Rafaelis Nadalis Australijoje tapo „Didžiojo kirčio“ turnyrų rekordininku

Rafaelis Nadalis Australijoje tapo „Didžiojo kirčio“ turnyrų rekordininku / „Scanpix“ nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Geležinis žmogus. Rafaelis Nadalis (ATP-5) dar kartą pademonstravo, kad yra vienas geriausių visų laikų tenisininkų, o pagal vieną rodiklį – „Didžiojo kirčio“ trofėjus – dabar ispanas pirmauja nenuginčijamai. Grunto karalius „Australian Open“ finale panaikino dviejų setų deficitą ir išplėšė neįtikėtiną pergalę iš Daniilo Medvedevo (ATP-2) rankų.

Penktoji planetos raketė finale triumfavo po fantastiško 5 valandas ir 24 minutes trukusio mūšio – 2:6, 6:7(5), 6:4, 6:4, 7:5.

Triumfas Melburne R.Nadaliui leido tapti absoliučiu rekordininku – dabar ispanas savo kraityje turi 21 „Didžiojo kirčio“ trofėjų, kuomet jo aršiausi varžovai Novakas Džokovičius ir Rogeris Federeris lieka iškovoję po 20.

Finalas vyko sausakimšoje Rod Laverio arenoje – dvikova vietos laiku baigėsi po 1 valandos nakties.

Melburne jis stipriausiu tampa tik antrą kartą savo karjeroje – vienintelį sykį iki šiol jam buvo pavykę laimėti 2009 metais.

D.Medvedevas siekė tapti pirmuoju tenisininku „Open Era“ laikotarpyje, kuris, laimėjęs savo pirmą karjeros „Didžiojo kirčio“ titulą, jau kitame tokios pat kategorijos turnyre ir vėl tapo čempionu. Visgi to padaryti rusui nepavyko.

Priminsime, kad praėjusių metų rugsėjį jis triumfavo „US Open“ turnyre Niujorke, tačiau Australijos atvirųjų pirmenybių finale jis suklumpa antrus metus iš eilės, rašo 15min.

Pirmasis setas virto absoliučiu Rusijos tenisininko dominavimu. Akcentuotus ir labai gilius smūgius į Rafos korto pusę siuntęs D.Medvedevas provokavo daug varžovo klaidų ir net du sykius iš eilės oponento padavimus laimėjo sausu rezultatu, o sete triumfavo 6:2.

R.Nadaliui buvo būtini pokyčiai – antroje žaidimo partijoje prasidėjo ispano taktiniai žaidimai. Grunto karalius kliovėsi dažnesniais apsilankymais prie tinklo ir trumpintais smūgiais, kurie buvo efektyvūs.

Ispanijos matadoras du kartus laimėjo varžovo padavimų serijas, sykį atidavė savo, bet turėjo puikų šansą „uždaryti“ setą pirmaudamas 5:3 ir padavinėdamas. Devintasis antrojo seto geimas tapo tikru trileriu. Iš pradžių korte įvyko nemalonus incidentas, kai į kortą iš tribūnų įšoko vienas iš aistruolių.

Televizijos kameros šio išsišokimo stengėsi nefiksuoti, tačiau „New York Times“ žurnalistas Benas Rothenbergas savo tviteryje pasidalijo vaizdais iš korto. Teniso apžvalgininkas pridėjo, kad įsiaudrinęs aistruolis į kortą įsiveržė nušokdamas iš maždaug 3 metrų aukščio.

Incidentas įvyko D.Medvedevui turint break point'ą, tačiau priverstinė pauzė iš vėžių Rafos neišmušė – jis agresyviu žaidimu lygino rezultatą ir netgi susikūrė set point'ą.

Visgi „aštunkojo“ pravardę turinčio ruso buvo pilna visur – nuostabi gynyba svarbiausių taškų metu galiausiai lėmė laimėtą varžovo padavimo seriją, o netrukus tenisininkams teko žaisti tie-break'ą.

Rafaelis Nadalis Australijoje tapo „Didžiojo kirčio“ turnyrų rekordininku (12 nuotr.)
+6
Skaitykite daugiau