga išlieka populiari ir šiandien, todėl natūralu, kad pasaulio žiniasklaida susidomėjo pranešimu apie J. D. Salingerio atminimą, o Lietuva laimėjo puikią reklamą.

„Tai – vienas efektyviausių lietuviškų turizmo projektų, valstybei nekainavusių nė cento, – šypsodamasis sako vienas projekto iniciatorių Lauras Lučiūnas. – Reikia padėkoti ne tik Sudargo seniūnijai, kuri davė sklypą ir labai prisidėjo prie idėjos realizavimo, bet ir „Associated Press“ agentūrai, kurios dėka Lietuva sulaukė tokio milžiniško viso pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Kita vertus, tas dėmesys ir nenustebino:  Salingeris yra ne tik amerikiečių, ne tik lietuvių ir ne tik žydų – jis yra visų. Todėl vos atidengus skulptūrą, nuvilnijo žinia per pasaulį. Mūsų projektas jau įgyvendintas ir nuo šiol jis taip pat priklauso visiems. Kiekvienas gali atvažiuoti į Sudargą ir pasigrožėti Nerijaus Ermino sukurta skulptūra, kuri nuo šiol gyvena savo gyvenimą.“