Rapolo Gražio kurtas gitaras pamėgo ir Lietuvos, ir pasaulio muzikos žvaigždės

Rapolas Gražys / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Rapolas Gražys / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
VALDAS PUTEIKIS
Šaltinis: Žmonės
2021-03-20 10:58
AA

Kad sukurtum muzikos instrumento dizainą, negana turėti vaizduotę – reikia išmanyti garsų inžineriją, suprasti ir jausti muziką. Ankstyvojoje jaunystėje gitara profesionaliai grojusiam industrinių produktų dizaineriui Rapolui Gražiui (30) šie dalykai nėra tolimi. Be kelių gitaros modelių, jis neseniai sukūrė dar ir smuiką, kuris šiandien – muzikės Loros Kmieliauskaitės rankose.

Nuo diplominio darbo iki... pasaulinės dizaino parodos Dalase, kur tavo sukurta gitara buvo pristatyta šešių tūkstančių žiūrovų auditorijai.

Baigiant bakalauro studijas, Vytauto Didžiojo universiteto Dizaino katedros vadovas Juozas Brundza, žinodamas mano aistrą muzikai, pasiūlė sukurti naują gitaros modelį. Iššūkis, kokio reta, bet jo ėmiausi ir sukūriau beskirsnę, belaidę (be metaliukų ant grifo) elektrinę gitarą, kuri atskleidžia mikrotonalinį skambesį. Ieškodamas to skambesio, įkvėpimo sėmiausi iš kinų ir persų etnografinių styginių instrumentų – kai kurie jų panašūs į mūsų kankles.

Klevo medžio instrumento korpusas su juodmedžio pirštlente sveria tris kilogramus ir yra vienas ploniausių: storiausia gitaros vieta – 36 milimetrų, ploniausia – 12 milimetrų. Gilinimasis į šiuos instrumentus nusitęsė ir į magistrantūros studijas, paskui – dar tolyn, kol galiausiai sukūriau savo prekių ženklą „Lava Drops“.