Rankdarbių fotosesijoje dalyvavęs Gediminas Juodeika: „Jais turi domėtis ir vyrai“

Gediminas Juodeika / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Televizijos projektų ir serialų prodiuseris bei aktorius Gediminas Juodeika, su būriu žinomų moterų dalyvavęs rankdarbių fotosesijoje, įsitikinęs, kad šiuolaikiniai vyrai turi mokėti ne tik įkalti vinį į sieną, bet ir pasipuošti.

„Vien kostiumo ir švarių batų nebepakanka. Reik mokėti pasirinkti ir teisingus vyriškus aksesuarus, pabrėžiančius charakterį, pomėgius ar tai, ką dirbi“, – sakė G.Juodeika.

Nebijantis būti sukritikuotas pašnekovas pabrėžė, jog svarbu neperlenkti lazdos ir žinoti, kokios aprangos detalės iš tiesų yra tinkamos atitinkamo statuso stipriosios lyties atstovams, o kokios yra nederamos. G.Juodeikos nuomone, vyrai neturi būti labiau išsipustę už moteris.

Jis pasakojo nuo mokyklos laikų mokąs atlikti daugelį vyriškų darbų ir juos darąs kartu su vyresniuoju sūnumi Mykolu.

Gediminas Juodeika su sūnum Jonu / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Esu ir padėkliukus išpjovęs, ir juos tekstais aprašęs, ir metalą litavęs. Tiesa, tokie darbai man nėra mieli, bet juos darau kartu su sūnumis. Jie privalo mokėti tai, kas dera tikriems vyrams“, – sakė G.Juodeika, fotosesijos metu pasipuošęs rankų darbo varlyte.

Šokių trenerė Joana Bartaškienė pasakojo rankdarbius išmokusi gaminti mokykloje. Suknelės, kelnės, paltai... Tai buvo tik maža dalis to, ką ji sukurdavo kartu su bendraklasėmis bei demonstravus tai vidurinėje vykstančiose šventėse.

Gediminas Juodeika su sūnum Jonu / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Kokius naktinius marškinius buvau pasisiuvusi! Ech, gaila... Neišsaugojau jų“, – apgailestavo moteris.

Dainininkė Neringa Šiaudikytė sakė, jog jai rankdarbiai – ne svetimas užsiėmimas. Atlikėja ne sykį yra pati dekoravusi savo sceninius drabužius.

Drabužius atnaujinti bei pritaikyti nūdienai mėgsta ir dainininkė Karina Krysko-Skambinė. Turėdama laiko ji imasi ir mezgimo – sūnus Majus mėgsta mamos jam numegztą megztuką.

Tuo tarpu dainininkė Urtė Šilgalytė nelaiko savęs „mikliųjų rankų būrelio“ atstove. Tačiau ji itin vertina autorinius darbus ir turi ne vieną jų įsigijusi ar gavusi dovanų.

Gediminas Juodeika su sūnum Jonu / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Božolė“ choro vadovė Jurga Liukaitienė namų spintoje laiko pluoštą siuvinių. Nusiraminti dainininkė gali būtent užsiimdama rankdarbiais.

„Mano rankdarbiai – desertinių indelių dekoravimas. Tai – kruopštus, laikui imlus darbas, kuriam kaskart ieškau vis naujų formų“, – sakė renginių organizatorė Kristina Kaikarienė.

Fotosesijai vadovavo fotografė Evelina Šumilovaitė, o žinomas moteris darbui prieš objektyvą ruošė net kelios komandos grožio meistrų – kirpėjai Audra Senkauskienė, Karolis Murauskas, Rūta Kaminskienė bei visažistės Simona Babrauskaitė, Rūta Četrauskaitė ir Aida Kuršienė.

„Visi kasdien ką nors sukuriame. Yra daugybė talentingų žmonių, apie kurios, dirbančius 10 ar 15 metų, niekas net nėra girdėjęs. Juos ir stengėmės suburti“, – sakė viena iš „Kūrybos podiumo“ organizatorių Kristina Parachomikienė.

Jos kolegė Inesa Uktverienė pridūrė, kad gruodžio 4–5 d. Kauno sporto halėje vyks nemokama rankdarbių mugė „Kūrybos podiumas“, kurioje bus pristatyta apie 70 autorių, gaminančių papuošalus, namų interjero puošmenas, mezginius, įvairius aksesuarus bei daugelį kitų rankdarbių.

„Dvi dienas rengsime ir mokymus bei seminarus skirtingomis temomis, kuriose moterys mokysis velti, siūti, nerti, dekoruoti, kurti drabužius. Juk tokie užsiėmimai nemokamai nėra rengiami. Panašių dalykų moterys mokėsi tik mokykloje. Turbūt todėl susidomėjimas didelis – jau užsiregistravę 700 dalyvių“, – sakė I.Uktverienė.

„Kūrybos podiumo“ fotosesijoje – būrys žinomų žmonių (54 nuotr.)
+48
Skaitykite daugiau