Rašytoja Viktorija Urbonaitė: „Be akinių man nejauku. Jaučiuosi lyg nuoga“

Viktorija Urbonaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2022-01-26 14:58
„Kaip Frida Kahlo yra atpažįstama iš gėlių vainiko ant galvos, plačių antakių ir sijono, taip Urbonaitė – iš ryškių suknelių, lūpų, na ir, žinoma, akinių, – juokiasi televizijos laidos „Išpažinimai“ vedėja, rašytoja Viktorija Urbonaitė (42). – Savęs kūrimas – tai žaidimas, šiek tiek karnavalas. Kadangi gyvenimas – labai trumpas, tik blyksnis, aš noriu šventės kiekvieną dieną!“

„Apie save mes kuriame legendas. Mano promočiutė buvo garsi Prienų siuvėja, Smetonos laikais Kauno ponios važiuodavo pas ją siūdintis. Taigi, aistra suknelėms tiesiog įaugusi man į kraują. Bet jei savo sukneles, kaip močiutė sako, čėdysiu ypatingoms progoms, tų progų jos gali ir nesulaukti“, – sako Viktorija.

Dažniausiai jai norisi atrodyti ryškiai dar ir todėl, kad Lietuvoje veik pusę metų vyrauja pilko dangaus, monochrominės spalvos.

„Jaučiu begalinį ryškumo, žaismės stygių. Kas nors turi spalvų atnešti į mūsų gyvenimą. Matyt, aš atlieku tą misiją, – šypsosi Amerikoje, Belgijoje, Portugalijoje gyvenusi rašytoja. – Domėjimasis mada man žaidimas. Išorė kartais yra atsakymas, kas dedasi mano viduje, o kartais – priešingai – provokacija: galiu jaustis švelni, rami kaip katė, bet apsirengti ryškiai, pasiutusiai.“ 

Viktorija Urbonaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Viktorija Urbonaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Su akiniais Viktorija nesiskiria nuo pirmos klasės. „Tėveliai sakydavo, jog akiniai turi būti tokie puikūs, kad juos norėtųsi nešioti, todėl visada turėdavau pačius gražiausius, – prisimena. – Jau seniai akiniai yra tapę viena svarbiausių stiliaus detalių, jie tiesiog mano kūno dalis. Be jų jaučiuosi lyg nuoga – tikrai nejaukiai.“  

Kuria šventinę nuotaiką

Rašytoja džiaugiasi visais savo akiniais, kuriuos visuomet pavyksta išsirinkti „Fielmann“ optikose, tačiau vieni yra ypatingi favoritai, nes su jais, keičiant uždedamus rėmelių įvairių spalvų ir ornamentų fasadus, galima susikurti net devynis skirtingus įvaizdžius!

„Užsidėjusi juos sulaukiu labai daug komplimentų. Ne sykį gatvėje mane yra užkalbinę žmonės, kad pagirtų. Būtent dėl akinių esu užmezgusi labai įdomių ir netikėtų pažinčių. Todėl ir aš, ką nors pamačiusi su originaliais, keistesniais akiniais, visada pasakau, kaip tai gražu, – prisipažįsta. – Pastebėjau dar vieną dalyką. Galiu vilkėti paprasčiausią suknelę, bet jei esu su ryškiais akiniais, pasidažiusi lūpas, visiems atrodau susiruošusi į šventę. Unikalus dalykas.“ 

Viktorija Urbonaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Viktorija Urbonaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Viktorija sužavėta, kaip lengvai šventės nuotaiką kuria naujoji „Vogue“ kolekcija. Sulaukusi „Fielmann“ pasiūlymo išsimatuoti krūvą stilingų, ryškių, įdomių šio prekių ženklo akinių, įvertino, kad jie labai smagūs, drąsūs, nuotaikingi. 

Šie akiniai ir skirti tokioms moterims kaip Viktorija: laisvoms, jaunatviškos sielos, sekančioms madą, bet netapusioms jos aukomis.

1973-iaisiais pagal prestižiškiausio mados žurnalo „Vogue“ pavadinimą sukurtas prekių ženklas dėl novatoriško dizaino, spalvų, taip pat puikaus kainos ir kokybės santykio išsyk sulaukė didelės sėkmės, ji lydi iki šiol. 

Viktorija Urbonaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Viktorija Urbonaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Daugiau nei stilingas akcentas

„Vogue“ kolekcijoje kiekviena moteris išsirinks charakterį, stilių, gyvenimo būdą geriausiai pabrėžiančius ar papildančius akinius. Vienuose modeliuose glamūras derinamas su urbanistiniu stiliumi, kituose išlaikomos klasikinės tendencijos. Yra ir retro nuotaikos modelių. Šie akiniai – toms asmenybėms, kurioms stilius yra daugiau nei išorė. Jie atspindi, kaip jautiesi, kai dėvi, kas tau iš tiesų patinka, darai tai, kas kuria laimės pojūtį. 

Naujosios kolekcijos kūrėjai siekia ir „Vogue“ akinius pasirinkusiam žmogui, ir jo gyvenimui suteikti ne tik stilingą akcentą, bet ir dar daugiau spalvų, džiaugsmo. Dar daugiau priežasčių šypsotis.

„Manau, elegancija nepaslepia intelekto, neužgožia žinių bagažo, netrukdo darbams. Tiesiog susidaro gražus rinkinys –  žmogus tampa visapusiškas. O šie akiniai – labai žaismingi, kiekvieni rėmeliai – su razina. Užsidedi ir įeini į kokį nors vaidmenį, – įsitikinusi Viktorija. – Net nereikia viso garderobo – užtenka akinių, ir jie tave kažkokiu būdu transformuoja: pažadina kovotoją, romantikę arba šelmę. „Vogue“ akiniai man yra nuotykis, linksmybės, tvirtas charakteris, drąsa.“

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai

Slaugos namai Trakuose / Įstaigos nuotr.

Reklama