Bioinžineriją studijavusiai Aušrai Barštytei mieliau kurti rankines

„Banda by Aušra“ įkūrėja Aušra Barštytė gamina rankines ir aksesuarus / Egidijaus Stakausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-03 09:41
Prekinio ženklo „Banda by Aušra“ įkūrėja Aušra Barštytė gyvena įkurtuvių nuotaikomis. Ką tik duris atvėrė naujoji kūrėjos studija Druskininkuose.

Kurortiniame mieste rankines ir aksesuarus gaminanti Aušra studijoje-parduotuvėje sukūrė jaukią atmosferą.

„Klientės mane įkvepia. Yra tiek nuostabių moterų su savomis istorijomis, savo stiliumi“, – šypsodamasi sako kūrėja.

Egidijaus Stakausko nuotr.
Egidijaus Stakausko nuotr.

Aušra teigia kurianti moteriai, mėgstančiai išskirtinumą, kuri yra drąsi ir ryški .

Visų jos kuriamų rankinių pagrindas – supintas iš juostų, kurios gaminamos Italijoje. „Banda“ itališkai reiškia „juosta“. Taip gimė lietuviško ženklo pavadinimas „Banda by Aušra“.

„Prieš kelerius metus pradėjau kurti ir gaminti rankines, kurių pagrindas yra sudarytas iš pintų juostų. Ieškojau įvairių metodų, kaip tas juostas tvarkingai ir gražiai suvaldyti, kad delninė ar rankinė įgautų tvirtą bei grakščią formą. Supintos juostos žaidžia su šviesa: atrodo, jog tai – skirtingų spalvų tvarkingi kūbeliai”, – apie kūrybinį procesą kalba A. Barštytė.

Kūrėjos naujausia rankinių kolekcija išsiskiria ryškiomis detalėmis, talpa. Galima atrasti daugiau odos fragmentų, ryškių spalvų.

Egidijaus Stakausko nuotr.
Egidijaus Stakausko nuotr.

Geriausias poilsis jai nuo visko – gamtos ramybė.

„Mėgstu susidėti daiktus ir išvažiuoti visai dienai į mišką prie ežero, kaip sakau, viską „restartuoti“. Gamtos prieglobstyje dažnai ir kyla naujos idėjos. Ypač tuomet, kai nesigauna kažkas: ieškau sprendimo būdų mintyse, tyloje“, – ramybės galia neabejoja pašnekovė.

Didžiausia savo atrama Aušra vadina artimuosius, kurie pirmieji pamato jos kuriamus naujus modelius, įvertina juos.

„Nors tėvai ir daugelis mano giminaičių sukasi savuose versluose, nuo vaikystės sakiau, jog niekada neturėsiu savo verslo, kadangi mačiau kiek daug tai atima laiko, kiek patiriama streso“, – sako A. Barštytė.

Pati mergina studijavo bioinžinieriją, tačiau diplomas gyvenime nepravertė, paskui dirbo vadybininke. Tačiau visuomet juto, kad būtent kūryba yra didžioji jos gyvenimo aistra. Mėgino kurti drabužius, juvelyriką, tačiau būtent rankinių gamyba įtraukė labiausiai, pagaliau pajuto radusi savo nišą.

Išskirtinės išvaizdos mergina visai neseniai sulaukė pasiūlymo dalyvauti įdomioje fotosesijoje ne tik kaip kūrėja, bet ir kaip modelis. A. Barštytė prieš objektyvą pozavo su dizainerės Erikos Puodienienės kurtomis šiltojo sezono suknelėmis. E. Puodienienės, prekinio ženklo „Buboo“ įkūrėjos, drabužiai visuomet pasižymi paskutines mados tendencijas atitinkančiais siluetais, spalvomis, bet tuo pačiu yra nei amžiui nei statusui nepavaldūs: tinka ir skubančiai, savimi pasitikinčiai karjeristei, ir žaviai mamytei. Prie drabužių buvo pritaikytos ne tik išskirtinės „Banda by Aušra“ rankinės, bet ir stilingi „Jai Kudo“ akiniai. Inovatyvaus dizaino „Jai Kudo“ akinių rėmeliai išsiskiria ryškia spalvine gama ir įmantriomis formomis.

„Prisipažinsiu, man pozavimas prieš objektyvą yra viena nemėgstamiausių veiklų. Bet jau ne kartą gyvenime yra tekę tai daryti. Kai tik galiu rinktis, visada geriau lieku už kadro, imuosi organizacinės veiklos“, – šypsodamasi sako veikli ir kūrybinga moteris.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai