Rankdarbius mėgstanti Ingrida Kazlauskaitė išsaugojo vaikystėje mamai numegztas kojines

Ingrida Kazlauskaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Dainininkė Ingrida Kazlauskaitė kaip vienus brangiausių prisiminimų saugo vaikystėje ir paauglystėje savo rankomis išsiuvinėtas servetėles, pradėtą megzti megztinį, nunertą piniginę bei daugybę kitų rankdarbių. Vienu įspūdingiausiu, sudėtingiausiu ir mieliausiu darbu ji laiko mamai numegztas ryškiai žalias su geltonomis juostomis šiltas kojines.

„Man jos tada atrodė labai gražios! Kaip ir daugelį mokyklinių kūrinėlių aš jas esu išsaugojusi“, – sakė I. Kazlauskaitė. 

Nerti, megzti, peltakiuoti, siuvinėti ją išmokė itin griežta Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos darbų mokytoja. Dainininkė iki šiol prisimena aštuntoje klasėje dėl prastesnių šio dalyko įvertinimų išliejusi ne vieną ašarą. 

„Mokytoja daug iš mūsų reikalavo. Tuo metu ji atrodė per griežta, o sulaukti iš jos aukščiausio įvertinimo, regis, buvo neįmanoma!“, – prisiminė I.Kazlauskaitė. 

Tačiau, norėjusi pasiekti tobuliausio rezultato, ji nenuleido rankų ir rankdarbiais užsiimdavo ne tik mokykloje, bet ir namie. Siuvinėjimo bei siuvimo žinias atkakli mergina perėmė iš močiutės bei prosenelės. Močiutės sesuo I.Kazlauskaitę pamokė ir kaip megzti kojines. 

Ingridos Kazlauskaitės vaikystėje daryti rankdarbiai / Asmeninio albumo nuotr.

„Ir tai tikrai buvo sunku! Suvaldžiusi keturis virbalus ir išmezgusi kojinės kulną savimi tikrai didžiavausi“, – sakė atlikėja. 

Vėliau I.Kazlauskaitė sau yra numezgusi ne vieną šaliką ir gobtuvą. Kruopštumo reikalaujančius užsiėmimus mėgstanti dainininkė, išlaikiusi abitūros egzaminus, savą džinsinį švarkelį išpuošė šimtais karoliukų. 

I.Kazlauskaitė mokykloje įgytas žinias labai vertina. Dabar ji įsitikinusi, kad siūti, nerti ir megzti privalo mokėti kiekviena moteris. „Kai būsiu nėščia, kūdikėliui pati paruošiu kraitelį“, – patikino pašnekovė. 

Ingridos Kazlauskaitės vaikystėje daryti rankdarbiai / Asmeninio albumo nuotr.

Dar vienas kruopštus I.Kazlauskaitės rankdarbis – vašeliu nunerta piniginė. Ji, kaip ir daugelis kitų merginos kūrinių, eksponuota mokykloje surengtoje parodoje. 

„Prasilaužiau ir buvau klasėje viena geriausių! Tie darbeliai – vaikiški, matosi padarytos klaidos. Bet aš tikrai daug ko išmokau ir prisimenu iki dabar“, – patikino I. Kazlauskaitė. 

Dainininkė neabejoja – mezgimas ir siuvinėjimas padeda atsipalaiduoti, pamiršti kasdienybę. Pasinėrusi į servetėlės ar kokio kito siuvinio dailinimą ji, būdama moksleivė, net nenueidavo laiku miegoti ir dėl to sulaukdavo mamos pastabų. 

Mezgimu I.Kazlauskaitė neužsiima nuo to laiko, kai pabandė pati sau nunerti megztinį. „Suklupau ties rankovėmis... Todėl teko pasitenkinti liemene... Na, bet mane ši nesėkmė ilgam atitraukė nuo rankdarbių“, – neslėpė dainininkė. 

Ji su mama Liveta Kazlauskiene ketina apsilankyti rankdarbių mugėje, gruodžio 4–5 d. vyksiančioje Kauno sporto halėje. Nemokamame renginyje, anot I.Kazlauskaitės, prisistatys šios srities profesionalės, vyks daugybė paskaitų, edukacinių užsiėmimų. Mezginiai, papuošalai, skaros, gobtuvai, namams skirtos grožybės – tai tik dalis to, pasak pašnekovės, ką bus galima rasti mugėje. 

„Gal pasivaikščiojus man pažįstamoje ir artimoje aplinkoje sugrįš ir įkvėpimas?“, – svarstė I.Kazlauskaitė. 

Ingridos Kazlauskaitės vaikystėje daryti rankdarbiai (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau