Radviliškietis Matas Dovidaitis stebina Lietuvą savo portretais, tarp kurių ir žymių žmonių atvaizdai

Matas Dovidaitis ir jo kūryba/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2019-07-19 12:25
Iš Radviliškio kilęs Matas Dovidaitis jau ne vienerius metus stebina socialinių tinklų lankytojus dalindamasis savo talentu – portretų piešimu. Neeilinio talento vaikinas piešia įspūdingus žinomų žmonių portretus, kurie sulaukia ne tik sekėjų, bet ir pramogų pasaulio žvaigždžių dėmesio.

Matas Dovidaitis (25) prisimena, kad kūryba ir dailė jam buvo nesvetima nuo pat vaikystės. Mokykloje pradėjęs piešti bendraklasių atvaizdus, vaikinas atrado aistrą portretų piešimui: „Pirmus portretus pradėjau piešti mokyklos suole. Kuomet per pamokas būdavo nuobodu, pasiimdavau tušinuką ir tiesiog sąsiuvinyje piešdavau bendraklasius. Gaudavosi tikrai juokingai, bet kadangi buvo smagu, nesustojau. Laikui bėgant pradėjau į tai žiūrėti rimčiau ir sparčiai tobulėjau“.

Vaikinas teigia, kad niekada taip ir nesimokė akademinio piešimo ir niekada nelankė jokio dailės būrelio: „Visko išmokau savarankiškai. Prireikė tikrai daug laiko išbandyti  įvairias priemones, įvaldyti naujas technikas. Džiaugiuosi, kad nepritrūkau kantrybės“.

Mato Dovidaitis/Asmeninio archyvo nuotr.
Mato Dovidaitis/Asmeninio archyvo nuotr.

„Nors ir nelaikau savęs menininku, labai džiugu, kad žmonės taip vertina mano darbus ir dažniausiai mato tik teigiamus dalykus, pagiria ir pasidalija emocijomis, kurias jiems sukelia mano darbai. Žinoma, tenka susilaukti ir kritikos, džiaugiuosi, jei ta kritika argumentuota ir padedanti man tobulėti“, teigia M. Dovidaitis.

Matas atskleidė, kad jo gyvenime dominuoja ne tik dailė, bet ir sportas. Pasak vaikino, šios dvi veiklos jam suteikia gyvenimo balansą: „Sportas, kaip ir dailė, į mano gyvenimą atėjo anksti. Norėdavau būti stiprus, greitas, tad besitreniruojant sportas tapo ir gyvenimo būdu. Tai man padeda palaikyti balansą gyvenime: nuo ramaus koncentruoto piešimo, sėdint prie stalo, atsitraukiu prie labai aktyvaus treniravimosi sporto salėje. Tiek dailėje, tiek sporte išsikeliu naujus iššūkius ir tobulėju kaip asmenybė“.

Vaikinas neslepia, kad sulaukia ir nemažai merginų dėmesio. „Didelė dalis mano sekėjų yra moterys, tad tikrai gaunu malonių, kartais net motyvuojančių komplimentų“, – šypsosi jis.

Mato Dovidaitis/Asmeninio archyvo nuotr.
Mato Dovidaitis/Asmeninio archyvo nuotr.

Mato Dovidaičio galerijoje gausu ir žinomų žmonių portretų, kuriuose puikuojasi Jonio Nainio, Egidijaus Dragūno, Justino Jankevičiaus, šviesaus atminimo aktoriaus Vytauto Šapranausko bei kitų pasaulinio žinomumo žmonių atvaizdai.

„Esu nupiešęs nemažai žymių žmonių, tad visada sulaukiu malonių reakcijų tiek iš jų, tiek iš aplinkinių. Smagu, kai įžymūs žmonės pasidalina mano piešiniais su savo sekėjais“, – džiaugiasi radviliškietis.

„Planuoju ir toliau nesustoti  tobulėti bei džiuginti savo darbais, išbandyti naujas technikas, piešti ir tapyti didesnius paveikslus, o galbūt su laiku išeiti ir į užsienio rinkas. Noriu gerinti savo sugebėjimus ir kurti didesnę vertę“, – ateities planais dalijosi Matas Dovidaitis.

Naujausi straipsniai