Rapolas Gražys toliau stebina pasaulį: jo elektriniam smuikui – prestižinis „Red Dot“ apdovanojimas

Rapolas Gražys / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Rapolas Gražys / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Šaltinis: Žmonės
2021-10-08 11:49
AA

Industrinių produktų dizaineris Rapolas Gražys (30) sulaukė dar vieno reikšmingo įvertinimo. Jo kurtas elektrinis smuikas „Lava Vio Drop“ laimėjo pasaulinį „Red Dot“ dizaino apdovanojimą.

Didžiuliu pasiekimu R.Gražys pasidžiaugė su portalu Žmonės.lt. Dizaineris pasakojo, kad įvertinimo sulaukė „Red Dot“ apdovanojimų „Entertainment“ kategorijoje. 

„Iš tiesų, esu labai laimingas. Džiaugiuosi, kad įvertino tikrai reikšminga pasaulio komisija. Tai yra išties didelis pasiekimas“, – portalui Žmonės.lt sakė jis. 

Laureato sertifikato sulaukęs Rapolas pasakojo, kad kasmet apdovanojimai vyksta Singapūre spalio pabaigoje, tačiau šiemet dėl pandemijos šie persikėlė į internetinę erdvę.

„Jau atkeliavo sertifikatas, esu įtrauktas į šių metų apdovanojimų knygą, kurioje sugulė geriausi darbai. O ceremoniją stebėsiu nuotoliniu būdu“, – šypsojosi R.Gražys.

Rapolas Gražys / R. Šeškaičio nuotr.

R.Gražio gitaros ypač vertinamos tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, o smuikus jis pradėjo kurti gana neseniai. Pats pirmasis „Lava Vio Drop“ elektrinis penkiastygis smuikas iš „Lava Drops“ kolekcijos šiais metais buvo sukurtas smuikininkei Lorai Kmieliauskaitei. R.Gražys atviravo, kad smuiko garsų pasaulyje gyveno kone dvejus metus.

„Idėja sukurti šį instrumentą mano galvoje sukosi kur kas ilgiau, tačiau drąsos imtis gamybos suteikė Lora, paskatinusi neatidėlioti. Džiaugiuosi, kad visą pandemijos laiką galėjau išnaudoti efektyviai, ieškant optimalaus elektrinio smuiko garso. Atrodo, tokį ir radau“, – portalui Žmonės.lt besidžiaugdamas sakė Rapolas.

Naujiena: Rapolo sukurtas smuikas – Loros Kmieliauskaitės rankose / Artūro Morozovo nuotrauka

R.Gražys atskleidė, kad „Red Dot“ apdovanojimą pelnęs smuikas išties skamba ypatingai.

„Jis pagamintas iš ištisinio medienos korpuso, tad nėra papildomų junginių viduryje instrumento, o tai prailgina natos skambėjimą. Smuiko kūno korpusas, siauresnis, sudarytas iš dviejų apverstų lašo formos modulių. Jis išties yra patogesnis ir gali duoti geresnių pasiekimų aukštesniame registre nei standartiniai elektriniai smuikai“, – sakė jis. 

Ką tik dar vieną apdovanojimą pelnęs Rapolas pasakojo, kad jau sulaukia užklausų iš viso pasaulio įsigyti būtent tokio modelio smuiką. „Su mano kūriniais pasaulis jau yra susipažinęs iš gitarų sferos, tad, nors smuikas dar gana nauja sritis, užklausų tikrai sulaukiau“, – sakė jis. 

Rapolo Gražio sukurtas instrumentas / Asmeninio albumo nuotr.

Tai – jau antrasis „Red Dot“ apdovanojimas, kurį R.Gražiui atnešė „Lava Drops“ kūrinys. 2019 metais prestižinį apdovanojimą pelnė R.Gražio kurta elektrinė gitara „Drop X“. 

„Šio gitaros modelio korpusui buvo panaudotas kietmedis, apkraštuotas aliuminiu, – tai suteikia instrumento skleidžiamam garsui aukštų dažnių ir išgaunamas ilgas natos skambėjimas. Ja grojo ir „Guns N'Roses“ ir „Nine Inch Nail“ gitaristas Robinas Finckas“, – pasakojo R.Gražys. 

Robinas Finckas / R.Gražio nuotr.

Kalbėdamas su portalu Žmonės.lt R.Gražys juokėsi, kad nei pirmojo, nei antrojo „Red Dot“ apdovanojimo jam nepavyksta atsiimti ceremonijos metu.

„2019 metais, nors ir nebuvo pandemijos, tačiau negalėjau nuvykti į Singapūrą. Tuo metu buvau Kinijoje, ten vyko mano paroda, tad turėjau rinktis, ar tęsti parodą, ar keliauti atsiimti apdovanojimą“, – nusijuokė dizaineris.

Jackas White ir Rapolas Gražys / Lalo Medina nuotr.

Tarptautinis dizaino konkursas „Red Dot Design Award“ rengiamas kiekvienais metais ir tai yra vienas žymiausių ir prestižiškiausių dizaino apdovanojimų pasaulyje. „Red Dot“ apdovanojimai teikiami už geriausiais pripažintus produktų dizainus, jų koncepcijas ir komunikaciją, o geriausi dizaino pavyzdžiai sugula į kasmet leidžiamą „Red Dot“ dizaino laureatų knygą.

Jau antrojo savo apdovanojimo sulaukęs R.Gražys pasakojo, industrinio dizaino specialybę pasirinkęs iš didžiulio pašaukimo, tarsi nebėgdamas toli nuo meno ir tėvų pašaukimo. R.Gražio tėvai – aktorė Monika Bičiūnaitė ir tapytojas Audrius Gražys.

„Kurdamas ne tik muzikos instrumentus, bet ir daugybę kitų mus supančių pasaulio objektų – nuo baldų, šviestuvų kolekcijų iki elektronikos prietaisų, – darau tai, kas žmogaus emocijas ir fantazijas susieja su žemiškais ir praktiškais poreikiais“, – dar kovo mėnesį žurnalui „Žmonės“ pasakojo Rapolas. 

Fotogalerija:

Rapolo Gražio kurti instrumentai stebina pasaulį (21 nuotr.)
+15