Rasų ir Joninių proga Agnė Sabulytė pristato naują dainą „Saulala sadina lylia“

Agnė Sabulytė / Mindaugo Valiuko nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-06-21 21:33
Rasų ir Joninių šventei atgimsta lietuvių liaudies daina „Saulala sadina lylia“. Dainininkė Agnė Sabulytė vasarai pristato elektroninės ir lietuvių liaudies muzikos sintezės kūrinį „Saulala sadina lylia“, kuris įsuks šokio muzikos ritmu.

„Saulala sadina lylia“ – šokti ligi aušros

Artėjant Joninėms dainininkė Agnė Sabulytė pristato jau antrą vasaros saulėgrįžos metui skirtą lietuvių liaudies dainą su elektroninės muzikos skambesiu. Praėjusiais metais atlikėja kartu su didžėjumi iš Niujorko Dirty Vibezs pristatė lietuvių liaudies dainą „Žalias žalias žolynėlis“, o šiais metais Agnė Sabulytė kartu su prodiuseriu Pavelu Rodevičiumi kviečia visus pasinerti į šokio muzikos ritmą kartu su naujausia lietuvių liaudies dainos „Saulala sadina lylia“ interpretacija.

„Labai laukiu, kai visi kartu šią vasarą galėsime dainuoti „Saulala sadina lylia“ ir šokti ligi aušros. Lietuvių liaudies dainos gražios ir ypatingos, jų turime tikrai daug ir jos tikrai gali būti aktualios šiandien“, – kalba dainininkė.

Nuo šiuolaikinės operos iki lietuvių liaudies dainos su elektronika

Pastaruosius metus dainininkė Agnė Sabulytė savo kūrybinį kelią yra pakreipusi į lietuvių liaudies, laisvės kovų, kitų tautų liaudies dainų atlikimo erdves.

„Šį pavasarį pasirodžiusi lietuvių liaudies daina „Jorja“ įkvėpė tolimesniems lietuvių muzikos ir šokio ritmų sintezės ieškojimams“, – kalba dainininkė.

Naujomis dainų interpretacijomis menininkė siekia populiarinti tradicinę kultūrą, skatinti istorijos puoselėjimą per muziką, inicijuoti kultūrinį skirtingų šalių bendradarbiavimą.

Atlikėjos originalioje kūryboje taip pat ryški gamtos, žmogaus ciklų tema, liaudies dainai būdinga struktūra, atsikartojimai. Klasikinį dainavimą baigusi atlikėja, sukūrusi vaidmenų šiuolaikinėse operose, iš kurių mono opera „Izadora“ 2009 metais kūrybinei komandai pelnė debiutinį auksinį scenos kryžių, šiandien jungia tradicinės, elektroninės ir klasikinės muzikos kryptis, ieškodama vizualinių ir poetinių paralelių kiekvieno darbo pristatyme.

Agnė Sabulytė / Kęsto Serulevičiaus nuotr.
Agnė Sabulytė / Kęsto Serulevičiaus nuotr.

Saulala sadina lylia – protėvių papročiai šiuolaikiniame muzikos ritme

Kiekviena atlikėjos daina su savimi atsineša meninės fotosesijos idėją.

„Dainos „Saulala sadina lylia“ vizualinį išpildymą kūrėme kartu su poetu, scenaristu, dainų autoriumi Mindaugu Valiuku, kuris fotografijoje, kaip pats sako, ieško poezijos. Poezija mano kūryboje ir gyvenime taip pat yra labai svarbi. Kadruose fiksavome šiuolaikinę moterį, jungiančią laukinį ir civilizuotą pasaulius savyje, gamtą ir miestą, moterį, kuri neša protėvių papročius, gamtos stichiją ir šiuolaikinį pulsą per muziką. Postprodukcijos autorė – fotografė Rūta Andre, su kuria esame sukūrę ne vieną moteriškumu pulsuojančią fotosesiją“, – pasakoja dainininkė.

Agnė Sabulytė / Mindaugo Valiuko nuotr.
Agnė Sabulytė / Mindaugo Valiuko nuotr.

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama

„Huawei“ išmanusis laikrodis „Watch GT 3 Pro“ / Gamintojo nuotr.

Reklama